Ako funguje, keď sa prihlásim na ÚPSVaR ako nezamestnaná?

21. máj 2024

Ahojte,

Ako funguje, ak sa prihlasim na UPSVaR ako nezamestnana?

Skoncila sa mi rodicovska a dostala som vypoved......

Treba kazdy mesiac sa ist hlasit a treba chodit do podnikov pre peciatky?

Dakujem za info!

januska12323
21. máj 2024

Budeš vedená ako uchádzač o zamestnanie a tvoja povinnosť je hľadať si prácu a chodiť všade kde ťa úrad pošle. Úradníčka pod ktorú patríš ti všetko vysvetlí ale áno musíš dodkladať hľadanie zamestnania.

autor
21. máj 2024

@januska12323 A ako casto sa chodi?

luccija
21. máj 2024

Individuálne niekde chodíš každé 3m a prinesies reakcie z profesie za celý čas.

autor
21. máj 2024

@luccija od coho to, prosim, zavisi? Su na to nejake kriteria? Zohladnuje pracovnicka na to, ake su okolnosti? Tieto peciatky odkial treba zohnat? Mozem aj z celeho Slovenska?

Prepac za tolko otazok....

januska12323
21. máj 2024

Stačí poslať email ako reakciu na ponuku, to si vytlačíš a donesieš.

januska12323
21. máj 2024

Neviem aké okolností myslíš, keď si uchádzač tak ťa tak berú.

autor
21. máj 2024

@januska12323 Vazne? To som nevedela. A akym stylom oslovit takto firmy? Boze, ja som tupa z tychto veci... Nebola som este nikdy nezamestnana po strednej skole. Studovala som externe uz vysku.
No, momentalne som na neplatnej RD a chcela by som sa zaevidovat na UPSVaR. Cakam este aj na rozhodnutie od skolky, ci mi maleho zoberu alebo nie.

estellas
21. máj 2024

Pracovníčka ti povie ako často budeš chodiť na podpis. Väčšinou raz do mesiaca. Ja som bola na úrade síce kratšie. Musíš priniesť doklad že si hľadáš prácu. Buď prinesieš pečiatku od zamestnávateľa. Alebo ak posielaš životopis cez internet tak stačí vytlačiť z internetu odpoveď na inzerát.
Pošlem ti screen ako to má vyzerať.
Toto ti príde automaticky keď niekde pošleš životopis, toto stačí vytlačiť a priniesť na úrad.

colsami
21. máj 2024

Aj si chces realne najst pracu alebo tak ako pises, staci Ti vediet "odkial a ako casto zohnat peciatky"?

autor
21. máj 2024

@estellas dakujem Ti krasne! ❤️ Je to na stranke profesia?

estellas
21. máj 2024

Ja som posielal cez profesiu malo by to prísť aj keď posielaš cez inú stránku.

autor
21. máj 2024

@estellas Velmi pekne Ti dakujem za info! Velmi si to cenim! ❤️

luccija
21. máj 2024

Tvoja sprostredkovateľka Ti povie aký majú postup.Moze byť, že každý mesiac..tam, kde som bola ja raz za 3 m za každý mesiac 3 reakcie.
Posielala som cez profesiu a iné...aj osobne, keď mi dala papiere o hľadaní miesta.

autor
21. máj 2024

@luccija a aj ty si iba vytlacila tu vyssie spominanu odpoved z profesie? Ona Ti povedala, ze mas ist aj osobne, a nielen cez internet?

klotildabazarik
21. máj 2024

Každý mesiac sa už chodi

11bodka11
21. máj 2024

Ahoj. Ja som od marca na urade. Tiez po RD. Cerpam si podporu. Nikam ma neposiela, ani nemusim nosit hladanie zamestnania. Ta pani vie ze mala mi ide az v septembri do skolky, kedze ju bravam so sebou na urad. A mam maximalnu podporu, cize vie ze to si chcem vycerpat. Chodim raz mesacne. Minule bol nejaky veltrh, pytala sa ma ci tam chcem ist. Povedala som ze nie. Povedala ze ok, nemusim. Je velmi mila a vychadza v ustrety.

luciaaaaa
21. máj 2024

Na toto nie je ziaden zakon,zavisi to od konkretnej pracovnicky , na ktoru natrafis. Su take,co su dolezitost sama a budu sa k tebe chovat ako k asocialom, co su cely zivot evidovany na urade prace.a potom su take, ktore sa v systeme pozru, ze si evidovana prvykrat a tak ako sa pise v komente nado mnou, ziadne potvrdenia nebudes musiet nosit a len sa prides zahlasit raz za mesiac. Ja som to mala rovnako. V systeme videla, ze som cele roky od skoncenia VS pracovala, normalne na rovinu mi povedala,ze mi nebudu zasielat ani pracovne ponuky, ani ma nikam posielat,lebo je jej jasne,ze pracu si najdem sama, len si chcem vycerpat podporu. Chodila som sa hlasit raz za mes. Podpisala som papier, prehodila par zdvorilostnych viet a dovidenia.

luccija
21. máj 2024

Nie, stačila jej iba odpoveď neposielala ma nikam

rozculena
21. máj 2024

@estellas nikdy mi neprišla odpoveď.

estellas
21. máj 2024

@rozculena Mne to prišlo vždy. Neprišla ti ani správa že váš inzerát bol odoslaný ?

petulda333
21. máj 2024

@klotildabazarik nechodi. Ja chodim kazde 2

klotildabazarik
21. máj 2024

@petulda333 to si nejak vybavovala? Ja tam chodím každý mesiac jak kkt

petulda333
21. máj 2024

@klotildabazarik nie,od zaciatku tak chodim

9lf9
21. máj 2024

@klotildabazarik moze ti dat kontakt aj kazdy tyzden, je to na jej zvazeni, aktualnej ponuke miest, ponukanych projektov...

klotildabazarik
21. máj 2024

@9lf9 jaj ôk lebo mne nikdy nič neponúka ale i tak každý mesiac mam chodiť ja len tak no, sak to je jedno 🙄

petulda333
21. máj 2024

@klotildabazarik mne za rok dali dnes prvu ponuku prace,v osade v obchode. Takze zajtra ma vyradia

autor
21. máj 2024

@petulda333 po kolkych mesiacoch Ti navrhli robotu tak, aby ta mohli aj vyhodit? 😏 Lebo je to evidentne, ze to clovek neprijme...

petulda333
21. máj 2024

Rok som na urade,vcera mi volali z uradu,ze maju pre mna ponuku prace 😁 praca v obchode,mam to blizko,vedlajsia dedina,pracovny cas fajn,ale chapes....pred a za obchodom osada. Obchod stary,smradlavy....

rozculena
21. máj 2024

@petulda333 rok?? A až teraz ti niečo ponúkli? A to vôbec nemusíš dokladovať,že si hladáš prácu?

petulda333
21. máj 2024

@rozculena ved sa chodim hlasit,kazde 2m. A potvrdenia o hladani prace nosim tiez. Za ten rok som bola na 15pohovoroch asi. Len zial,hladam pracu na skrateny uvazok a to je problem najst,teda,aby bola pracovna doba ako mi treba