Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

2 krát podané daňové priznanie

Úrady
kovacikovajana
24. máj 2019

Ahojte, prosím vás poraďte mi. Podarilo sa mi 2xpodat daňové priznanie. Požiadala som svojho bývalého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie a ten mal teda podať aj daňové priznanie. 16.4 som si bola na daňovom pýtať potvrdenie o príjme, ktoré som potrebovala pri riešenie iného problému. Tu my však bolo povedané, že k danému dňu som daňové priznanie nepodala. Kontaktovala som zamestnávateľa, ten mi však nevedel nič bližšie povedať, pretože účtovníčka, ktorá to riešila už u nich nepracovala. Teda som si podala daňové priznanie sama po termíne. Asi týždeň na to ma kontaktoval bývalý zamestnávateľ, že všetko je ok - daňové podali. Teda bolo podané 2x. Daň mi bola vrátená prvý krát na účet (od zamestnávateľa), teraz mi prišla druhý krát poštovou poukážkou(od štátu), samozrejme, že som si ju nedala vyplatiť. Ako to mám riešiť?? Budú z toho nejaké pokuty?? Ako sa vôbec mohlo stať, že na daňovom úrade neevidovali podanie od zamestnávateľa?? Ďakujem

evittam
24. máj 2019

@kovacikovajana Zamestnavatel nepodal DP ale RZ. Preto ti aj vyplatil preplatok. Preto ani neevidovali žiadne DP. A potvrdenie o príjme si mala žiadať od zamestnávateľa-teda RZ.

kovacikovajana
autor
24. máj 2019

@evittam ďakujem za odpoveď. Potvrdenie o príjme som už riešila, ako píšeš so zamestnávateľom. Ale čo teraz z tým dvojitom daňovým a pre plátkom, ako mám postupovat??

evittam
24. máj 2019

@kovacikovajana No ist na DU a riešiť.

kovacikovajana
autor
24. máj 2019

@evittam ďakujem. To aj plánujem, že hneď v pondelok tam pôjdem.

romiada
24. máj 2019

@kovacikovajana skontaktuj sa na urade priamo so spravkynou pod ktoru spadaš a dohodnete sa že čo s tym. Asi bude cela vec o tom , že spišeš žiadosť aby podane priznanie brali ako neopodstatnene nakolko bolo podane RZ cez zamestnavatela.

kovacikovajana
autor
24. máj 2019

@romiada ďakujem. Dúfam, že to bude také jednoduché

romiada
24. máj 2019

@kovacikovajana nič to nie je
Za to, že si v podstate splniš povinnosť 2x sa pokuty nedavaju. Leda že by si nejaka aktivna spravkyna nevšimla že bolo za Teba podane RZ a bude pozerať skor na to ze si podala priznanie po termine. Toto je maličkosť a neboj vyrriešiš ju ľavou zadnou 😉

kovacikovajana
autor
24. máj 2019

@romiada 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre