Aké je naše životné minimum?

Nie som príliš šikovná v paragrafoch a preto prosím o radu. Som rozvedená, žijem sama s dvoma deťmi - desať a štvorročným. Som na predlženom rodičovskom príspevku. Moje mesačné príjmy sú - výživné vo výške 155 eur a približne 45 eur rodinné prídavky. Na sociálke mi povedali, že osamelá žena s dvoma deťmi má životné minimum 121 eur, takže môj príjem túto sumu prevyšuje. Je to naozaj tak, že minimum pre tri osoby je 121 eur. Som zúfala, už neviem kde sa mám obrátiť. Ďakujem

bodka13
7. mar 2013

@tamaratamaratamara ....tu je článok o životnom minime http://studentskefinancie.sk/uzitocne/sumy-zivo... ...tie sumy za jednotlivé osoby sa spočítavajú 😉 takže pre teba by to malo byť : 194,58 € mesačne pre teba a 2x 88,82 € mesačne ,to na deti

alenkalienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hrjanka
8. mar 2013

Životné minimum na vás troch je síce 372,22 Eur, ale to len znamená, že ste v hmotnej núdzi. Takú sumu ti na úrade nikto nevyplatí, pretože vyplácajú sa dávky v hmotnej núdzi a nie životné minimum. Pre teba a tvoje deti by to malo byť: 115,10 Eur dávka v hmotnej núdzi + 6,00 Eur príspevok na zdravotnú starostlivosť (3*2,00) + 17,20 Eur príspevok pre dieťa plniace si povinnú školskú dochádzku (ak si ju teda plní). V prípade, že bývaš vo vlastnom byte/dome, alebo v prenájme a máš nájomnú zmluvu a platíš všetky poplatky, tak ti patrí ešte 89,20 Eur príspevok na bývanie. Keď tak rozmýšľam, ešte by si si na úrade práce mohla vybaviť dotácie na stravu do školy na to desaťročné dieťa, tiež sa to vybavuje na odd. pomoci v hmotnej núdzi. Treba sa tam popýtať. Ak si rozvedená menej, ako 5 rokov, môžeš ešte súdnou cestou žiadať od býv. manžela výživné na rozvedenú manželku. Už mi nič iné nenapadá, žiaľ

cytron3580
11. okt 2014

Caute. Vie mi niekto poradit? Exekutor mi zablokoval vyplatu. Moj mesacny prijem je 440eur a EX mi ho zablokoval na 405 e. V takom pripade mam narok na zivotne minimum? Dik za radu.