MUDr. Králiková pri pôrode

dasenka22
26. jún 2023

Ahojte, aké máte skúsenosti s Mudr. Králikovou pri pôrode?

sabca_m3
26. jún 2023

@dasenka22 pripnem sa zvedava som ajja. Niektorý den som mala návštevu na pohotovosti a vysetrovala ma ona..

simik19
26. jún 2023

@sabca_m3 a mozem sa spytat ako si bola spokojna s jej vysetrenim? Mna totizto tiez, uz 2x zapisala do papierov take vysetrenia , ktore mi vobec nerobila alebo tam popisala nejake drísty...

sabca_m3
27. jún 2023

@simik19 tak co kukam papier tak uviedla všetko co mi robila lebo nastastie mi ziaden problém nenašli , ked porovnam oproti predošlým nalezom doktoriek z pohotovosti z tak nevynechala nic ..len zas ked si porovnám ostatné dr (asi nejake 3 ma odtial uz vyšetrovali )tak tie vysetrovali citlivejšie . Chcela som ze si niektorú zazmluvnit k porodu ale neviem sa rozhodnúť ...lebo ozaj kazda odviedla svoju robotu a aj kazda jedna vsetko vysvetlila . Takze uvazujem ze ked uz pomaly vacsinu som tam zastihla a boli šikovné tak to nechám na náhodu. Ale zatial naozaj dikacz bola top aj jemne vyšetrovanie aj pristup k ludom aj co sa tyka z profesionálneho hladiska

simik19
27. jún 2023

@sabca_m3 Mne sa tiez zdala necitliva, mna vysetrovala Farulova a Hugyivariova, tiez mam mensie tazkosti , tak furt utekam ked nieco je, nikdy to neviem odhadnúť... no ale ja tiez rozmyslam nad zazmluvnenim asi Farulovej...Ale Dikacz neskutocne chvalia vsetci, ze jej pristup je naozaj top.. podla mna su tiez zlate, az na tuto, mne sa nepozdavala nejako.. najma ze mi namerala krcok 6cm... potom sa na mna lekar pozeral, ze to kde merala, lebo taký dlhý krčok neexistuje..

sabca_m3
27. jún 2023

@simik19 no akoze s tymto suhlasim . Akoze no riadne vysetruje zdola , az mi oči prekrucalo😁 ale tak brala som to tak ze ma musi riadne kuknut lebo v jednom kuse aj 3-4 krat do mesiaca spinim a nie malo ale kazda jedna povedala to isté ze cievky , nic ine tam nevidia🤦. Rovnako aj moja gyn. to iste povedala len jej sa uz nezdá ze tak casto sa to objavuje...kukla som ako namerala krcok.. moja gyn namerala 5.1 a ona 5.5 tak sa dá povedať ze obstojne
Kym odvedie svoju robotu pri pôrode ako ma tak neriesim ale radšej by som prijala pri porode inu

simik19
27. jún 2023

@sabca_m3 no aj ja som mala minule hnedy vytok, tiez ze mi namerala krcok 6cm, ale hlavne ze som jej spominala, ze sa mi skratil na 3,3cm a mam kludovy rezim. Ona ze tak asi dorastol 🤣🙈 no ja ze super.. neviem mne pripada taka jak keby sa jej nechcelo alebo co

sabca_m3
27. jún 2023

@simik19 umna je to s tym vytokom uz take bezne ze pomaly každý 3 den. Dufam ze do porodu obaja vydrzime v pohode a nic sa neudeje. No inak akurát som sla napísať ze mozno len proste neni ten typ ze velmi milucka ako by sme cakali🫣 ale somnou aj zasrandovala... ale ano , pripada taka akokeby bez nalady, možno flegmatickou by som nazvala🤣

simik19
27. jún 2023

@sabca_m3 a kedy mas termin? Hej je taka, nejaka .. ale tak dobre, aspon vysetri. Aj ked nerada tam chodim, lebo sa na mna kukaju jak na debila ked poviem nieco🤣 ale aj mne povedali, ze su to len cievky... ake cievky to neviem, ale uz dufam, ze donosim to babo a bude dobre 😊

sabca_m3
27. jún 2023

@simik19 stred-koniec októbra a ty? Tak tak, treba dufat ze to bude v pohode. Ja si uz vravim uz aby som mala po 😁

simik19
27. jún 2023

@sabca_m3 ja v auguste, ale uz mi to pride ako vecnost, ani jeden den som nemala taky, zeby som si uzivala tehotenstvo.. furt nieco 🙈 tak dufam ze to uz dotiahneme do konca

nelly6
27. jún 2023

@dasenka22 ahoj. MUDr. Králikova je moja gynekologicka. Tiež som mala komplikácie ku koncu tehotenstva preto sme sa dohodli na vyvolávani. Objednala ma vtedy, ked jej vychádzala služba v nemocnici a tak sme si užili spolu celý deň vyvolavania 🙂 nemôžem sa sťažovať na nič. Za mňa je milá a niekedy mi príde lepši lekár flegmos ako príliš milý 🙂 Ja som nakoniec porodila až na ďalší deň večer pri inej lekárke ale MUDr. Králikov nas s malým prišla neskôr pozrieť na izbu , čo ma milo prekvapilo

nikimajorova
4. júl 2023

@sabca_m3 ja len doplnim, dcerku mi rodila p. Doktorka farulova a mozem len odporučiť. Vyvolavali mi porod, aj mi musela prestrihnut plodovy vak, aj ma nastrihla a zasivala a ani jedno z toho nebolo bolestive. Všetky miesta predtym znecitlivela takze super 👍

@simik19 Ja rodim tiež v auguste. Kedy mas TP?

simik19
4. júl 2023

@nikimajorova ano, pani primarka je super, uz som sa s nou dohodla, aj ma zobrala k sebe uz do rizikovej poradne... velmi mila pani doktorka
Vies co .. medzi 20-29 augustom🤣 nikto nevie, podla MS 20.08, podla ultrazvuku v 12tt 29.08.. niekedy medzi.. a ty?

didip
5. júl 2023

@nikimajorova
@simik19 aj ja rodim v auguste, okolo 13.8 by som mala 😄

nikimajorova
5. júl 2023

@simik19
@didip ja mam termin 10.8.. Tak sa mozno vidime ☺️ aj ked by som asi rada porodila trosku skor 😂
@simik19 a to si sa s nou dohodla ze si isla priamo za nou alebo ako to prebiehalo prosim? Kludne aj v sprave

simik19
5. júl 2023

@didip @nikimajorova
A ako sa citite? Neni Vam uz tak trosku tazko? Ja uz zacinam jak keby nevladať, ale uz to nejako dufam dokopeme😅

nikimajorova
5. júl 2023

@simik19 ako citit sa citim dobre, nemam ziadne komplikacie, opuchy ani nic. Sem tam večer ked si lahnem tak ma pali zaha a teda mam doma 21 mesacnu dceru tak obcas uz pri nej funim ked musim 1000x denne vstat a ist za nou a sadnut si a zas vstat a podobne ale inak super ☺️ a ty? Co cakate?

didip
5. júl 2023

@nikimajorova aj ja si to vravím, ja mám aj cukrovku takže mi Dr. vravela, že by som mala porodiť skôr. Ak nie pár dní pred pôrodom pôjdem ležať a budú mi vyvolávať pôrod takže môže byť, že sa vidíme 😄
@simik19 ja vraciam celé tehotenstvo takže nejak som si zvykla, práveže teraz sa mi zdá, že moje nevoľnosti už ustupujú (bolo načase). Ale veľmi často mám pichanie, tvrdnutia brucha a stačí, že varím a stojím a cítim sa jak keby som ubehla maratón 🙈
A čakáme chlapca 😁