Zrasteny sev?
Ma moja dcera predcsne zrasteny sev? ma 4 roky , foto v komente
a ako to mame vediet z tych fotiek?? neurcuje sa to len celom ale celkovym tvarom lebky - deformitou predpokladam ze dieta ma min 1-2 roky, v tomto veku keby malo zrastene svi tak by to vyzeralo uuuplne inak. my sme mali a teda deformita bola vyrazne viditelna. dolezite je ci malo otvorenu fontanelu do cca 6m-1r. a bez CT ti to nik nepovie
A boli ste aj u neurologoga/neurochirurga?
@martinkatinka Načo by išla k lekárovi, tu dostane predsa fundovanú odpoveď....
a ako to mame vediet z tych fotiek?? neurcuje sa to len celom ale celkovym tvarom lebky - deformitou predpokladam ze dieta ma min 1-2 roky, v tomto veku keby malo zrastene svi tak by to vyzeralo uuuplne inak. my sme mali a teda deformita bola vyrazne viditelna. dolezite je ci malo otvorenu fontanelu do cca 6m-1r. a bez CT ti to nik nepovie
@martinkatinka nikdy nam nic nebolo odporucane, zacala som si to vsimal ked mala 3 roky cca ale myslela som
ze to je normlne ze to deti tak maju
@kacena4 ma 4 roky, tvar hlavy sa mi zda normalny len toto som si uz dlhsie vsimala a nevedela som ze ide o nejaky "sev" az kym som to negooglila, pedi na to nikdy neupozornila
@martinkatinka Načo by išla k lekárovi, tu dostane predsa fundovanú odpoveď....
@anonym_40bf5d uz som pisala aj pediatricke
@martinkatinka nikdy nam nic nebolo odporucane, zacala som si to vsimal ked mala 3 roky cca ale myslela som
ze to je normlne ze to deti tak maju
@kacena4 ma 4 roky, tvar hlavy sa mi zda normalny len toto som si uz dlhsie vsimala a nevedela som ze ide o nejaky "sev" az kym som to negooglila, pedi na to nikdy neupozornila
@leyla97 ak ma 4 roky tak to pravdepodobne nebude zrastene, zrastenie sa objavuje v babatkovskom veku alebo pri narodeni a ak si dr nic vtedy nevsimla je to len tvar lebky. a po pravde nic sa s tym nerobi, operuju sa len malicke deti ktore este maju volnu fontanelu kedze maju v 1 roku zivota "makke" kosti spojene chrupavkou a hlavka im rychlo rastie, v 4r. uz pravdepodobne o nic nejde. za mna sa stypaj pre pokoj v dusi pediatricky
@anonym_40bf5d uz som pisala aj pediatricke
@leyla97 moj syn mal zrasteny sagitalny srv a aj fontanelu, ale diagnostikovali mu to ovela skor. Vzhladom na to, ze to nie je casta diagniza, dost trvalo, kym si to pediatricka vsimla, sz v 6m.Kym sa to diagnostivalo, tiez to trvalo. Vo veku 4 roky uz predpokladam, ze to bude len tvar lebky.
@leyla97 moj syn mal zrasteny sagitalny srv a aj fontanelu, ale diagnostikovali mu to ovela skor. Vzhladom na to, ze to nie je casta diagniza, dost trvalo, kym si to pediatricka vsimla, sz v 6m.Kym sa to diagnostivalo, tiez to trvalo. Vo veku 4 roky uz predpokladam, ze to bude len tvar lebky.
@martinkatinka dakujem za odpoved 🩷 ja som to vzdy brala ako normalne ale v poslednom case si to viac vsimam preto sa chcem uistit. Samozrejme pedi uz som pisala tiez
@martinkatinka dakujem za odpoved 🩷 ja som to vzdy brala ako normalne ale v poslednom case si to viac vsimam preto sa chcem uistit. Samozrejme pedi uz som pisala tiez
@leyla97 ja si myslim, ze detska doktorka by si to urcite vsimla.



A boli ste aj u neurologoga/neurochirurga?