Som náladová

zuzulk
2. nov 2018

Najhoršie je na tom to ze sa ta to odsudzujem už aj ja. Akoby nestačilo že ľudia ma "nechápu ale aj ja samu seba už nemôžem vystáť. Vadí mi hento vadí mi toto neskôr za pár dní mi to už nevadí lebo si to premyslím v kľude a pozrem sa na to inak. Som a cítim sa ako debil však ja nemám ani kamarátku. Kto by toto trpel 🙄ešteže mam muža. Drbne na drbne ma. Chcela by som všetko inak

zuzulk
autor
2. nov 2018

@zuzulk chcela..ale neviem to

rusalinka
2. nov 2018

@zuzulk možno blbá otázka... ale, máš takéto nálady stále, alebo nejaké obdobie v mesiaci? Lebo ja na sebe pozorujem takéto zmeny keď čakám svoje dni...

babulka82
2. nov 2018

@zuzulk som na tom podobne.Nemas nejaku psychicku poruchu? Moze to byt aj tym bohuzial uzkost alebo depka.

zuzulk
autor
2. nov 2018

Nemám to stále,ale mávam. . Myslela som tiež prechod obdobia jesen alebo počasie ci nevplyva.. lebo keď si tak spomeniem pár mesiacov dozadu tak som žila.. Normálne chodila na bike, behať, n starala sa o seba a teraz do roboty domov do roboty domov. Keď vidím ten bordel denne doma som zúfalá už má to nebaví 😫

seva22
2. nov 2018

To ze si to uvedomujes je prvy najdolezitejsi krok k zmene (teda predpokladam ze sa chces zmenit, ved inak preco by si sem pisala). Musis sa zmenit lebo sa moze stat ze aj tvojho muza to jedneho dna prestane bavit.Zivot s naladovym clovekom je narocny,ja som to zazila,clovek je v neustalom strese,ze kedy sa co zase udeje...dlhodobo je to na psychiatriu...aj ja som niekedy naladova,ale myslim ze je to v norme,kazdy sme niekedy naladovy...Dam ti jednu radu ktoru som niekde pocula alebo citala a myslim ze je dolezita si ju uvedomit: Ak ta nieco nastve alebo rozladi,skus sa preniest v case,ci na tom bude zalezat aj o 5-10 rokov...napriklad ci bude zalezat na tom, ze muz vylozil nakup a vsetko dal na uplne ine miesto ako mal...ci nie je lepsie si uvedomit ze som stastny clovek ze mam muza a ze mi pomaha...su samozrejme veci,ktore su dolezite,treba len vediet rozlisovat,co "riesit" a co nechat plavat...

zuzulk
autor
2. nov 2018

@babulka82 môže byť že to mám dedičné.. Bohvie

sardinka32
2. nov 2018

@zuzulk A nie si "len" skratka frustrovana z niecoho?

mon_soon
2. nov 2018

No mna takéto nalady chytali po jedle..ktoré obsahovalo laktozu coz je skoro všetko...raz väčšie inokedy menšie nervy, niekedy zúrivý býk doslova...únava, depresia...bolesti hlavy...mám intoleranciu laktozy ale takú že ani bezlaktozove výrobky nemozem,iba rastlinné...a prišlo to z ničoho nic, po pôrode...už som bola fakt na psychiatra, mala som čierne myšlienky a nakoniec iba taká prkotina...a život je úplne iný...

zuzulk
autor
2. nov 2018

@mon_soon u mňa strava nula bodov jem keď mám čas a to nič zdravého môže byť aj tam nieco

seva22
2. nov 2018

Nevyhovaraj sa na dedicnost,muza to pri tebe neudrzi...a s tym neporiadkom doma...kto ho robi? Treba mat pravidla a trvat na ich dodrziavani,u nas to tak funguje,ale je pravda ze ja aj moj muz mame zaklady z vlasfnych rodin a nerobi nam problem mat poriadok,berieme to ako samozrejmost,ze kazdej veci ktoru kupime hned najdeme aj miesto a ked jej miesto nebajdeme,ide z domu prec...a hlavne nemat doma vela veci,cim mebej veci tym menej upratovania neporiadku a stresov;)

beckynka07
2. nov 2018

vyrad cukor zo svojho jedalnicka, by si sa divila ako vie cukor v krvi menit naladu...prve dva tyzdne budes uplne hrozna ale potom ako keby si sa dostala zo zavislosti....ver mi, mne to pomohlo s uzkostou a meniacimi sa naladami

romiada
2. nov 2018

@zuzulk v prispevku o 12:17 si si na to sama odpovedala: stale robota a domov. Predtym si chodila na bike, behat. To aj ja na sebe pozorujem ze ked som nemohla ist sportovat "lebo kramy" a povinnosti, tak som mala "naladičky". A muž mi na to: "haf, haf" ...ver že by som ho v tej chvili kusla sťaby rotvajler. Plavanie a behanie mi zabralo 🤣 proste ja potrebujem "vyvenčiť"

janulka2811
2. nov 2018

Ako dlho si doma?

tslobik
2. nov 2018

@zuzulk to ako by som písala ja. Ja detto, sa divím že muž je ešte so mnou. Všetko mi vadí už, ale total všetko.

whatever1
2. nov 2018

@zuzulk to znie ako frustracia..

evakalna
3. nov 2018

@zuzulk Uvažuješ aj, že by si s tým navštívila odborníka?

sadkoni
15. nov 2018

Sme ženy, všetky sme náladové 🙂 Ja keď mám dostať svoje dni, tak vkuse plačem. Rozplače ma každá hlúposť. Ak ale takéto zmeny pozoruješ aj mimo cyklu, alebo nevidíš dôvod na to, aby si sa cítila zle, možno ide o začínajúcu depresiu.

kllamarka
15. nov 2018

@zuzulk mam to tiez. Podobne ma ubija stereotyp povinnosti dokola bez vyhliadky ulavy - robota - bordel - robota - bordel. Vidim len kolotoc vstavania, chystania seba, deti, varenia, prania atd atd 🙂 A trpim depresiou. Cize z toho to prameni. Niekedy sa snazim bojovat cvicenim...niekedy sa nesnazim, lebo to nedavam - opat zacarovany kruh - nemam na to cas. Nemam vlastne casu na seba kolko by som potrebovala. A ked si aj daky cas na seba krvopotne vytvorim (na ukor niecoho zase..) tak je to ako kvapka do mora, skoro ziadny efekt.
Takze indikacia urcite depresia. Rozsah uz je individualny..skus proti nej bojovat aspon stravou. Ked mame ciste creva aj v hlave je jasnejsie. 🙂