Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Aké sú potrebné doklady k prepisu plnynu a elektriny?

lubaska21
19. apr 2016

Ahojte mamicky, snad mi niektora z vas poradi, neviete mi povedat, ci staci list vlastnictva nehnutelnosti na prepis plynu a elektriny? presnejsie: doteraz sme mali inkaso na nebohych (elektrina na mm dedka a plyn na pradedka) a chceli by sme to prepisat na mm... postaci nam ist na spp len s listom vlastnictva, alebo su potrebne aj umrtne listy dotycnych, na kt. je plyn a el. pisana? vdaka!

stepanka274
19. apr 2016

Odporucam zavolat na ich zakaznicke linky a opytat sa

katkabac
19. apr 2016

My ked sme boli prepisovat tak potrebne listy vlastnictva,odpisany plynomer aj z hodiny na elektrinu....vlastne sme prisli na pobocku a dali mam papiere kt.trebalo vypisat.A bolo treba podpis osoby ktora schvaluje prepis na vas.Ale kedze u vas su nebohy tak asi umrtne listy bude treba.Ale ako pise vyssie najlepsie zavolat ma zak.linku a pozistovat co treba aby ste nebehali hore dole

sissy27
19. apr 2016

@lubaska21 otvor si stránku dodávateľa plynu a elektriny a tam by mali byť dokumenty na stiahnutie...
tu máš napr. SPP - ale každý dodávateľ by mal mať tieto dokumenty na svojej stránke, tí serióznejší určite
http://www.spp.sk/sk/domacnosti/elektrina/dokum...
nájdi si dokument "žiadosť o zmenu odberateľa", vyplň a priprav si k tomu úmrtný list pôvodného odberateľa...
list vlastníctva nepotrebuješ - nemusíš byť majiteľom nehnuteľnosti,aby si tam mohla platiť za odber energie

marcah
19. apr 2016

my sme to bohuzial vybavovali pred par tyzdnami. umrtny list bolo treba. takisto vypis z katastra a aktualny stav plynomeru. formulare sme si stiahli z netu.

janka142
19. apr 2016

@marcah aj my sme potrebovali umrtny list, aktaualny stav plynomeru a stahovala som talciva zo stranok a mailom posielala potrebne dokumenty a oni napisali co este potrebuju k prepisu. Ked boli vsetky doklady prisiel doporuceny list od nich a original podpisany poslat spat....

erikule
20. máj 2016

ja som neriešila takú smutnú udalosť čo vy, ale keď som sa nechávala prepísať ku slovakia energy, kvôli lepším cenám za energie, tak som potrebovala list vlastníctva, odpisany plynomer aj hodiny na elektrinu, ale ako píše sissy27, na stránkach budú mať všetky formuláre, tak sa skúste pozrieť tam, alebo ja to mám u slovakia energy tak, že keď sa potrebujem na niečo opýtať, tak je požiadam na ich webu o spätné zavolanie a na všetko sa ich spýtam, bez toho aby som potom mal vysoké účty u telefónneho operátora ...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli