Dcérka ide do škôlky a nepýta sa na nočník

drobec87
26. jún 2014

Maminky, dcérku mi zobrali od septembra do škôlky. V novembri bude mať 2 roky. Od začiatku mesiaca ju odúčam od plienok, ale na nočník sa stále nepýta ☹ Hovorila som to riaditeľke v škôlke a ona, že do septembra času dosť. Môže mať v škôlke plienku len na obedný spánok. Malá je už skoro mesiac bez plienok, má ju len na spánok. Nehôd veľa nemá, kedy ako 2 až 4 na deň cca. Na nočník ju dávam ja a ak potrebuje, urobí to tam. No keď sa jej opýtam či nepotrebuje, skoro vždy pokrúti hlávkou, že nie a o pár minút to hoc pustí do nohavíc. Pár krat sa len stalo, že prišla ku mne kývla hlávkou, že áno a tahala si tepláčky. Viem, že do septembra je ešte čas a možno sa začne pýtať. Ale čo ak sa nebude pýtať, vezmú ju aj tak do škôlky? Riaditelka nám povedala, že je prijatá a ak už nebude mať plienky ( len na spánok ) môže nastúpit. Plienku nemá, ale nepýta sa. Ďakujem za vaše názory a rady 🙂

ttctwins
26. jún 2014

@drobec87 - to ti skutocne zobrali 22 mesacne dieta priamo do skolky? 2-4 nehody cez den je stale strasne vela, ale tak necudujem sa je este strasne malicka. Neovlada to, ani ti nepovie, posielas ju ty - na co v skolke nebudu mat cas. Ked ju po urcitom casovom intervale neposles, tak sa pocika. Telo je po fyzickej stranke sice na odplienkovanie zrele - rozumcek este nie. Taketo dietatko patri do jasli.

siska53
26. jún 2014

@drobec87 mozno sa nauci,mozno nie..ak je to sukromna skolka,nemali by robit problemy.
nas syn by mal v tom pripade smolu,lebo sa naucil az v 2,5roku,dcerka sa teraz oduca a nejak,sme stale na,zaciatku...a to od utorka po Velkej noci! Rozhodla sa,sama a aj tak sa trapime,pyta sa len niekedy.(teraz ma pomaly 27m).
v statnej skolke uz deti s plienkou neberu a na tu je aj mala,kedze tam maju chodit az deti od 3.r.
takze ak,by to v tej vasej neakceptovali,treba sa popozerat po inej,ochotnejsej. Syn,chodil 5tyzdnov do sukromnej a viem,ze tam,boli aj take 18-24m.deti a v pohode ich prebalovali.

janocka1987
26. jún 2014

kedze este nema 2 roky tak na cikanie mozno este nedorastala - este mozno nedokaze ovladat mechur, uvedomovat si pocity a to sa neda ovplyvnit

mozno potrebuje iba motivaciu (nam to trvalo tyzden a cez den sme mali nehodu mozno 2-3 krat za mesiac a odvtedy super, ale na noc bojujeme s plienkou este stale a mame 3 roky)

viete do tej skolky vam ju nezoberu pretoze maju v triede viac deti a učitelka mu riesit všetky deti, musi s nimi pracovat a na prebalovanie nemaju čas, potom uz len jasle, tam je v triede menej deti a su na to prisposobne

u nas deti do 3 rokov neberu lebo nie je miesto a viem o mestach kde beru pre nedostatok miesta az od 4 rokov....

libka1
26. jún 2014

my mame v skolke triedu pre 2-3 rocne deti ale musia sa vediet pytat aby ich vzali, max. davali plienku na spanie, s tym problem nerobili. tvoja je este na skolku mala, moja isla v 28 mesiacoch a aj to sa mi videlo skoro, ale uz sa pytala v pohode, nehoda sa jej parkrat v skolke stala, mozno raz za mesiac, to sa stavalo kazdemu, ale kazdy den, to by asi ucitelky zosaleli... v triede ich bolo 12 a postupne pristupovali deticky ako niektore dosiahlo 3 roky, lebo sa uz nepocitalo za 2 a mohli prijat dalsie, ale tusim ich bolo max. 16 a to bol neustale niekto chory, takze viac ako 12 ich v triede asi naraz nikdy nebolo 😀 uvidis cez leto ci sa to nezlepsi, ale ak mas inu moznost este by som ju nechala chvilu dozriet... neuznavam nasilne oducanie, proste u niekoho to ide skor, u niekoho nie, ked dieta donutis, akurat s tym narobis skody...

drobec87
autor
26. jún 2014

Je to štátna škôlka a v pohode ju vzali. Nastupuje tam taraz viac deti vo veku okolo 2 rokov. Je to riešené tak, ze prednosť majú deti od 3 rokov a ak majú miesta, berú aj mladšie. Už majú plný stav, našu vzali medzi poslednými. A je to škôlka na dedine. Na obedňajší spánok jej plienku dajú, ak to bude potrebovať. ... Niesom si istá, či to naozaj neovláda. Podľa mňa už áno. Lebo napr. ak ide kakať - schová sa tesne predtým a čo sa tyka pišania, niekedy kývne, že potrebuje, alebo čaká kým ju nedám na nočník. Vydrží aj hodinovú vychádzku v pohode bez nehody a doma sa hneď pekne vypišá do nočníka, alebo wc. No ak sa popiša do tepláčkov, nevadí jej to ☹ Tak ja neviem.

libka1
26. jún 2014

@drobec87 a ty ju do tej skolky musis, alebo chces dat?

mummy01
26. jún 2014

@drobec87 jednoznacne je podla mna na skolku skoro...bud teda dat do sukromnej kde plienky a urcita nezrelost nevadia alebo dat do statnej az vtedy ked je na to dieta pripravene.Podla mna to tvoje pripravene nieje.Mozno sa to cez leto zlepsi a mozno aj zhorsi,to sa dopredu neda povedat.Ale zober si ze ma len rok a pol,je to teda v mojom ponimani este babo a neviem si predstavit dat take male dieta do statnej skolky kde sa bude od nej ocakavat urcita socialna aj motoricka zdatnost...

siska53
26. jún 2014

@drobec87 tak uprimne zavidim! Mne nezobrali syna,co bude mat v septembri 4,5r.! Ale to je,ina,kapitola.
ona je este dost mala..mne dr.povedala,ze jej skusenost je taka,ze deti odplienkovane pred 2.r.sa castejsie pomocuju..nie vzdy,ale vacsinou..
skus si tu vyhladat odplienkovanie za tyzden. Mas len ju,vyskusaj. Ja ked ich mam,oboch doma,tak,mi je to tazsie..hoci ma,priklad v bracekovi,aj ho chodi obzerat..stale je to o tom,ze obcas sa vypyta,obcas nie. A to je o pol roka starsia nez tvoja. V 20.m.to mala,uplne,na haku,ked som,to vtedy skusala prvykrat. Bol to len odchyt mocu.

lalus
26. jún 2014

@drobec87 podľa mňa je ešte maličká a na plienku má nárok 😕 jasné, že sú aj šikovné detičky, čo sú od roka bez, ale keď to raz nejde, tak to nejde. to, že vydrží hodinovú prechádzku nič neznamená, len jej jednoducho v tom momente preplneného mechúra to nedocvakne vopred.

katinka71
26. jún 2014

moj mal teraz 3 roky az teraz zacal chodit na nocnik,on ani nepovie proste sam ide na wc stiahne gate a sadne si,zatial este stale je v jaslickach od 14 mesiacov a nikto neriesil ze mal plienku skoro do 3 rokov,dozrel cas prisiel nato sam,s kakanim je to tak ze si donesie plienku a povie kakat,vsetci vedia jednoducho sa mu da plienka .vykaka sa ,on povie ze hotovo,cakame na moment ked sam si pojde sadnut na nocnik aj pri kakani,na noc mu davam plienku pre istotu ale stale je sucha.rano mu ju dam prec auz uteka sa na wc vycikat,to vsetko sme zacali nacvicovat od 18 m,aj v jaslickach snim nacvicovali no neviedlo to nikam kym sam nato neprisiel

drobec87
autor
26. jún 2014

Chcem aj musím ju dať do škôlky, mám zdravotné problémy. Ak by sa to nepodarilo, nejak to zvládnem. Ak chceme ďalšie dietatko, musíme čim skôr, lebo potom to už asi nebude možné. A podľa vsetkého budem mat rizikové tehotenstvo a každý deň si pichat injekcie. Bolo by dobre, ak by nastúpila do škôlky. Aj tak vidím, že jej chýbaju deti a v škôlke sa hneď rozbehla k nim a hrala sa 🙂 A bolo by to dobre aj pre mňa. No uvidíme, ak sa to do septembra nezlepší, nasilu ju do škôlky nedám, že nejak bude. To radšej skúsim o rok a ak sa mi podarí otehotnieť, nejak to zvládnem aj tak 🙂

janocka1987
26. jún 2014

@drobec87 myslím ze aj pre vas to bude lepšie, pretoze riesit stale staznost učiteliek ze sa pocikala vam bude robit mozno vačšie starosti ako keby bola doma, moja staršia mala 1rok aj 9 mesiacov ked sa nam narodila druha dcerka a počas tehotenstva to bolo super, hrala sa sama, alebo sme polu čítali, skladali puzzle a ja som vačšinu druheho tehotenstva presedela na gauči s vyšívačkami v rukach

len som vam chcela povedat ze s takým malým-velkym dietatom nebudete mat vela starosti - prave naopak, este vam poda čo budete potrebovat a skor vam pojde čas 🙂

majka777
26. jún 2014

Nechepem preco je na skolku skoro? Kazde dieta je ine, nasa bola v dvoch rokoch uplne zrela na skolku, ukecana od roka a v 17 mesiacoch rozpravala cele vety bez problemov a ak to ty potrebujes takto riesit zo zdr. dovodov, tak nie je o com. Je malo krajin, kde su matky s detmi doma az 3 roky.
Len sa nestresuj, do septembra sa mozno nauci pytat a keby nie, tak v skolke je davova psychoza, tam ked uvidi deti cikat do malych, peknych zachodikov nauci sa aj ona 😉 Treba to trenovat a davat ju casto na WC. Poznam pani, ktorej sa maly nepytal ani v 4 rokoch a chodil do skolky, zavisi to od pristupu.
Drzim palce, mala to urcite zvladne 😉

drobec87
autor
26. jún 2014

@majka777 Veľmi pekne ďakujem 🙂

janickacrazy
26. jún 2014

@drobec87 Moj maly nastupoval do skolky ako 2.5rocny aj s plienkou. Bola som aj za riaditelkou, lebo snazila som sa ho odplienkovat cele leto, ale bohuzial vobec to neslo, nechapal, co od neho chcem, hoci na ine veci bol velmi sikovny. Kedze mali menej deti tak ho zobrali aj s plienkou, ale len na pol dna. Ostatne deti plienku nemali, takze to jedno dieta ucitelke nevadilo. Ved uvidis ako sa to u vas vyvinie, mozno sa odplienkujete neskor a bude moct nastupit napr. od januara.

lauricka
26. jún 2014

Snad je to mala skolka rodinneho typu. Tie klasicke skolky mi nepridu moc prisposobene takym drobcom. Plus tie nekonecne choroby odtial. Moji mali 21 mesiacov, ked isli k opatrovatelke, ktora ma doma minijasle, minikolektiv deti a to sa mi zdalo take este pre nich fajn, skolka nie. Aj ked, su deti vyspele, ktore aj v dvoch rokoch zvladnu skolku v pohode, to si treba dieta odhadnut. Tak preto Ti drzim palce, aby plienky boli jedinym problemom, co budes musiet riesit. Nieco si o odplienkovavani nastuduj, aby si sa vyhla zbytocnym nedobrym krokom a tym padom usetrila cas. Stale je sanca, ze sa to do septembra naozaj nauci, ak je na to uz dostatocne vyspela, co je u deti individualne. Drzim palce.

ttctwins
27. jún 2014

Ak hovoris, ze ma skolka plny stav po prijati tvojej dcery, znamena to 25 deti v triede a tie taketo male dietatko proste prevalcuju. Nebude im stacit ani motoricky, ani pri jedeni, pri hre a o tych plienkach ani nehovorim. To, ze si niekto picha injekcie (riedenie krvi?) neznamena automaticky, ze sa nevie postarat o svoje starsie dieta. Podla mna nasilu davat do skolky nepripravene dieta moze byt skor na skodu ako na uzitok. Ked ju potrebujes niekde davat, zhanaj jaslicky alebo opatrovatelku.A az ked budes tehotna a nie mesiace vopred, ved boh vie, kedy sa vam dietatko zadari. Jaslicky su prisposobene jej veku a aj jej schopnostiam. Skolka je urcena detom od troch rokov, ze robia vynimky a niekde beru skor je ich vec, ale neznamena to, ze je to pre kazde dieta vhodne. O infekcnych detskych chorobach, ktore ohrozia tvoj plod v tehotenstve casto dramaticky ani nehovoriac. Ked vidim u nas v skolke tie stratene 2,5 rocne deti na skolskom dvore je mi ich fakt luto... skolku mame oproti a vidim z okna, ako sa tam bezcielne potuluju a nikto o nich ani nezakopne 😖 Ale tak hlavne, ze vy idete po hlave do rizikoveho tehu no... mozno to chce doriesit jedno dieta a potom sa snazit o dalsie, tolko moj nazor..

babulina
27. jún 2014

neriesila by som to, ako sama si napisala tak ked ju posadis vycika sa a to je zaklad, ved oni v tej skole mam pocit ze permanetne chodia na zachod, spolu ako kacicky, pokial jej budu davat plienku na obed tak mas vyhrate
neboj nauci sa, v kolektive mozno rychlejsie nez doma