Absolventska prax súbežne s riadnym povolaním.

adriana2109
14. aug 2019

Dobrý deň som absolventkou strednej školy a bola mi z jednej účtovnej firmy ponúknutá absolventka prax lenže v podmienkach je že absolvent nemohol vykonávať prácu v pravidelnom zamestnaní ja som momentálne zamestnaná v lidli kde som odpracovala 3 dni a koli zdravotným problémom ktoré boli spôsobené práve tou prácou som na PN chápem to správne že teda na absolventskú prax vďaka tomuto nebudem mat nárok?

gabika0825
14. aug 2019

@adriana2109 Nemala by si mať žiadnu zmluvu, kedže z praxe ti budú vyplácané peniaze... choď sa na úrad práce popýtať

fialka1318
14. aug 2019

@adriana2109 ja ked som bola na absolventskej praxi nemohla som byt zamestnana nikde musela som byt len zaevidovana na urade prace,teda nezamestnana..a az potom mi dali absolventsku prax na davkach v hmotnej nudzi 🙂 lebo peniaze za absolventsku prax ti budu davat z uradu prace ...

adriana2109
autor
14. aug 2019

@fialka1318 to viem je mi jasne že PP musím ukončiť len mna skôr zaujíma či mi tu absolventskú prax schvália keď už som bola po škole takto zamestnaná

fialka1318
14. aug 2019

@adriana2109 Ako dlho tam presne uz robis? Lebo si pisala ze si robila tri dni a sla na pn kvoli zdraviu 🙂 ale nepises kolko si na pn 🙂

fialka1318
14. aug 2019

@adriana2109 dufam ze som dobre nasla to o absolventovi co si pisala hore...a pise sa tam ze nesmie mat pravidelne platene zamestanie a nasla som na internete aj co znamena pravidelne platene zamestnanie -Pravidelne platené zamestnanie je zamestnanie, ktoré trvalo najmenej šesť po sebe nasledujúcich mesiacov, podľa §8 odsek 2 zákona o službách zamestnanosti.
Tak ak si len tri dni a par dni na pnke tak podla mna by si mala mat narok 🙂 ale tiez sa tam pise ze musis byt mesiac na urade prace aby si mala narok na absolventsku prax ☹ ale neviem ja som bola hned po skole 🙂 ale zabehni na upsvar sa spytat alebo si k nim zavolaj a im to vysvetli 🙂 tak dufam ze som to dobre nasla a ak niekde som urobila chybu urcite ma niekto opravi 🙂

adriana2109
autor
14. aug 2019

@fialka1318 ďakujem veľmi pekne ❤️ Dnes som tam volala a ta pani ktorá to mala na starosti tam už nebola tak tam zajtra zavolám 🙂 no ja som na PN ke od 17.7 takze tak

adriana2109
autor
14. aug 2019

@adriana2109 a okrem toho do konca augusta som ešte študent lebo odmaturovala som 30.5 takze vlastne som čerstvá absolventka

fialka1318
14. aug 2019

@adriana2109 tak podla mna mas aj tak narok 🙂 to si este v skusobnej dobe das vypoved a mesiac preckas na urade to budes mat este peniaze za pnku a pojdes na absolventsku ale spytaj sa aby si mala istotu 🙂 drzim prsty 🙂 je dobre mat absolventsku vela krat pomoze dostat sa k praci ktora by ta bavila 🙂