Detský ortopéd v Košiciach. Poznáte dobrého?
neviete mi poradit dobreho detskeho ortopeda/ortopedicku v KE?
syn ma ploche nohy a mali by sme s tym ist, ale neviem kam
dakujem
Stručné zhrnutie
- V Košiciach sú viacerí detskí ortopédi spomenutí v diskusii vrátane MUDr. Huk (ordinujúci v Šaci a v minulosti na Detskej poliklinike na Terase pri Novej nemocnici), MUDr. Spišáková (ordinuje oproti Rastislavke na ul. Pekná), MUDr. Rusnáková (oproti Starej nemocnici), Mirwais Abdi (v ergomede na Moldavskej) a MUDr. Bakalár (v TIP TOPe).
- Bežné diagnostické a terapeutické postupy pre detské ortopedické problémy uvedené v diskusii zahŕňajú ultrazvuk (USG) nožičiek/kĺbikov, predpis ortopedických vložiek do topánok a aj používanie barefoot topánok ako konzervatívne opatrenie pri plochých nohách.
- Niektorí pediatri a ortopédi majú dlhšie čakacie doby alebo neberú nových pacientov (uvedený príklad: MUDr. Spišáková mala dlhé čakanie a obmedzený príjem nových pacientov), preto je potrebné overiť aktuálnu dostupnosť telefonicky pred návštevou.
Q: Kde v Košiciach nájdem pediatrického ortopéda odporúčaného na ploché nohy a USG nožičiek?
A: MUDr. Huk robí aj USG nožičiek a je spomenutý pri Detskej poliklinike na Terase pri Novej nemocnici; v diskusii sa tiež odporúčajú MUDr. Rusnáková (oproti Starej nemocnici) a Mirwais Abdi v ergomede na Moldavskej.
Q: Aký je kontakt na MUDr. Huka a kde momentálne ordinuje?
A: V diskusii bol uvedený kontakt na MUDr. Huka 056 7234 723 a údajne momentálne ordinuje v Šaci; predchádzajúco ordinujeval aj na Detskej poliklinike na Terase a v U. S. Steel Košice.
Q: Kde ordinuje MUDr. Spišáková a aké sú poplatky za vyšetrenie?
A: MUDr. Spišáková ordinuje oproti Rastislavke, pravdepodobne na ulici Pekná, a v diskusii sa uvádza, že sa platí za vstupné vyšetrenie a aj za každé následné vyšetrenie do 20 €.
Q: Kto v Košiciach robí vyšetrenie kĺbikov/USG pre bábätká?
A: V diskusii je explicitne uvedené, že MUDr. Huk robí USG nožičiek; USG kĺbikov sa spomína ako dostupné v detskej ortopedickej ambulancii na Terase pri Novej nemocnici.
Q: Ktorí ortopédi v Košiciach sú v diskusii chválení za prístup k deťom?
A: V diskusii sú menovaní ako s dobrou skúsenosťou MUDr. Huk (opisovaný ako veľmi milý k deťom), MUDr. Bakalár (v TIP TOPe, opisovaný ako kľudný a príjemný) a pán doktor Barlu (odporúčaný pre úžasný prístup k deťom).
Q: Ako riešia ortopédi v diskusii ploché nohy u detí?
A: V diskusii sú spomenuté dve prístupy: predpis ortopedických vložiek do topánok (uvedené pri MUDr. Rusnákovej) a konzervatívne riešenie barefoot topánkami, ktoré jedna matka uviedla ako zlepšenie stavu.
Závery z diskusie
Zhoda
- V Košiciach existuje viacero fungujúcich detských ortopedických ambulancií a špecialistov vrátane MUDr. Huka, MUDr. Spišákovej, MUDr. Rusnákovej, Mirwaisa Abdiho a MUDr. Bakalára.
- USG (ultrazvuk) nožičiek/kĺbikov a predpis ortopedických vložiek sú bežné diagnostické a terapeutické postupy pri plochých nohách a iných detských ortopedických problémoch.
Sporné názory
- Niektorí rodičia opisujú MUDr. Huka ako veľmi milého a komunikatívneho lekára; iní uvádzajú, že MUDr. Ondík je viac odmeraný a menej hovorný.
- Riešenie plochých nôh je prezentované dvoma protichodnými prístupmi: odporúčanie barefoot topánok ako zlepšenie stavu versus okamžité predpisovanie ortopedických vložiek.
Otvorené otázky
- Kde presne momentálne ordinujú niektorí lekári (napr. Dr. Ondík, Ján Pobeha) a aké sú ich aktuálne kontakty a ordinačné hodiny?
- Aké sú reálne čakacie doby a dostupnosť pre nových pacientov u MUDr. Spišákovej a ďalších spomenutých ortopédov?
Spomenuté značky a firmy
Detská poliklinika na Terase pri Novej nemocnici,Nová nemocnica,Stará nemocnica,TIP TOP,ergomede,U. S. Steel Košice
Spomenuté produkty a metódy
USG,ultrazvuk kĺbikov,USG nožičiek,ortopedické vložky do topánok,barefoot topánky,vložky do topánok,vyšetrenie ortopédie,liečenie pohybového ústrojenstva
Miesta a osoby
Košice,Šaca,Rastislavka,Moldavská,Pekná,Mirwais Abdi,MUDr. Huk,MUDr. Ondík,MUDr. Rusnáková,MUDr. Spišáková,MUDr. Bakalár,Dr. Barlu,Ján Pobeha,Mitro
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či niektorá z Vás nepozná detského ortopeda z KE - volá sa Ján Pobeha. Ďakujem
Prosím vás , chcem sa poradiť , mam velke porblemy s chrbticou a mam len 15 , kedy sa chodí s chrbticou na leičenie (pohybove ustrojenstvo) , pomohlo by mi to alebo nie ? :( co mam robiť :(
Prosím vás , chcem sa poradiť , mam velke porblemy s chrbticou a mam len 15 , kedy sa chodí s chrbticou na leičenie (pohybove ustrojenstvo) , pomohlo by mi to alebo nie ? :( co mam robiť :(
Cauko...prosim...nevie mi niekto poradot kde sidli mudr Huk dnes...? Pripadne telefonne cislo...? Dakujeeemm... 😉
Kde pracuje ortoped Mudr. Huk a aky je kontakt na neho? Na nete som nenasla. dakujem
Aj my hladame dobreho detskeho ortopeda a je s tym vraj problem najst dobreho a hlavne mileho k detickam 😠 ak mate nejaku dobru skusenost s niekym prosim poradte. Dakujem
Dr.Huk pracuje v Šaci prave som na neho zohnala kontakt 056 7234 723 snad pomoze 🙂
@dominika9934 ahoj, boli ste uz u toho Huka? my hladame nejakeho dobreho ortopeda na ploche nohy a valgozne clenky.
My sme boli u Dr Huka bola som spokojna je sice uz stary ale asi rozumny ....predtym nez sme tam sli som si citala na neho aj velmi dobre hodnotenia aj nam tak tiez velmi pomohol ....tak len vrelo odporucam
Osobne sa mi zdá veľmi milý, ľudský a príjemný pán doktor Bakalár - robí v TIP TOPe. Boli sme tam so všetkými detičkami a fakt super prístup. Kľudný, vyrovnaný, krásne vraví o bábätkách, atď. Objednáva pacientov, no potom sa čaká ozaj minimálne. 🙂
@zdenaw dobry den my sme boli pri nom uz velmi davno asi 2 roky dozadu v U.s steel Kosice tam ordinoval asi jeden krat v tyzdni je to uz starsi pan

@vlado.s prepáčte že píšem až dnes, ale keď nekliknete pri mojej odpovedi na "odpovedať", tak ma to neupozorní, že mám odpoveď. V čom je super? Prístup, odbornosť... Fakt je pre neho práca poslaním. Mne konkrétne rieši dlhodobý zápal ruky, ktorý mi vďaka mojej obvodnej lekárke a inému ortopédovi prerástol do chronického... Dáva ma dokopy a môžem povedať že úspešne. Hoc to už nikdy nebude ono, drží ma v hladine nezhoršujúceho sa a zlepšujúceho sa stavu. A skúste k nemu niekedy prísť s obálkou ako "vďakou", alebo s kávou, čokoládou...proste "všimné"... Vyhodí Vás s prepáčením svinským krokom. Je to pre neho totálna urážka.