Stavebné povolenie v Nitre - čas vybavovania

denisa0504
28. máj 2021

Ahojte, ako dlho trvalo úradom v Nitre, od podania žiadosti o stavebné povolenie až po vybavenie? U nás je to už mesiac..

lllenuli
28. máj 2021

Ahoj, prepáč že sa ti tu votriem s otázkou, ale na aké úrady ste museli reálne ísť, kým ste vybavili všetky papiere k stavebnému? My máme zatiaľ projekt a geometricky plán...čo ďalej? (taktiež Nitra)

lllenuli
28. máj 2021

Inak ale k tvojej otázke, kamoska čaká od októbra na jeden blby podpis, aby dostali stavebné....a zas pani na obecnom u nás v dedine hovorila že sú takí, čo na jar podajú stavbné a pred zimou už kolaudačné...asi záleží na koho natrafíš

bafka
28. máj 2021

@denisa0504 robim na urade a teda poviem vam, pracovnici su tak zahlteni, ze sklzy su riadne. Ale teda BA. A zalezi ale tiez aj od pracovnika, ine je ked niekto robi lahsie veci a ine ked niekto len tie tazsie a ked este doklady nie su kompletne...no v BA ma jeden pracovnik sklz 3 mesiace, druhy 6 mesiacov. Dovod je taky, ako som pisala vyssie. + ked chodia stale 211tky (info zakon, zo zakona nutnnost vybavit do 8 dni) a ked nejaky .... pise tie 211tky kazdych 10 dni a stale sa ten pracovnik musi venovat len tomu, lebo vybavit 211tku nie je med lizat teda...ze vybavene za hodinu, ale aj 3 dni sa studuju podklady a potom sa napise rozhodnutie a ked konecne 2-3 dni je pokoj, tak zas posle druhu 211tku na inu vec a zas dookola a nepise tu 211tku len on ale aj dalsich 20 ludi mesacne...pre toto su uradnici zahlteni a realne nemaju cas venivat sa podaniam

denisa0504
autor
28. máj 2021

@bafka lehota je tuším aj na stavebné povolenia ale nespĺňajú sa.. ja chápem, že je toho veľa a bolo by treba viacerých pracovníkov, len je to zúfalá situácia pre mnoho ľudí s týmito potvrdeniami..

denisa0504
autor
28. máj 2021

@lllenuli nám všetko vybavoval projektant, tak sme nikam nemuseli my chodiť. Všetko vybavil on..

lllenuli
28. máj 2021

@denisa0504 aha jasné, tak to je super 🙂

morskapanna141
5. júl 2021

Dobry den ,Prosim o radu nemáme stavebné povolenie čiže bez stavebného povolenia mame hotovú hrubú stavbu niekto nás udal a má prísť kontrola Prosim pekne čo mám robit?

bafka
5. júl 2021

@morskapanna141 pride kontrola, pofoti co vsetko mame porobene. Vyzvu vas aby ste si vybavili povolenie. Samozrejme uz nemozte nic pokracovat dokedy nebudete mat vybavene dodatocne stavebne povolenie. A tiez vam pride pokuta na zaplatenie, lebo jedna sa o priestupok (zacatie stavby bez povolenia)

morskapanna141
5. júl 2021

@bafka Prosim pekne dá sa tomu nejako ešte vyhnúť alebo aspoň pokute nič mi nepomôže 😢

bafka
5. júl 2021

@morskapanna141 nedá. To je vždy risk, takto začať stavať. Tak či tak, keby chcete kolaudovať, zistilo by sa, že nemáte SP, museli by ste si ho dodatočne vybaviť + pokuta by aj tak bola.

morskapanna141
5. júl 2021

@bafka my mame akurát územne ale stavebné sme neriešili doteraz

denisa0504
autor
5. júl 2021

@morskapanna141 jedine sa poučiť do budúcnosti, že treba dodržiavať pravidlá a zákony ako ostatný...