Ovplyvnilo používanie Aniballu váš sexuálny život po pôrode?

kristind
19. júl 2019

Ahojte kočky, chcela by som vedieť vaše skúsenosti s aniballom, ale po samotnom pôrode, keď ste začali s partnerom zase sexuálne žiť. Manžel už mal pripomienku, že budem roztiahnutá. V tomto smere vyjadrila pochybnosti aj pôrodná asistentka na príprave. Aniball už mám doma, ešte mám naň nejaké tri týždne čas a samozrejme mi ho musí schváliť lekár. Ale budem rada, ak mi napíšete svoje skúsenosti, pozitívne či negatívne.

stela01
19. júl 2019

@kristind pozdravujem Manžela 👍🏻 Zlatyk

kristind
autor
19. júl 2019

@stela01 neviem či som tehotensky nechápavá, ale niečo užitočné v rámci tej poznámky mi ušlo? Na mužovu obranu, určite to nemyslí v zlom, skôr je to o nevedomosti a podpichuje ma, nech sa nenudíme. No miernu obavu mám z toho aj ja. Preto táto téma a budem vďačná za všetko užitočné komentáre.

stela01
19. júl 2019

@kristind veď aj ja len podpichujem ...😉
Držím palce , určite je pôrod trosku stresujúci hlavne či všetko bude ok .... čo určite bude
Držím palce
Ja som išla cisárskym tak že vlastne skúsenosti nemám ......

zuzkacik4
19. júl 2019

@kristind ja som cvicila s aniballom, dostala som sa na cislo 30,5 cm a po porode vsetko v poriadku..od porodu budem uz skoro 2 roky a mozem ti povedat ze manzel si nestazuje a nikdy nestazoval - som sa ho na to pytala ci sa mu zda ze je nieco zle.. ze ci sa nieco zmenilo..prave naopak, po porode som mala skor problem ze som bola akasi viac stiahnuta..

kristind
autor
19. júl 2019

@stela01 práve aj to je dôvod, prečo chcem skúsiť aniball. Psychická pohoda podľa mňa spraví veľa a ak to môže uľahčiť pôrod, je to dobré v prvom rade pre malého a potom aj pre mňa. Aj keby to malo mať efekt len po psychickej stránke, že sa budem menej báť, bude mi to veru stačiť. Ďakujem 😉

heregova
19. júl 2019

Ahoj,ja som pri prvom necvicila a pri druhom ano. Lutujem, aniball bol najlepsie rozhodnutie. Lekarka mi povedala,ze je to na mne. Prvy porod s nastrihom,druhy bez,jeden vonkajsi kozmeticky steh. A po porode? Nic nie je roztiahnute😂vsetko je ako ma byt,je to len fama. Hradza je pruzna a vrati sa vzdy spat do povodnej velkosti,ide o cvicenie,aby sa natiahla co najviac pri prechadzani hlavicky. Moja skusenost je len dobra,len treba zacat opatrne a nic neuponahlat. Myslim,ze baby,ktore vyskusali,su urcite spokojne. Drzim palce

kristind
autor
19. júl 2019

@zuzkacik4 ďakujem, to znie veľmi pozitívne ☺

kristind
autor
19. júl 2019

@heregova ďakujem. Po pravde ešte som nič zlé nepočula, ak sa babam v cvičení 'darilo'. Tak ma aj zaujíma či sa niekto nájde. Lebo tú fámu o roztiahnutí zdieľajú aj niektorí lekári. Človek zostane potom na pochybách, čo bude najlepšie. Ale tak zatiaľ je to veľa pozitívneho pre používanie aniballu. ☺

gloria31
19. júl 2019

@kristind mne tiež to odporučili. Pre váhu mi odporúčajú prirodzený pôrod pokiaľ to bude možné. Keď som videla ako to funguje zľakla som sa.

stanka2912
19. júl 2019

@kristind ja som cvicila s aniball a dostala som sa na číslo 27, lebo dcérka sa narodila skor o 10 dní. Treba ísť nato naozaj pomaly a zhodnotiť svoje sily. Nemôžem povedať aký by bol pôrod bez cvičenia s aniball ale pri tlačení som nemala nejaký problém, nebolo treba nastrihavat a mala som len 2 stehy. Po psychickej stranke mi to urcite pomohlo, mala som aspon ako taku predstavu o tom co ma caka ako prvorodicku. Po pôrode sa nič nezmenilo, ziadne roztiahnutie, všetko je ako predtým 🙂👍Za mňa aniball určite áno

lula313
19. júl 2019

@kristind cvičila som a za mna len doporučujem, bola som bez šitia na hradzi, rodila som v Rakusku, kde sa rutinný nastrih nerobi. Mám kamaratky, ktoré rodili na Sk, nastrihli ich a styk ich boli aj 1-3 roky po porode, čiže by som sa nebala roztahania, ale toho, ako tá nastrihnu, či sa potrhas a ako tá zasiju, či ako sa ti to bude hojit, keďže jedna kamoska, ktorá bola natrhnuta až ku konečníku má problem vôbec chodit na wc, čiže fakt sex a vnímanie manzela by má trápilo najmenej.
Pri porode sa môže stať hocico, Ja som mala po porode spadnutý močový mechúr(našťastie nie von z pipky), ktorý sa mi vytiahol, ale vraj po dalsom porode to už nebude pravdepodobne bez operacie takze to, ako sa mužovi bude sexovat by som mala naozaj u prdele, keď porod zhumpluje telo ženy a nevieš, aké následky si ponesies, ale určite cvicenie s aniballom ti neublizi

ladybug138
19. júl 2019

Ahoj, ja som si tiez aniball kupila, uz som 39tt, ale nacvicila som len 21 cm, raz po holeni sa mi spravila vyrazka, asi zo zapalaneho chlpu, tu som rozrypala a tak to bolelo, ze som netrenovala... Teraz som bola v utorok na predporodnej priprave a mlada lekarka, asi 26-27 rocna, teda nie ziadna stara skola, povedala, ze uz mali v nemocnici viacero pripadov, kedy zeny trpeli inkontinenciou, co celkom nechapem, kedze balonik je aj prave proti uniku mocu, male obvody by vadit nemali, ale ona ho neodporuca. .. Celkom ma to vystrasilo, mam uz len par dni do porodu, rozskriabana vyrazka sa stale hoji, uvidim, ci este nieco dam, pretoze uz mam poslickov a stale nejake bolenie, takze uz sa velmi na to necitim, ledva lezim 😁😁 verim, ze to bude v pohode, v nasej porodnici teraz razia cestu co najprirodzenejsich porodov, nechavaju babatko, aby si naslo najlepsiu polohu hlavicky v porodnych cestach, neponahlaju, lebo je to mala porodnica, tak dufam, ze zranena velmi nebudem aj bez aniballu... Drzim palce ☺️

candies
19. júl 2019

Po porode sa ti to všetko stiahne na povodne miesto nemusíš sa bat ;) kľudne cvic

seva22
19. júl 2019

Aniball tiež odporúčam,porodila som ako prvorodička za dva a pol hodku 👍a to som sa dostala len na necelých 22 CM...ale psychicky má aj malé pokroky povzbudili

ivka27101
19. júl 2019

Ja som aniball strasne chcela ale môj gynekológ ma od toho odradil tak som si len masirovala hrádzu a som bez nastrihu a tlačiť som vedela aj bez “aniball prípravy” asi to uz znie ako klišé ale fakt stačí počúvať inštrukcie doktora a všetko pôjde dobre.

titla
19. júl 2019

Ja som s aniballom nacvicila len 26 cm, kedze sa maly narodil trosku skor. Mala som komplikovany porod, maly bol priduseny preto ma nastrihli, aby bol co najskor von (mal kratku pupocnu snuru a zle vstupoval do porodnych ciest), ale von bol expresne na 3 zatlacenia, ani ma to nejak extra nebolelo. Doktorka potom hovorila, ze keby sa tak nebali o maleho vobec by nastrih nezvazovala, lebo som tlacila ukazkovo. Takze za mna aniball ano a keby som bola znova tehotna budem s nim opat trenovat.

zhuzhu
19. júl 2019

@kristind ja som s aniballom cvičila ako prvorodička a bola som veľmi spokojna, pri porode som bola psychicky pripravena, nebola som natrhnuta ani nastrihnuta. Ani po porode som nemala ziadne problemy co sa tyka sexualneho zivota, naopak mam pocit, ze doslo k rychlemu zahojeniu. Za 9 tyzdnov rodim znova a jednoznacne budem znova cvicit. Aniball posilnuje lonove svaly, vobec nebudes roztiahnuta alebo nieco podobne, dokonca pomaha po porode s inkontinenciou. Je mi zvlastne, ze tvoja porodna asistentka ma pochybnosti ohladom aniballu, ved ho navrhla a dala zhotovit ceska gynekologicka.

kristind
autor
19. júl 2019

@lula313 priority mám v správnom poradí, teda zdravie malého, potom to moje a potom aj manžel a náš spoločný sexuálny život. Len niektoré veci neovplyvním, preto riešim toto. Keďže mám z potrhania sa a z veľkého šitia strach, rozhodla som sa pre aniball. Ten by mal práve takýmto veciam predísť. Zisťujem teda či má aj nejaké negatíva, aby som poznala všetky možnosti. Viem, čo všetko možné aj nemôže sa môže pôrodom pokašlať a odmietam sa tým strašiť viac ako je potrebné. Ale ako prvorodička ti ďakujem za povzbudenie 😂😂😂

kristind
autor
19. júl 2019

@ivka27101 to mi hovorí aj mama, že ich treba počúvať a ono to bude dobré 😀 ale tiež tomu verím. Majú roky skúseností, tak si tam nebudem vymýšľať, čo a ako treba 😀 aj masírovanie hrádze chcem skúsiť, tak uvidím ako dopadnem ☺

kristind
autor
19. júl 2019

@zhuzhu ona sa vyjadrila v tom duchu, že pri pôrode môže pomôcť, ale nevie ako to funguje po pôrode, keď budeme chcieť po sestonedeli zase s manželom začať žiť a že ako to bude pocitovo. Prišlo mi, že s tým nemá moc skúseností, alebo informácií od báb, ktoré to používali, preto sa vyjadrila tak váhavo k stavu po pôrode.

nini1010
19. júl 2019

Urcite nebudes.Kedykolvek s nim znova cvicim musim musim.zacat pumpovat od min.centimetrov,lebo sa mi to tam zakaznim stiahne.

sapetka
19. júl 2019

Ja som chcela tiez anibal skusit ale potom som sa na to vykaslala😀pocas porodu zohrava ulohu tolko okolnosti ach, treba hlavne pocuvaj co ti porodnik hovori a robit to presne tak, tiez zalezi od porodnika ktoreho si vyberies. Ja som bola nastrihnuta ale nemam ziadne problemy zahojena som bola do 10dni, inkontinecia ziadna (klopklop) ani ziadne bolesti pri sexe, zato znama rodila pred 2m natrhnuta az po rit a doteraz nevie ani chodit.. anibal si skus ak veris ze ti to pomoze aj na psychickej pohode ale davaj pozor aby si si neublizila. Drzim prsty

yollanda
19. júl 2019

@kristind žiadny anibal nepomôže na nič. Zas len marketingový ťah. Ja som po dvoch pôrodoch a roztiahnuta nie som. Skôr naopak.
Pri hentakej poznámke od môjho muža by som ho nakopala do vajec. Nech mu opuchne, aspoň nebude mat pocit že si roztiahnuta

andrea_ff
19. júl 2019

@heregova presne ako pises...ja som tiez cvicila...dostala som sa na 31cm...pekne postupne. Porodila som bez nastrihu...ten som poziadala, aby nerobili a mala som 1 kozmeticky steh. Pri prvom porode som mala 6 stehov. No a teda som sa po tomto porode dala expresne rychlo do poriadku...vlastne kedze som nemala skoro ziadne zranenie, mohla by som hned v ten den ist domov...lebo som bola uplne ok. Takze za mna velke ANO cviceniu. Som cca 3 mesiace po porode a vobec nic mi manzel nehovoril ohladne nejakych zmien 😉

evka258
19. júl 2019

@stanka2912 Mozem len suhlasit, aj mne Annibal velmi pomohol, psychicky aj fyzicky. 3510 g, vytlacena behom 3 min, bez nastrihu a vnut. poraneni.

marynsuny
19. júl 2019

Aniball ma urcite svoje + a aj - ... zenske telo po porode sa neda uz uplne do tej istej formy ako pred... + aniballu je,ze naozaj znizuje percento nastrihov,ale samozrejme je to aj za cenu roztiahnutia tkaniv...posva sa neda do povodneho stavu ako pred porodom,ci sa aniball pouzival alebo nie,ibaze su urcite predpoklady,ze pouzivanim aniballu sa zvysuje riziko inkontinencie mocu vo vyssom veku..prave pre oslabenie svalov panvoveho dna...nastrih pri porode je naopak jedna z prevencii inkonctinencie mocu,prave preto,ze urychluje porod hlavicky a ramienok,znizuje naroky zeny na extremne tlacenie a skracuje dobu tlacenia..nacvik tlacenia nejakeho utvaru pred porodom nie je prirodzeny a skutocne sa tym posva roztahuje...ale kedze je aniball novinka,nie su zatial nijake studie,ktore by nieco potvrdzovali ci vyvracali...som odbornik v tomto odbore,preto opisujem vyhody aj nevyhody..kazda zena sa sama musi rozhodnut..kazdopadne som sa stretla so zenami,ktorym aniball ulahcil porod,ale roztiahnutie posvy je asi vacsie s pouzitim aniballu ako bez... 🙂

kristind
autor
19. júl 2019

@marynsuny viem, že musím počítať aj s tým, že môžem byť jedna z xy, ktorá bude viac roztiahnutá, či dačo iné. Našlo mi diskusie staré aj 10 rokov, ale negatívne reakcie sú sporadické. Tie nastrihnutia a natrhnutia ma ozaj desia, lebo je veľa hrôzostrašnych príkladov, čo sa môže stať. Určite zaváži aj to, čo mi povie doktor na poradni.

kristind
autor
19. júl 2019

@yollanda nech sa páči, medze sa ti nekladú 😑 Už som tu spomínala, že to bolo z jeho strany skôr podpichnutie. Rozprávali sme sa na túto tému a nijak ma tá poznámka neštve. Keby mu predostriem narovinu, že budem roztiahnutejšia, ale v tomto a tamtom mi to pomôže, tak bude za. Nevidím však nič zlé na tom, že je pre nás oboch vo vzťahu dôležitý aj sex a zaujímam sa či používanie aniballu má nejaký vplyv na túto oblasť. Taktiež som tu zhodnotila, že bude pre mňa plus aj to, ak mi to pomôže aspoň po psychickej stránke. Keď si pozriem reakcie všetkých báb, nemám pocit, že je to len marketing. Každý máme vlastný a často odlišný názor. Mňa však zaujímali skúsenosti s aniballom....

dzulik_
19. júl 2019

@kristind ja som s ním nacvičila 31cm, pôrod bleskovka, bez nejakých vážnych zranení, len 2 kozmetické stehy, pomohol mi veľmi aj po psychickej stránke a na pôrod som sa tešila. Aj moja dr ho odporúčala, ako pôrodníčka mala dosť skúseností.

24tina87
19. júl 2019

Ja som cvičila s Aniballom a nedám naň dopustiť, doporučujem ho každej žene. Nacvičené som mala 27cm, malý mal obvod hlavičky 34cm a pôrod bol úžasný, bez nástrihu a bez poranenia, bez šitia...určite budem cvičiť aj pri druhom bábätku, keď budeme čakať. Psychicky mi to veľmi pomohlo, nebála som sa a aj fyzicky samozrejme, vedela som tlačiť, bolo to super. A čo sa týka toho, ako to tam dole vyzerá potom...myslím si že bábätko ktoré musí prejsť pôrodnými cestami je oveľa väčšie ako nejaký Aniball, čiže toho že ťa Aniball roztiahne by som sa bála najmenej 😂 Podľa mňa to Aniball zmeniť nemôže 🙂 Môj manžel sa tiež nesťažuje 😉