Vysvetlenie choroby a smrti štvorročnému dieťaťu

lucinkabs
28. okt 2017

Mamičky chcem sa podeliť o našu momentálnu situáciu a zároveň poprosim o rady a vaše nazory. Bývame u svokrovcov. Svokrovi zistili 2 mesiace dozadu rakovinu a minulý týždeň ho operovali. Všetci sme mysleli že bude dobre už no opak je pravdou dnes doktor povedal že mal rakovinu po celom tele a v pondelok tj o 2 dní ho prepustia domov na dozitie. Dnes ho boli pozrieť priateľ so svokrou aj s naším synčekom má 4 roky ja som bola s malickou doma má len 2 mesiace tak ju tam brat nechcem no povedali im tú správu a vraj vyzerá už veľmi zle. Bojím sa toho ako to bude znášať synček keď ho domov dovezú a príde k najhoršiemu. On si stále myslí že 2 noci sa vyspí a starký príde domov a bude zdravý a sám sa o tom presviedča. Bolo by podľa vás lepšie keby strávil tých pár dní u mojich rodičov? Alebo ho nechať doma? Netuším čo robit. Svokrovi to nepovedal doktor on je tiež v tom že sa ešte dá dokopy no má vývod brali mi zo žalúdka a už je to zle všetko vyzvracia. Keby dám malého preč asi by mu to došlo prečo aj keď si myslím že už to musí cítiť podvedome. Ďakujem za rady a názory

anjika42
29. okt 2017

@ankaja Prečo - ja som raka dostala kvôli mojej povahe, lebo všetko ma trápi a keď som v zlom vzťahu alebo v zlej práci bola, radšej som trpela ako odišla

lucinkabs
autor
30. okt 2017

@grossmann
@maminuska
@simmsi
@tova
@erickatt
@amelie2017
@kittykat22
@deti95060810
@natalienka12
@margarita

Chcela som vám len povedať že dnes sa nás starký vrátil domov .... O 4 hodiny neskôr zomrel 😢 malý akurát pozeral rozprávky nič netušil prišli mi to naznačiť tak som ho čo najrýchlejšie posurila do postieľky ešte nič netuší zajtra bude ťažký den. Starký zomrel doma medzi ľuďmi ktorých mal rád nech mu dá pán Boh pokoj večný 😞 bude nám chýbať ❤

natalienka12
30. okt 2017

@lucinkabs Och moja, drž sa, úprimnú sústrasť 😢

simmsi
30. okt 2017

@lucinkabs uprimnu sustrast. Deti to pochopia. Ja som takto 4 rocnemy synovcovi povedala ze mu maminka vybavuje darceky u Jeziska. Skus potom aj ty.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tova
31. okt 2017

@lucinkabs no to som zaskocena, ze taky rychly spad to malo! A ze minuly tyzden autom jazdil? Uprimnu sustrat, a ano to je dobre ze bol doma a mal blizkych pri sebe, vedel o tom.

amelie2017
31. okt 2017

@lucinkabs uprimnu sustrast celej rodine. Je mi to velmi luto. Poviem to mozno hnusne, ale aspon sa dlho netrapil a odisiel obklopeni ludmi, ktori ho lubili. Prajem vela sil

erickatt
31. okt 2017

@lucinkabs úprimnú sústrasť , odišiel medzi svojimi. Uz ho nič nebolí

grossmann
31. okt 2017

@lucinkabs uprimnu sustrast celej rodine

mom311
31. okt 2017

@lucinkabs uprimnu sustrast

deti95060810
31. okt 2017

@lucinkabs úprimnú sústrasť.
Troška mi to pripomenulo smrť mojej mamy....V sobotu ešte zbierala na poli zemiaky a na ďalšiu sobotu už bola na patológii. Doteraz nevieme čo sa stalo, lekári pitvu nerobili a na úmrtnom liste dokopy nič nebolo....len samé PRAVDEPODOBNE...

matrix87
1. nov 2017

Uprimnu sustrast

soulmejtka
22. apr 2019

rada by som otvorila tuto temu: dcerka (4r.) sa momentalne zaujima o dinosaurov a dnes mi povedala, ze by chcela vidiet iguanodona. Tak som jej vysvetlila, ze vsetci dinosauri vymreli a ona sa ma zrazu s plnou vaznostou opytala, ci aj my zomrieme. Nikdy jej neklamem, tak som jej aj teraz povedala pravdu, ze kazdy raz zomrie. A potom sa ma spytala, ze to uz tu nebudeme? Asi si spojila, ze dinosauri tiez neexistuju, zomreli, takze ani my tu raz nebudeme. dala si to dokopy a potom sa zacala s placom pytat, ako zomrieme? vobec tu nebudeme? tazka tema to bola pre mna :( nikto v rodine nam nezomrel... no kedze sme veriaci, vysvetlila som jej, ze zomrieme, ked budeme velmi stari, o vela vela rokov a ze potom sa v nebi stretneme vsetci s Jeziskom a ze tam budeme velmi stastni. Chvilku trvalo, kym som ju placucu upokojila, no bojim sa, ze tu temu zacne zajtra znova. Ako jej to este vysvetlit? je velmi vnimava a na svoj vek vie toho velmi vela. Bojim sa jej povedat, ze nase telo, kostra, ostane v zemi, hroby si este nedala do suvisu s mrtvymi, hoci na cintorin chodime... Pomohlo by mi, keby sa tu nasli nejake veriace, ako tuto temu doma riesili... dakujem.

tova
23. apr 2019

@soulmejtka ja som vysvetlila tak, ze to telo samo po pohrebe odide do neba. Nikto to nevidi, stane sa to v noci. Ze v nebi ludia, babka a kto zomrel stavaju a zariaduju domy aby ked niekto z rodiny tam pride mal kde byvat. A rozmyslali ci babka postavila dom v horach alebo pri vode a ako ho zariadila. Otazka ze im bude smutno ked tam ja/muz pojdeme a oni ostanu. Tak som povedala ze mi zariadime izby tak ako chcete a potom tam budeme vsetci byvat ked aj oni pridu. Ze im bude smutno lebo nas neuvidia, tak som vravela ale mi vas uvidime z oblakov, mozu nam hocikedy zamavat mi to uvidime.. Veriaco vysvetlovat v takom veku je tazke kedze dieta si nejprv musi predstavit nejakeho boha co nikdy nevidelo a potom nebo..

ivka232
23. apr 2019

@anjika42 😥😥😥😥😥