Ako funguje pošta v Amerike?

jamelia
25. apr 2015

Ahojte, viete mi niekto poradit, kde by som nasla nejake oficialne vyjadrenie ako funguje posta v USA? Konkretne toto - posielal sa uradny dokument do statu New York, nemam podacie cislo, pretoze to posielala pani na urade. List bol odosielany cca 11.3. do vlastnych ruk, doteraz sa nam ale nevratil ani list ani dorucenka. Zrejme tam bude neexistujuca adresa. Kolko dni drzi americka posta list zo zahranicia, kym si ho niekto prevezme? Kedy ho posiela spat? Pripadne viete mi poradit nejake overenie adresy - kde sa da dokazat, ze adresa nie je spravna? Velmi pekne dakujem za pomoc.

warholette
25. apr 2015

https://www.usps.com/ skus pozriet tu, toto je oficialna stranka posty.

jamelia
autor
25. apr 2015

@warholette dakujem, tam uz som skusala pozerat, nasla som, ze 10 dni, ale pani uradnicka nam tvrdi, ze 30 a neviem, skadial to ma, kedze ani sp sa mi na to nevedela vyjadrit.

tova
26. apr 2015

@jamelia ja zijem v usa, niekedy trva aj tych 6tyzdnov kym pride list zo sk do usa alebo naopak. A kolko drzia na usa poste? v ramci usa ak neexistuje adresa tak hned postar bere na postu a posielaju naspet. Ak daju na nespravnu adresu alebo adresa je spravna ale konkretny clovek tam nebyva, ten co vytiahne list ho moze Rovno hodit do kosa, ale vacsinou ludia vratia list naspet postarovi. ak chces napis mi adresu do posty ja pozriem cez stranky a niekedy aj od oka sa da povedat ci je spravna.