Názor na pozíciu recepčnej v hoteli

30. sep 2021

Dobrý večer....bola som na pohovore na pozíciu recepčnej v hoteli, kde mi bolo povedané,že ako recepčná budem musieť aj čistiť, dezinfikovať a pripravovať wellness + na nočných prať a sušiť prádlo a cez víkendy pomáhať chyznym.
Je to podľa Vás normálne?

janai1
30. sep 2021

Áno je... Prečo by nebolo? Veď zamestnávateľ si určuje čo zamestnanci robia

luccija
30. sep 2021

Žiaľ je...kumulovana funkcia.Cez víkend nebudú hostia, keď môžeš ísť pomáhať chyznym?ešte tu nočnú pochopím, keď už si tam a nikto nepríde chcú využiť, aby si žehlila...

autor
30. sep 2021

@janai1 neviem,no keď som predtým pracovala ako recepčná, mala som na starostí check-in/check-out, online rezervácie, faktúry, platby....takéto veci mali na starosti chyžné. Preto sa pýtam, či sa s tým niekto stretol.

autor
30. sep 2021

@luccija to som sa pýtala,že mám si so sebou vziať telefón, a keď chostia zavolajú, mám utekať na recepciu a potom sa vrátiť ku chyznym

janai1
30. sep 2021

Je to bežné.... Ja robím tiež na recepcii a my robime len recepciu... Kedysi som robila v hoteli kde sme prali a sušili prádlo a robili raňajky
Kamarátka robila recepciu a čašníčku v bare

lasona
30. sep 2021

Je to bežné skôr v menších hoteloch.U nás si to neviem predstaviť, my sme na recepcii až dve. Niekedy by sa aj tretia uživila.Mamina robí v menšom hoteli a spomínala že tam recepčná aj upratuje wellnes, aj robí všetko. Sama som videla a hoteli Elizabeth v Trenčíne že slečna na recepcii vycapila tabuľku za chvíľu prídem a išla dezinfikovať sauny, striet vodu vo wellness a utekala naspäť.🤦🤦to som kukala ako puk...bazén bez plavcika...neviem si predstaviť keby sa niečo stalo.

ladybug138
30. sep 2021

Bohuzial ano, aj ja som tak robila, ja som jeden cas aj chystala a upratovala ranajky...to bola katastrofa...robila som v mensom hoteli..na nocnych tiez wellness, ale byvala som velmi unavena na nocnej, nevladala som to upratovat..desne

autor
30. sep 2021

@lasona hej len toto je hotel so 40timi izbami 😅 preto sa mi to zdá divné

anjelik44
1. okt 2021

Zdravím 🙂 podĺa mňa to nie je normálne , na tvojom mieste by som si našla taký hotel čo je aspoň kus na úrovni ako neviem si predstaviť aby som začala prať a sušiť v noci , robila som na recepcii záchody sme museli čistiť ale len cez víkend keď nerobila upratovačka čo na tú hodku by ju mohli zavolať, nikdy by som to už nerobila , pekne oblečená s vedrom a v žltých rukaviciach a keď bola daaka akcia v piatok tak co za humus narobili ludia fuj , recepcna je na to aby sa starala o hosti a naplno sa venovala chodu recepcie

luccija
1. okt 2021

@anjelik44 áno tak by to malo byť, ale zamestnávatelia chcú ušetriť na ďalších platoch, tak to dajú robiť recepčnej.A nepomôžes si jedine, že to nemáš v PZ a ozveš sa a vyhodia Ta🙂

martinenka886
1. okt 2021

Podla mna je toto uplne bezne 🙂 Aj na inych poziciach robia zamestnanci viacere veci, nie len tu svoju, ktoru maju dajme tomu v pracovnej zmluve. Hold taka doba 🙂

janinka007
1. okt 2021

@lasona fúú, to keď už v takom drahom hoteli hentak fungujú, to už je čo povedat🤦‍♀️

lasona
1. okt 2021

@janinka007 však aj mňa to zarazilo, to sme boli tento rok tam na víkend a keďže robím v hoteli tak si všímam veci ako fungujú inde

anjelik44
2. okt 2021

@luccija ano to je smutne zamestnavatel radsej usetri ,poznam taky hotel kde recepcna robila aj ranajky hostom napriklad recepcna casnicka kucharka v jednom :D ide o to ze mame len jeden zivot a preco by sme sa mali uspokojit s takouto pracou a nechat sa vyuzivat , viem ze tato covid doba ale uz aj predtym nedava vela moznosti pre pracu ale urxite sa najde lepsie miesto a lepsie podmienky 😊