Ako vychovávať náročné dieťa?

bambinkaa
28. sep 2011

Ahojte Maminy,
máme doma 3 mesačnú náročnú dcérku a chcela by som sa opýtať ako je najvhodnejšie vychovávať takéto deti? Náročná je v tom, že cez deň spí len 2 hodiny, niekedy vôbec nespí, veľmi veľa plače, pretože sa jej veľmi veľa vecí nepáči, citlivo a vacsinou zle reaguje na každý nový podnet, aj na ľudí. Stále ju nosíme, ale aj tak sa málo usmieva. Okolo 9 zaspí, ale okolo 4 rána už je hore a vytrvalo kričí, veľmi intenzívne aj na prechádzkach, aj v obchode, aj doma. Mám pocit, že jej nevyhoviem nijak, aj keď skáčem okolo nej a hojdám ju, spievam jej, hráme sa, nevidím na nej, že by ju to tešilo. Usmeje sa na mňa asi 3x denne, inak sa tvári, že sa hnevá. Pomáha mi manžel aj mamina, všetci sme v pozore. Skúšala som aj metódu prídem-odídem, prídem-odídem, ale som ju len rozhnevala, až bola fialová. Kúpili sme aj hojdačku, kolotoč, atď. ale má ich rada podľa nálady... Chcela by som, aby bola naša malá šťastná, aby nekričala a neplakala toľko. Čítala som, že takýchto drobcov je najlepšie vychovávať tak, aby sme im vždy vyhoveli. Keď zamrnčia, aby sme tam hneď boli a upokojili ich, aby všetko bolo tak, ako oni chcú. Je to pravda? Obávam sa toho, že bude nezvládnuteľná, keď bude vacsia. Veľmi rada by som bola, aj keby viac spinkala. Veľmi ju ľúbime, je to naše srdiečko, chcela by som, aby bola šťastná a usmievavá. Nevadí mi ani jej nadmerná aktivita, ako to, že sa vždy mračí a plače. Ďakujem za vašu odpoveď.

tehulka2011
28. sep 2011

Ahoj podla mna je podrazdena preto, ze malo spinka a je uz tzv. chronicky unavena. Nas sa prinajhorsom vzdycky dal uspat v satke. To ze sa chmuri a malo smeje, to sa bude stale zlepsovat, uvidis 😉
len vydrzat

janka_pn
28. sep 2011

ako by si pisala o zaciatkoch s mojou dcerou... neboj, bude to stale len lepsie a lepsie 😉 nikto ni neda recept na vychovu tvojho dietata, kazde je ine a inak narocne 😅

gabika7706
28. sep 2011

skoda, ze sa pytas formou otazky, nie diskusie...
metoda pridem-odidem je podla mna drasticka aj vo vyssom veku, co uz take 3 mesacne dieta z toho ma, okrem stresu? Okolo 9 zaspi a 4 rano je uz hore- vsak to prespi celu noc 😉 Moj sa kojil kazdu 1,5-2 hod...
Stale place - neboli ju brusko? Nema skryty reflux? Nema velmi vela podnetov okolo seba? (zapnuta telka, radio, vela ludi, hluk z vonku...- viem, ze na toto by si dieta malo zvyknut, no niektorym detom to jednoducho vadi).
Snazila by som sa vytvorit kludne prostredie bez prilisnych vzruchov, nechat lezat na zemi na podlozke, jednu- dve hracky okolo, keby sa jej pacilo, tak zapnut jemnu hudbu, prip. spievat, citat. Hlavne by si mala byt v klude Ty, viem, lahko sa to pise, tazsie realizuje, ked si z nej na nervy, ale ver mi, presli sme si tym, starsia dcera mi spala velmi malo a len vonku, v kociari, za pochodu - skusala si? Ja som musela chodit 3x denne vonku za kazdeho pocasia aj na 2-2,5 hodiny...
Alebo ju skus nosit, satka, manduca - da sa pri tom aj robit, aj sa mala ukludni, pospinka...
Skus zmenit otazku na diskusiu, bolo by to mozno lepsie...

anjelicek26
28. sep 2011

@bambinkaa - ty vazne analyzujes vychovu 3 mesacneho dietata? Isteze je narocne mat dietatko, ktore casto place, ale deti s toho vyrastu a VOBEC NIC to nehovori o ich neskorsom spravani ci charaktere. Na metodu - pridem/odidem ehm je priiiilis skoro, to sa praktizuje najskor okolo 8-12 mesiacov aby si dietatu pomohla zbavit sa separacnej uzkosti. Tvoje dieta potrebuje byt pri tebe - tak mu to umozni, daj si ju do babysatky, bude uplne spokojna. A usmievave non-stop stastne dieta? Nie vsetky su take. A ani nejakou vychovou ju nezmenis. Bud rada, ze je zdravucka, a ze je tvoja. Ostatne prijde casom.

skeptik
28. sep 2011

Malo spi - namiesto ustavicneho nosenia ju treba poriadne zavinut - napriklad Lodger wrapper si kup ten bavlneny, ked bude chladnejsie flisovy a zavinut ju aj s rukami - potom bude ovela lepsie spat.

bodka13
28. sep 2011

....asi si mala radšej urobiť diskusiu 😉

a čo sa týka náročnosti tvojej dcérky - je to asi tvoje prvé dieťatko,že?
..... všetky detičky niečo vyžadujú,ale myslím že netreba byť v pozore ale v pohode 😉 a vyhovieť jej vo všetkom mi príde také zvláštne ,však všetko má svoje nejaké pravidlá ...teraz ma napadlo,že či malej tá vaša pozornosť tak trošku aj nevadí,či ju neruší,či ju príliš nepozorujete -však ani my dospeláci sa neusmievame 16 hodín denne 😉 ...ja som k mojim neutekala hneď ako zamrnkali,a častokrát ako začali tak aj stíchli...pokiaľ je malinká v postieľke a neplače,nevidím dôvod rušiť ju hrami a pesničkami-tie použi keď bude umrnkaná počas dňa,dajte jej do postieľky nejaké hračky na ktoré dosiahne a ona sa zabaví aj sama 😉

z.u.z.k.a.
28. sep 2011

ked dieta tolko place a je nespokojne, znamena, ze mu nieco je... treba patrat co, ja som mala moju malu podobnu ,vecne nespokojnu, placucu, malo spinkala pocas dna, stale som patrala co jej moze byt, nikam sme nechodili, mala klud, kupili sme nosic, v ktorom sa krasne ukludnila a zaspinkala, ale stale som som zistovala co je za jej nepokojom,az sme zistili, ze malinka ma alegriu na mlieko a bolievalo ju brusko.
podla mna len treba sledovat, studovat, citat na internete co by malinkej mohlo byt a nie skusat v 3 mesiacoch metodu pridem,odidem 😉 a niekedy ani prilisna aktivita a saskarina okolo dietata nie je vhodna, ako by bolo tebe, keby niekto cely den okolo teba skackal, spieval ti a podobne, dietatko potrebuje klud a lasku rodicov. vela podnetov pre tak male babtko nemusi byt vhodne, ako tu uz bolo spomenute.
vela energie prajem

syslica
28. sep 2011

@bambinkaa - požiadaj adminov o zmenu otázky na diskusiu, budeš mať reakcií, názorov aj rád viac. Starší syslík tiež bol - a je - podobne náročný. S malou potrebou spánku nič nenarobíš, spí toľko, koľko potrebuje, zvyšný čas zrejme chce byť v tvojej blízkosti a najlepšie aj v neustálom kontakte (interakcii) s tebou. Skús jej ponúknuť pokojné prostredie, vyrovnanú mamu, nepreťažovať podnetmi, vyskúšaj, či nie je príčina plaču aj niekde inde (hoci tlačiaca plienka, spomínaný reflux)... no takisto ako sú niektoré deti od narodenia nespavci, sú iné od narodenia pesimisti a ďalšie usmievavé slniečka. To sa už ťažko zmení, pokojné, harmonické prostredie však môže veľa napomôcť.
P.S. a tuším už na Koníku existuje téma o náročných deťoch...

nguyen
28. sep 2011

nasa Eva asi nie je narocna az do takej miery ako popisujes, ale tiez ma svoje muchy a obdobia hnevu, placu az kriku. Ked sme boli este v porodnici bola velmi placliva ale kedze je to moje prve dieta a neviem posudit co je normal a co uz nie a asi som to videla cierno, lebo po navrate domov som zistila ze je kopa deti, ktore su na tom aj horsie. Ale k veci. Ked bola Eva este uplne mala, zaspala iba pri nas, resp. na nas. Chcela sa stale nosit, kolisat, tak som ju najskor zavinovala a potom som si ju zacala davat do satky. Bola v nej zavinuta, kolisana a prakticky "na rukach". Niekedy plakala aj tak, ale na rady mojej porodnej asistentky som nemenila metodu pre ktoru som sa "rozhodla". To znamena, ak raz dieta place a ponuknes mu cumlik, mas naliehat az kym sa neupokoji, pripadne mu spievat a kolisat ho, ale v ziadnom pripade skusat kazdych 5 minut inu metodu, lebo tym dieta iba zneistis a este viac rozrusis. Svokra mi stale vravela aby som jej nedavala cumlik ze bude mat krive zuby (!!!) a ze ju nemam nosit na rukach lebo ju rozmaznam (!!!) a ze v satke je prilis stiesnena (!!!!!!!) a pravdupovediac Eva bola najplaclivejsia v obdobi, ked som zacala trochu pochybovat o tom ci mam robit to co citim alebo co mi vravia. Radili mi medzi inym nechat ju plakat (ze si tym cvici pluca!!!!) Potom som sa ale vzchopila, pomohla mi velmi moja mama, ktora ma podporovala v tom co som chcela ja (nie dieta, nie ostatni ale ja sama pre moje dieta) a netusim ci s tym suhlasila alebo nie ale urobila najlepsiu vec na svete. Dodala mi tym sebadoveru a doveru v moj instinkt a to je to co podla mna male deti potrebuju. Ci ich nosit alebo nie? Ja nosim a snazim sa robit vsetko co jej umozni citit sa dobre a bezpecne, nenechavam ju plakat samu, tisim ju aj ked uz nevladzem a cuduj sa svete, posledne dva tyzdne velka premena, slecna sa skoro vobec nechce nosit (akurat v satke tak 3 hodky denne max mimo presunov, nakupov atd) a zacina sa s nami "rozpravat", komunikuje pohladom, opakuje rozne zvuky smeje sa. Asi presla obdobim neistoty a zistila ze je v bezpeci a mozno sa to este zopakuje ale kazdopadne, robim co citim ze je pre nu najlepsie ja a nepytam sa, co by jej asi vyhovovalo. Nemyslim si ze snahou vyhoviet malemu babatku ho rozmaznas, ono totiz este nevie, co je to vypocitavos a manipulacia takze kazdy plac ma svoj dovod a obycajne to byva velmi jednoduche. Ja kontrolujem hlad, plienku, bolest, zimu, teplo a ked nic tak do satky, pripadne do zavinovacky a na ruky, alebo na hrud a ak aj tak place tak je to sice neprijemne ale viem ze som urobila potrebne a Eva to isto vie tiez a po case sa utisi a je vsetko ok. Kazde dieta sa utisi len to treba vydrzat 😉 Vela stastia a hlave, ver si, ty ako matka vies najlepsie co je pre tvoje dieta spravne, tak na tom trvaj 🙂

ivankaalenka
28. sep 2011

No veru, skoda, ze otazka...moja mala tiez vela plakala, nosili sme ju stale, NIKDY som ju nenechala vyplakat a ta metoda....hroza pomysliet!!! Bud v klude ty, hladaj pricinu, su take placlive babatka. Moja mama ni stale hovorila...vy ste tolko neplakali...ale neriesila som take reci, radsej som sa zamerala na malu. Zistili nam intoleranciu laktozy, reflux a koliky bruska...vselico moze byt navine. Aj chronicka unava. A okrem toho moja sa vedela budit aj kazdu pol hodinu v noci....cize mas uzasne dietatko, uzivaj si to, toto obdobie sa ti uz NEVRATI....a ver, ze to bude lepsie. Nenechavaj ju samu a zozen si tu satku. A telo na telo. potrebuje ta, nevie to inak povedat. Ma mozno problem a je to na TEBE /na nikom inom/ aby si jej pomohla. Je nadherne mat babo 🙂 Uvidis ako to letiiiii, bude dobre. Len pocuvaj svoje srdce....

zebra41
28. sep 2011

Tak to my sme mali doma to iste. Neviem,co znamena pojem narocne dieta....Ale podla toho co opisujes mam skor pocit,ze ju zahltis podnetmi, miesto kludneho, pokojneho prostredia. Ja som tiez skusala zaujat vsetkym moznym. No trojmesacne dieta sa proste potrebuje vyspat. Dovod,ze nespal bol vraj bud reflux, bolesti bruska alebo proste to,ze deticky este nemaju uplne vyvinutu centralnu nervovu sustavu a chvilku im trva, nez sa v tomto svete zorientuju 🙂 Nas nikdy nemal rad babyvak, satku. Teraz si ako tak zvyka na Manducu. Ale on rad spinkal v kociku - takze trikrat denne na prechadzke po 2-3 hodiny...Ale aspon sa vyspal. Usmievat sa zacal asi v 5 mesiacoch - prvykrat! A veeelmi pomohlo zavedenie rezimu. Teda ja som ulozila do postielky vzdy vecer o 19. A denny si podla toho vytvoril sam. Teraz je to oveeela lepsie, len proste este stale ma radsej svoj klud - takze ziadne poldnove navstevy materskeho centra apod. Teda chodime,ale vzdy len na chvilocku - tak hodinku. Napr. plavanie uz zvlada uuplne s usmevom, lebo si na to prostredie zvykol a tak. Neviem,co je metoda pridem odidem,ale myslim,ze skusat rozne metody na taketo malinke babatko je este mooc zavcasu.

bambinkaa
autor
28. sep 2011

Ahojte, skusim to zmenit na diskusiu. Ja to robim tak, ze ked len mrnka, tak neidem hned ku nej, ale ked uz zacne plakat, tak idem, lebo sa nevzda. A vlastne potom idem vylucovaciu metodou: hlad, smad, plienka, zima, teplo... Klokanku nema rada, ani perinku a s kocikovanim je to tak na 50%, podla nalady. Niekedy prekrici celu prechadzku, inokedy sa pozera, spinka ale len malokedy. Som sa zamyslela nad tymi podnetmi, ale neviem... tak vela podnetov ona nema, iba postielku a hojdacku, tam ma 1-2 hracky, ale tie podnety jej davam vacsinou ked vidim, ze aj ona chce. To je presne pripad kolotoca 🙂 ked sa na to diva a chce, zapnem jej ho cca na 5 min. Skor mozno ked zacne plakat, vtedy jej nic neodputa pozornost, ona sa tak strasne moc vzije do toho placu. Vtedy ju zvyknem nosit, ukludnovat, spievat jej, proste aby sa ukludnila. Vtedy, keby som ju zavinula, alebo polozila, jooooj to by bola katastrofa 🙂 az do fialova. Tiez som uz myslela uz na intoleranciu laktozy, aj na reflux. Ako sa da zistit ci ma 1 alebo 2?

annaopialova
28. sep 2011

ahoj tvija dcerka neni narocna ze place hoci ktore dieta ked sa zle vyspi je mrzute ja si myslim ze je to len jej rytual treba ho zmenit a ako ty ju najlepsie poznas vies co ma rada co nie a podla toho sa zariadis drzim ti prsty

dzudka
28. sep 2011

@bambinkaa neboli ju brusko nahodou ked tolko place davas jej sab simplex alebo espumisan ? prdka kaka v pohode nepuci sa ?

narocne deti poznam ja mam take deti dve doteraz a cakam tretie dufam ze bude kus lepsie...
najhorsie u malickych deti su prve tri mesiace potom to uz je lepsie a lepsie je to od toho 5-6mes ked troska sa uz nejak hybe zaujme hrackou viac vydrzi ...aspon z dvoch deti skusenost...
a kocik nemalo ani jedno rado z mojich dvoch deti...a spanie bolo 20minutovky 😅 mohla som robit co som chcela aj som balila aby bolo kludnejsie nesibrinkovalo v spani ruckami ale asi moc nepomohlo...

len vydrzat a skus tie kvapky mozno boli brusko

bambinkaa
autor
28. sep 2011

ahoj Dzudka, jeden cas som jej davala espumisan, ale odmietala mi papat, uz ked ma videla s flaskou, tak sa rozplakala. Dr. povedal, ze pribera, takze je to ok. Ale jedla fakt malo. Ked som vynechala espumisan a dala som jej rascovy caj, dostala chut do jedla, ale casto sa odtahuje, akoby sa odtrhne od flasky a potom sa pricucne znovu. Ale neodmieta mlieko, paradne si odgrgne, aj prdka dost vela, kaka kazdy den, ale vela sa puci, natahuje sa, hlavne pri jedeni. Z cajika uz teraz vypije len malinko.
🙂 dnes spinkala zazracne 2 hodky a ovela menej place 🙂 tak sme potom isli na dlhuuu prechadzku a ani tam neplakala, len sa vkuse mracila hehe 😠
ja som tu este nova, tak som si precitala dnes diskusie o refluxe a intolerancii, rozmyslam ze pojdem za Dr., ale chcem ju vyskusat uspavat casto cez den, mozno by to pomohlo.
Ja som tiez aktivna, stale nieco robim, takze mne jej aktivita nevadi, len by som chcela, aby bola spokojna 🙂

dzudka
28. sep 2011

@bambinkaa lepsi je ten Sab simplex ja som len ten pouzivala pri oboch detoch ale ja som kojila cisto,...takze flaskam nerozumiem malym detom az teraz ma maly flasku skoro ako rocny lebo uz nekojim kedze som tehu 😅

dzudka
28. sep 2011

Pocuj je na UM ? mozno zmena mlieka by pomohla?
a uspavaj take male dieta by malo spat kazde dve hodky co je hore ja som uspavala uz po tej hodine a pol od zobudenia dodrziavala som cas a dieta bolo lepsie aj teraz mame cas kedy spia a je to fajn dieta potrebuje presny rezim kedy papa spinka ...hlavne to spanie....aspon mne sa to osvedcilo...
@bambinkaa

monika15
28. sep 2011

@bambinkaa
nas tiez bol taky ked sme ho doniesli z nemocky a potom sme na to prisli ze bol hladny :((
nedavali sme mu dost :(((( a potom uz bol klud
co sa tyka spania tak ked mal 4 mesiace tak prestal spat cez den.....tiez som ho zabala cele dni.... vacsinou som ho dala do takej polosedacky a tak na mna pozeral a ja som mu pustala baby einstain alebo spievala av kuse rozpravala a on sa usmieval jak keby aj vedelz e co hovorim hehehehehe

z.u.z.k.a.
28. sep 2011

@bambinkaa dietatko nema co prdkat, ked prdka, znamena ze je nafuknute a to by nemalo...to su vsetko len myty, rovnako ako rascovy caj, feniklovy caj a podobne, nedavaj jej ziadny caj, daj jej len vodicku, cajiky ju zbytocne nafukuju.
ked sa puci, boli ju brusko, patraj z coho, zmen mlieko, odsleduj si ci nema alergiu na mliecnu bielkovinu, reflux, laktozovu intoleranciu.
mojej malej pomahalo,ked ju bolelo brusko rektalna rurka a teple nahriate vrecusko so zitkom na brusko, ak nemas, daj nahriatu plienocku.

seminkads
28. sep 2011

jedine co ti mozem poradit je v&ydrzat, aj ked z vlastnej skusenosti viem ze to je niekedy velmi tazke, a hlavne je to aj narocne na tvo ju posychiku,bude to lpepsie a lepsie, inak presne si opisala moju Natalku 🙂 a sorry za chyby

bibap
28. sep 2011

@bambinkaa Ahoj, hlavu hore... ja som bola pri mojej malej na odstrel... uvrestana, nic sa jej nepacilo, nikde nevydrzala viac ako 2 minuty, jedine nosit na rukach to bolo pre nu.. Spala mi rano po pol hodine, na obed a poobede tiez po pol hodine a tot vsjo... Takze po par hodinach som bola zrela na psychiatriu. My sme zacali v troch mesiacoch so spankovym treningom. Ked sa zobudila po pol hodine, tak sme ju nechali este v postielke... plakala len raz, potom uz si rozpravala a zaspala zas a spala 3 hodiny!!! Odvtedy spava minimalne hodinu - 3,5 hodiny (ako napr. dnes). Od takeho 5 mesiaca uz s nou bola sranda...dost sa zmenila, teraz sa rehoce na vsetky strany... takze len vydrzat 🙂

aliza
28. sep 2011

@bambinkaa urcite je problem v mlieku alebo to moze byt skryty reflux. Tak male babo nema preco tak vela plakat, to nema nic spolocne s narocnym dietatom. narocne dieta na vychovu je tak okolo roku a pol. Moja dcera bola kojena a takto mi revala prvych 6 mesiacov, cez den nespala vobec nic, iba sem tam 5 minut na prsniku. Bola to hruza, materstvo som si vobec neuzivala. Vtedy este nefungovali tak laktacne poradkyne, takze ma ani nenapadlo, ze zrejme je technika kojenia zla a mala je proste hladna. ked zacali prikrmy, tak sa vsetko upravilo a pekne zacala spavat aj cez den a prestala tolko plakat. Syna som kvoli podobnym problemom prestala kojit uz po par dnoch a presli sme na UM. Po par tyzdnoch robil presne to, co tvoja, pucil sa pocas krmenia a nebol spokojny. Tak som si dala predpisat mlieko na alergiu BKM aj na laktozu a po tyzdni sa vsetko upravilo a odvtedy moj maly raz nezaplakal, raz sa nepucil, neprdkal, bol uplne kludne, stastne babenko. Takze urcite by som riesila to mlieko alebo hladala inu pricinu, v narocnosti dietata to podla mna nie je.

jana776
28. sep 2011

ahoj, nasa mala bola podobna, v podstate ked bola hore tak bud bola na rukach, na prse alebo vrieskala. Ja som sa jej teda snazila vyhoviet, nosila som ju prakticky stale. Ani v kociku nechcela byt odlozena, takze aj von sme chodili s nosicom (manduca), aj doma stale len na mne a na mne nalepena. Ale aspon nevrieskala. Potom tato jej potreba postupne odoznievala, samozrejme este sme prestali separacnu krizu, to boli tri dni ked bola 24h na mne v kuse. Potom zacala lozit, to sa vsetko znacne zlepsilo a postupne zlepsovalo a zlepsovalo. Samozrejme aj teraz sa jej musim aktivne neustale venovat, ale aspon nevrieska cele dni 😅 . Teraz z nej vyrastlo usmievave spokojne dievcatko, ktore je uplne poslusne, ale stale sa velmi rada nosi. Ale uz mi to vobec nevadi, telo si zvyklo a mne by to prislo aj divne kebyze dieta nemam pri sebe ale v kociku.
V podstate nikdy som neskusala ziadne vyplakavacie metody a spatne som tomu aj rada ked vidim aka je stastna a ako mi vo vsetkom veri.

maminuska
28. sep 2011

@bambinkaa jááj moja mám za sebou a plne ťa chápem . Syn má už teraz 12 rokov ale boli obdobia ked som myslela že od nedostatku spánku zošaliem. On nespal pre istotu takmer vôbec, ani v noci ani cez deň 😠
Nezostáva ti s manželom nič iné len zatnút zuby a vydržať. u nás sa to začalo upravovat ked mala tri roky, postupne to klesalo a v 6 rokoch to už bolo ako tak.

jana776
28. sep 2011

este mi napadlo na margo bolesti bruska - ked zazracne pominu vzdy ked ju vezmes na ruky tak to bolesti asi nebudu, Moja mala NIKDY v prvych mesiacoch len tak spokojne nelezala na gauci alebo niekde v postielke, to bol do pol sekundy rev a modranie, ona proste chcela byt pri mne. Toto je jedna z crt narocnych deti a podla mojej skusenosti neostava nic ine ako sa s tym zmierit.
Este stale neveriacky pozeram ked niekde u znamej vidim male babo ako spokojne lezi niekde na gauci a pokukuje, toto sme my proste nezazili.

bambinkaa
autor
29. sep 2011

a babatka vazne nemaju vobec prdkat? 😕 Ona sice stichne zakazdym na rukach, ale ked si ide prdnut, tak aj na rukach zaplace (asi pol minutky) - to mi vcera Mamina vravela, ze ked prdka a place, ze to nie je dobre, ze to ju zrejme boli

mamabiba
29. sep 2011

ahoj, aj ja som mala prvú kočku "náročnú", dá sa to zvládnuť, iba sa jej treba venovať. Ešte v tom období babyšatky moc neboli tak to bolo dieťa nosené na rukách a od 3 mesiaca som si pomohla klokankou. To že sa málo usmieva nič neznamená. MÁ IBA 3 MESIACE. Všetko postupne prejde a bude sa zlepšovať. Iba pokoj a kľud. Nechod s ňou do obchodu, keď sa jej to nepáči, ja som bola s Biankou v obchode 1x asi až ako 8 mesačnou, (nákupy nech obstaráva dakto iný, alebo si ich sprav sama v rámci oddychu, nech sa o babatko stará dakto iný...tú chvíľku to prežijú, na prechádzky choď skôr do parku ako do mesta. Ja som našu musela najprv v kočíku uspať a až potom som mohla ísť ako hrdá mamina sa dakam prejsť a to iba do vtedy, pokiaľ neotvorila oko 😉 😀 . Potom šup rýchlo domov. Nezaujímalo ma že plače, čerstvý vzduch potrebuje. A časom to prestane. Teraz druhá dcérka zaspí nočný spánok okolo 22,00 a to ju kúpem o 19,00h a každú 1,5 hodku sa budí na kojenie, zobudí sa normálne o 8,00, znova zaspí okolo 9,30 -11,30 a potom už nespí až do večera. Všetko chce iba trpezlivosť, veľa lásky a máš veľké šťastie, že ti takto rodina môže pomáhať, že sa pri nej môžete striedať, tak to využi aj ty a oddýchni si, choď si nakúpiť, prejsť sa alebo iba relaxovať so zdvihnutými nohami 😉 😉 . Pokiaľ má babatko unavenú a nervóznu maminu, nemá dôvod byť iné.
Prajem veeeľa úspechov

ajca123
29. sep 2011

@bambinkaa srdienko ty vobec nemas narocne babetko len pockaj ked bude mat obdobia vzdoru a bude ukazovat svoju povahu to bude zahul a ked ti prvyraz zacne odvravat 🙂
To ze tvoje 3 mesacne babo ti ide spat o 9tej a zobudi sa o 4tej tak to mas vazne super a ide vidiet ze si prvorodicka lebo stresujes a to tvoje babo vyciti a aj preto tvoje babo moze byt uplakane a tak reaguje lebo si ve stresu.... A plackat aj moze kvoli tomu ze te neciti nebo chce inu polohu na buvanie... Pekne si lahni a poloz si ju na seba aby pocula tvoje kludne srdiecko 🙂
Hlavne sa nerozculuj a bud v klude spravi sa to 🙂 neboj

bambinkaa
autor
29. sep 2011

vies to by som s nou potom nikam nemohla chodit... sme boli len 3-4x v obchode. Jeden den sa jej nieco paci a zrazu dalsi den vobec nie, ako keby podla nalady. Toto je male mestecko, tu mas park, par metrov od toho obchodik, to nie su akoze nakupy 🙂 🙂 to len 1 chlebik a ideme do dalsieho parku. Tu je velmi vela zelene, co ja nesmierne ocenujem, lebo som z velkeho mesta. Ja sa z tych prechadzok viac tesim ako mala 🙂 je to pre mna max. relaxacia, samozrejme, ked neplace. Mame velke stastie, ze spinka cez noc, aj ze si pomahame, to mas pravdu. A Vy to ako zvladate, ked sa zrejme vobec nevyspite?

briketa
29. sep 2011

Dieta ked je senzitivnejsie, zvacsa pomaha:
-zelezna denna rutina, co najmenej zmien
-vyhradit si cast dna ked ma urcity cas len pre seba v klude (aj ked bude plakat), pretoze prave narocnejsie deti maju tendenciu rodicia hlavne prvorodicia prestimulovavat a tym im vytvaraju stres a len podporia to s cim zapasia. nechavat jej aj svoj vlastny priestor
-skus ju nosit co najviac na sebe a nie v kociku. co najviac blizkeho kontaktu telo na telo
- skontrolovat aj mozne problemy ako skryty zapal uska, reflux..atd, skratka vylucit zdravotny problem