Základná škola Makovičky

larou
14. mar 2024

Dobry den,

mate niekto osobne skusenosti so zakladnou skolou Makovicky v Nitre? Je to sukromna zakladna skola. Napiste prosim svoje recenzie.

Dakujem.

equestrian
14. mar 2024

@larou napis do ss, co by Ta zaujimalo

larou
autor
15. mar 2024

@equestrian Celkovo, úroveň a kvalita školy, odbornosť, komunikácia s rodičmi.

larou
autor
15. mar 2024

Majú málo recenzií, preto sa pýtam. Osobná skúsenosť je najlepšia. Ďakujem 🙂

jonatankka
21. mar 2024

Ahoj, áno, máme osobnú skúsenosť s touto školou, no žiaľ ťa nepoteším. Túto školu nemôžem odporučiť.

Naše dieťa tam chodilo 2 roky. Keďže sme nenašli veľa recenzií tak ako ty, museli sme si prejsť osobnou skúsenosťou, ktorá nás dohnala k tomu, aby sme hľadali nové školské zariadenie. A ten presun na novú školu nebol ani náhodou jednoduchý, hlavne pre dieťa, tak dobre zvažujte výber školy.

Prečo túto školu neodporúčam?
Koncept školy je myslený síce dobre (príjemná rodinná atmosféra, v ktorej sa dieťa prirodzene rozvíja a napreduje), no vedenie školy ho nedokáže zrealizovať, nakoľko sa tam každý pol rok strieda učiteľský zbor. Škola neustále hľadá nových vyučujúcich a nedokáže si ich udržať. To kvalitné čo tam bolo, už žiaľ odišlo. A na to sme doplatili aj my.. Za 2 roky sa tam vystriedali 3 učiteľky SJ a 2 učiteľky MAT. Naše dieťa po 2 rokoch nevedelo dobre čítať a písať a problém bol samozrejme v ňom a poslali na k špec.pedagógovi, keď už bolo jasné, že je medzi slabšími v triede. Bolo nám sľúbené, že vyučovanie prebieha v tandeme, čiže 2 učiteľky na 1 triedu kde sa zároveň prváci a druháci učia v jednej triede. Tandem sa konal len čiastkovo, keďže chýbali vyučujúci, tak boli radi, že tam vôbec niekto učí.
Komunikácia školy bola vtedy na veľmi nízkej úrovni. Fungovalo to tak, že ak bude niečo potrebné odkomunikovať , ozvú sa. No to sa temer nikdy nekonalo. Nikto nič nehovoril. Ráno odnesiete dieťa do školy a poobede okolo 14.30 - 16:00 tam už z vyučujúcich nikto nebol, takže ste všetko mali riešiť telefonicky a vy sa pýtať, či je všetko ok. Škola vám nedala temer nič vedieť, že vaše dieťa potrebuje aby ste mu doma viac pomohli, keďže domáce úlohy neboli, zošity a knihy ostávali v škole a vy ste v domnení, že všetko je ok. No žiaľ to tak nemusí byť.
Veď je to súkromná škola, za ktorú si platíte pomaly 400eur, tak asi vedia čo robia. No žiaľ nevedia. Ak je vaše dieťa slabšie, táto škola nemá kapacity pomôcť mu a potiahnuť ho a ešte vám o tom ani nepovedia. Povedia, že každé dieťa potrebuje iný čas na to, aby zvládlo čo má.. a keď je už jasné, že je zle, pošlú vás za odborníkom, že ho vaše dieťa potrebuje.
Konzultačné hodiny učiteľov žiaľ neboli, takže to bolo náročné, zistiť ako na tom vaše dieťa naozaj je. Len dvihnúť telefón a volať, a keď ste sa aj v škole pýtali, povedali že je všetko ok.
Celé letné prázdniny chodilo moje dieťa na súkromné doučovanie, aby sa naučilo čítať a písať, doháňame to stratené ešte stále.
V škole chýba aj väčšia disciplína a pravidlá pre deti. Moje dieťa si v novej škole zvykalo ťažšie, keďže nebolo naučené sedieť , sústrediť sa a pracovať. Deti musia mať stanovené hranice. Táto škola je v tomto smere benevolentnejšia.
Škola nemá svojho psychológa, ani špec.pedagóga, čo je v dnešnej dobe základ a štátne školy ich napodiv majú. To vnímam tiež ako veľké mínus.
Organizácia školy funguje tiež slabšie.
Naše dieťa nemá žiadnu poruchu v učení, krásne číta a lepšie píše, chýbalo mu len prostredie, ktoré by ho motivovalo a pomáhalo mu napredovať.

Záver je taký, že ak chceš školu, v ktorej sa bude tvoje dieťa cítiť dobre, tak ok, ale zabezpeč mu navyše ešte doučovanie, aby ovládalo aspoň zhruba, čo ovládať má. Klasická ZŠ by mú podľa môjho názoru ponúkla viac.
Papier znesie veľa a nie všetko čo je popísané na webe a soc.sieťach je naozaj také krásne ako v skutočnosti vyzerá. Nenechaj sa zlákať a over si informácie od skutočných rodičov, ktorí túto školu navštevujú, alebo navštevovali. Pretože škola má deti v prvom rade učiť, zabávať sa vedia aj školskom klube, alebo doma s kamarátmi 🙂

veverickav
21. mar 2024

Ja som veru tiez zvazovala tuto zakladnu skolu, tiez som sa snazila najst nejake recenzie,,,tie ale chybaju. Potom sa ale stala zvlastna vec, k mojej mame, ktora je riaditelka zakladnej skoly sa prihlasilo dieta ako domskolak, ze prestupuju z makoviciek, pretoze vobec neboli spokojni, ze to nemalo uroven. Je to velka skoda. Rozhodli sme sa nakoniec pre malu dedinsku skolu, kde je ich v triede malicko a ucitelka ma cas sa venovat detom. Sme spokojni 🙂

veverickav
21. mar 2024

@jonatankka zaujala ma vasa recenzia, super, ze, ste ju podrobne napisali. Zaujala ma vsak hned prva vec.... ze sa tam dost menia ucitelia. Viete aj preco? Cakala by som opak, uprimne... ved pre ucitela, to musi but splneny taky maly ucitelsky sen 🙂 nebyt limitovany vsetkymi tymi tabulkami a predpismi a planmi, ako v klasickej skole.

jonatankka
21. mar 2024

No takto, táto škola spadá pod riadne akreditovane školy SR, aspoň tak to bolo, takže limitovaní určite sú, len si niektoré veci asi môžu trochu prispôsobovať. Čím to je, že odchádzajú učitelia? Domnievam sa, že je to otázka spokojnosti učiteľov so systémom školy a komunikáciou medzi vedením a nárokmi na nich. Je to môj názor, to neviem presne.

larou
autor
21. mar 2024

@jonatankka Dakujem ti, necakala som tak dlhu recenziu, asi vies co pises, ked ste tam mali dieta. Mrzi ma tvoja skusenost, ziaden rodic by urcite nechcel zazivat co ty, muselo to byt strasne. Cakas, ze je to sukromna skola a dostanes viac a podla tvojich slov, klasicka skola je v porovnni s touto lepsia. Zvlastne to je. Verim, ze teraz si spokojna. Mozno este niekto napise viac.

larou
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvia_seigne
8. apr 2024

Dobrý deň, prispejem zopár faktami:
Makovičky fungujú 10 rokov. Prvých 7 rokov s rovnakými učiteľmi, potom prišli 2 roky, kedy sa učitelia menili. Určite, nie je to príjemné. Makovičky navštevuje 56 detí v ročníkoch 1 až 7, na škole učí 10 učiteľov.

Za desať rokov existencie odišli zo školy 3 deti, ktorých rodičia neboli spokojní.

Štátna školská inšpekcia vykonala na škole hĺbkovú inšpekciu. Prečítať si ju môžete tu:
https://www.ssi.sk/wp-content/uploads/2023/01/4...
Inšpektorky boli "povzbudené" prácou v škole a prípadné nedostatky avizovali v pedag. dokumentácii.

Škola Makovičky žije tým, čo si prečítate na jej stránkach a tým, čo vidíte na facebooku. Rodičia, ktorí majú záujem o zápis detí do Makovičiek, školu navštívia, pozrú si hodiny a rozprávajú sa s učiteľmi.
Ak chcete spoznať Makovičky, nespoliehajte sa na názor dvoch nespokojných rodičov. Choďte do školy a porozprávajte sa s päťdesiatimi spokojnými.

jonatankka
17. apr 2024

Dobrý deň,

sebareflexia je tiež pojem, ktorý by ste v tejto škole hľadali márne.

Momentálne škola opäť hľadá ďalších troch vyučujúcich, prikladám link: https://www.profesia.sk/praca/sukromna-zakladna...

Pýtam sa, ako sa v tejto škole cítia asi deti, ak učitelia neustále odchádzajú?
Zažili sme situáciu, keď sa deti s plačom lúčili s výnimočnou učiteľkou Ivkou, ktorú mali radi. Viete vôbec, že to ani pre tie deti nie je vôbec ľahké? Opäť si zvyknúť na nových vyučujúcich a keď si už aj zvyknú, tak učiteľ odchádza... Skrátka to nemá úroveň. Tak aké výsledky môžu dosahovať aj čo sa týka výučby? Odpovedajte si sami.

Inšpekcia písala o tejto škole pekné veci, ale treba povedať nielen A, ale aj B. Citujem: "Riadenie školy bolo na málo vyhovujúcej úrovni."

To, že sa rodičia tvária, že sú spokojní, ešte neznamená, že aj v skutočnosti sú. Len skrátka máloktorý rodič dokáže urobiť zásadný krok a preložiť dieťa na inú školu, pretože to je zaiste nesmierne stresujúci proces. No s odstupom času môžem úplne jasne povedať, že to bolo jedno z mojich najlepších životných rozhodnutí! Mne už nestačilo počúvať ako je "všetko v poriadku", lebo som vedela, že nie je.

Ak ste klient a platíte si za súkromnú školu skoro 400 eur, tak by sa tak k Vám mali aj správať. Slušne, úctivo a zodpovedne, pretože KVALITNÉ VZDELANIE otvára deťom brány do KVALITNEJ BUDÚCNOSTI.

silvia_seigne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvia_seigne
22. apr 2024

Mrzí ma vaše rozpoloženie. Sme veľmi radi, že ste teraz spokojná.

Učiteľov hľadáme, pretože potrebujeme viac učiteľov. Je to prosté.
Netreba za všetkým hľadať zlé.

Riadenie školy pre školskú inšpekciu znamená hlavne dokumentáciu a vnútorné smernice. Nie je to to, čo by ste si pod klasickým "riadením" predstavili.

S pozdravom, silvia