Ocko a starostlivosť o dieťa

tinadance
23. apr 2016

Ahojte Chcela by som sa úprimne opýtať co vam chyba na vasich partneroch a od nich v oblasti starostlivosti o vase dietatka .. co robia dobre ci zle, co nerobia, co by mali zlepsit naucit sa a vobec aby sa nebali a mali ochotu o starostlivosť, a aby ste mu nemuseli volat kazdych 5 min ak ich nechate samych doma teda ak vobec mate pocit ze to vasa polovicka dokaze. ďakujem pekne za názory a komentare

whitecat666
24. apr 2016

@matulinuska ja ta vobec nesudim.
A poviem ti, ze moj otec bol viac nez podobny tomu tvojmu (mozno to bol aj ten isty 😀 kedze mal milenky na kazdom rohu, vobec sa nam nevenoval, aj jeho dlh musela mama splatit kedze sa mu nevedome zan zarucila a bolo to ovela viac ako mesacne cca 300eur a nie ani on neplatil vyzivne ani cent). Ale mama si povedala, ze takto nechce zit a s uz vobec nechcela aby toto videli jej 3 deti ako priklad do zivota. Vdaka svedomitosti a tvrdej praci sa vypracovala a nakoniec sme si zili nad pomery.
A moje ponaucenie z toho bolo take, aby som si do zivota nasla muza, kt bude uplny opak mojho otca (bude verny, nebude mat dlhy, nebude pit, bude sa venovat detom a mnho dalsich veci co som mala na zozname).
Fakt, ze si sa sama seba dokazala opytat preco si vlastne so svojim muzom nie je OK.
Neuspokoj sa s tym, ze by to mohlo byt aj horsie, zasluzis si (ty a hlavne tvoje deti) aby to bolo DOKONALE 😉
Ver tomu, ze dokonale to moze byt.

bubelko
24. apr 2016

@matulinuska preto hovorim, ze by to mala byt bezna situacia... nehovorim, ze to tak je...na stastie poznam v okoli viacerych takychto otcov...moj muz nie je jediny...

mima4
24. apr 2016

@bubelko no poviem ti takto, dokonca tu na koniku som sa stretla s prispevkami, ze mamicka ma strach ked sa syncek hra s kuchynkou...aby nahodou z neho nebol gay 😀 😀 😀 😀 😀

sorciera24
24. apr 2016

@mima4 neviem, ci by som to nazvala narokmi...skor to bolo o dohode, ako budeme fungovat...na kt. sme sa zhodli, resp. potom kazdy z nas mal iste naroky 😀 ....(ale ano, ako si naucis tak mas.....ale on to musi prirodzene prijat)......a chlapom treba veci hovorit narovinu, inak to nepochopia.....ale ak su zodpovedni a spolahlivi, vedia uplne normalne prebrat ulohu nielen manzela, ale i otca 🙂

emilia25
24. apr 2016

Vzdy ked sa začne OD uplneho konca tak to tak dopadá a co je,najhorsie uz su tam deti.vzdy vravím muz a zena majú najprv spolu chodit potom spolu zit a ked to v spolocnej domácnosti všetko funguje potom svadba deti.mnohý to robia opscne zena robi vsetko sama no ked pridu,deti uz je to na ňu moc LEBo si proste muža tak naučila.mne moj muz nspusti vodu pre malu má tam teplomer a podľa toho nspusti ja ju okupem a ked,obliekam olejcekujem moj muz okupe 3 našich loptosov.ja im chystám pyzsmks a oblieksm.do obchodu do skolky do školy vsetko robime spolocne.nerozumiem proste takým ženám a potom tu proste vyplsksvsju.a najhorsie je ked sa zena snaží muža prevychovať to sa proste nedá.buď mi ten partner vyhovuje so všetkým alebo ho prpste vymením za takého ktoreho menit netreba.

bubelko
24. apr 2016

@mima4 citala som to tiez... co uz...

bluka2
24. apr 2016

Co mi vadilo:
- ked 7 mesacne dieta mal na 2-3 h a vratil mi ju opalenu
- ze ked isiel s nou von, bud bola iba hola v plienke alebo mala o 2 vrstvy viac, ako bolo treba, niekedy sa aj trafil, ale velmi zriedka
- hrali sa take hry ako napriklad na jedenie hliny z kvetinaca (nie nahodou!) a ked som to stopla, kazila som hru
- Ak by som sa k hocicomu ako robi vyjadrila, bral to bez ohladu ako to formulujem ako osobny utok na seba, kritiku; pricom jedine o co mi islo bolo, aby sa to nabuduce nestalo. Drobnosti som nekomentovala radsej vobec.
- ze mal dojem, ze matka ma robit vsetky potrebne ukony ako strihanie nechtov, cistenie usi, chodit k lekarovi a otecko je na hranie
- ale mal aj iste pozitiva: prebalil napriklad bez problemov
....do druheho dietata som s nim nesla, ani nas vztah to neustal (bolo toho viac nez len toto). Nikdy by som to nepredvidala, dieta bolo zelane, aj pocas tehotenstva uplny zaujem o rozpravanie sa s bruskom, myslela som, ze sme mali rovnake alebo aspon velmi podobne predstavy o fungovani s diatatom

bluka2
24. apr 2016

....pretoze sme pred tym ako prislo na lamanie chleba hovorili o starostlivosti obaja rovnakym dielom, co sa nam obom zdalo naj.

gretocka
25. apr 2016

tak u nas je to takto... v podstate je vacsina starostlivosti na mne z dovodu, ze ocko pracuje a pracuje vela. Chyba nam, ale berieme to ako fakt a prisposobujeme sa situacii. Nevycitam mu to, skor sa snazime s detmi stale si ho spritomnovat a mysliet nanho.
Ked sa mu podari prist domov skor, bud spolu s detmi nieco majstruju v domacnosti alebo sa hraju, alebo si citaju..... pocas tyzdna sa to stava zriedkavo.
Pocas vikendu travime cas vsetci spolu ako rodinka, ale tiez to ma svoje obmedzenia - niekedy aj sme spolu, ale kazdy z nas musi robit nieco ine. Ale deti maju mnoho zazitkov aj z tejto oblasti a niekedy im staci sediet pri nas 🙂

ALE... ked potrebujem, okrem kojenia maleho urobi okolo deti vsetko, dokonca nechty u nas striha vyhradne ocko 🙂

Ked som bola s najmladsim v porodnici, tyzden zvladal starsich dvoch. Rano ich dal do skolky, potom siel do roboty, na obed siel pre nich, ak potreboval este ist do kancelarie, zaviezol ich k babke, ak mohol robit doma, tak bol s nimi doma. Ked boli poobede u babky, vecer ich odtial zobral a ulozil....

Mnohe ste tu spominali tazku fyzicku pracu.... nie, moj manzel nepracuje tazko fyzicky, ale psychicke vycerpanie je niekedy rovnako zufale ako to fyzicke. Na konci tyzdna som uz plakala nech ma pustia z nemocnice domov, lebo som videla aky je unaveny.

Mam tri deti a nevravim, ze vzdy je to pohoda, ale beriem svoje materstvo s lahkostou a neocakavam, ze manzel po dvanastich hodinach nahanania v praci pride domov a bude makat dalej (u nas je makacka okolo deti najviac vecer - dostat ich do postele). Zas on ked vidi, ze treba nieco spravit, necaka a automaticky to spravi. Stalo sa uz parkrat aj to, ze ja som nemohuca lezala v posteli a ukladal ich on, ale snazim sa nerobit to casto 🙂

Nehyckam ani nerozmaznavam si muza, len si ho chranim, lebo keby som mu na to vsetko co mu naklada okolie nakladala este aj ja, tak by tu uz s nami asi dlho nebol. A moja materska je oproti jeho zodpovednosti naozaj dovolenkou. To tvrdim stale.

Neexistuje spravne a nespravne rozdelenie kto ma co robit. Existuje len spokojnost a nespokojnost v danom rodinnom rozdeleni uloh. A u nas som spokojna so stavom aky je.

Ale ak by som mala povedat, ze co mi chyba, tak ano, bolo by krasne, keby mohol byt s nami viac casu...

arielka79
25. apr 2016

Velmi pekny prispevok,uplne suhlasim s tymto nazorom, treba si vazit hlavne to, ze sme spolu a nie ratat, kto co spravil a ma urobit, aby to bolo spravodlivo podelene napoly, pretoze je rozdiel mat narocne zamestnanie a byt na materskej, aj ked aj to je niekedy fuska. Ja som spokojna, ze moje deti maju otca, ktori ich lubi, venuje sa im a myslim, ze je to viac ako ci umyje riad, ale navari.Radsej mu doprajem oddych,ktory si zasluzi, kedze pracuje tyzdenne 60 hodin aj niekedy viac, pretoze chcem aby moje deti mali otca este dlho, lebo poznam vela pripadov, ked aj muzi po tridsiatke mali infarkt alebo aj porazku.

maykaaa1122
25. apr 2016

ahojte, ja si myslím, že treba pristupovať k výchove detí rovnakým dielom...a hlavne, stáť si za svojou polovičkou 😉

otec1990
18. júl 2018

A co ked chlap nakupuje,vari, sem tam aj upratuje vstava k dietatu v noci prebaluje okupe a stale to je malo? 😂btw od pondelka do piatka pracuje ako sofer 12/14 hodin denne a pred mesiacom prezil havariu sposobenu mikrospankom a betonovym stlpom ? Chlap by mal pomahat a pomaham s radostou lebo malu milujem najviac na planete a kazda jedna sekunda stravena s nou je premna vzacna ci uz kaka place alebo sa usmieva!!! Ale zena si zial neuvedomuje tu obrovsku zataz ktoraje na ramenach chlapa!! Tahat pracu v dnesnej dobe zarabat co najviac aby rodina mala vsetko po com tuzi Platit hypoteku najom poistky strava atd atd verte mi ze To nieje nic jednoduche