Ako je to s platením výživného, ak nie sme rozvedení?

ivanka223
13. aug 2007

Ahojte babenky, chcem sa spytat, neviete ako je to s platenim vyzivneho, ked otec resp. manzel nezije s manzelkou a dietatom v jednej domacnosti? Manzelka je este na materskej dovolenke a iny prijem nema. Da sa platit, aj ked nie su rozvedeni? A pri rozvode sa nejak zohladnuje matka, ze je na materskej a nepracuje, ona potom plati ten rozvod? Dakujem za odpovede.

dajna11
10. okt 2011

@filipal ved to si myslím aj ja....bývaju u jej rodičov,pochybujem že by tam rpíživnika živili....určite robí na čierno,no dokáž mu to..nemožné.

maminuska
10. okt 2011

@filipal tak to mu celu výšku cvakáš ty ? To snád nie 😒 .
Ak ano tak aj tvoj syn by si mal troška vstúpiť do svedomia že nemá len jedného rodiča. U mna to bude ešte o to zložitejšie že dcéra je mentálne postihnutá takže bude mat obmedzenú spôsobilost, zrejme dostane nejaký dôchodok ale však z toho sa vyžit nedá , platí si lieky , ja budem trvat na tom aby na nu platil výživné doživotne, nie je schopná sa sama živit.

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 jasné že robí načierno a týto si sa nepokušala argumetovat ?

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 tak to tí naši muži maju deti radi veľmi zvláštne /ajmôj ex vyhlasuje že svoje deti miluje /ale však dá sa dieta milovať keď ho dobrovolne nechcem vídavať, ked na neho nepomyslím ani na Vianoce, ked rozmýšľa ako kde svoj majetok a na koho napísat len aby som nemusel nič viac platit ako minimum ?

dajna11
10. okt 2011

@maminuska ale ved možem hovoriť...to akoby jedným uchom dnu a druhým von.....od rozvodu som na normalneho sudcu nenarazila...vtedy som to mala riadnu sekeru

dajna11
10. okt 2011

@maminuska to akoby si hovorila o mojom ex...aj on ju miluje,vraj svojim sposobom,..tooto povie,že svojim sposobom.....to je ako?ked mu to vyhovuje?ked má čas a oeniaze?ja musím sa starať aj ked nemám z čoho.....peniaze vyhrabe ženská aj spod zeme lebo musí

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 skutočne to čo sa ti stalo je absolutne nefér, ja som mala doteraz štastie naozaj , dufam že sa mi to teraz nejak nezmení v novembri , ale mne zas právnička vravela že máme dost veľku šancu , ale u mna je to tak že exmanžel postupil v práci , oženil sa ( takže na byt a výdavky su dvaja ) no a deti su väčšie .

dajna11
10. okt 2011

@maminuska no tak hej,ja uvažujem už aj o právnikovi,neviem čo to stojí taký špás....nešviete?

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 to je rôzne, záleží aj od toho ako sa dohodneš. Môže ist o paušálnu cenu alebo cenu za výkon , mala som aj taku aj taká .
Ja mám teraz okrem zvýšenia výživného aj ten styk , tak ja som za obidve pojednávania dala 365 EUR, ale to mi dala zlavu lebo ja mám u nich aj iné pojednávania. Myslím ale že by tato tak vyšlo na 150 E keby tam s tebou išiel.

filipal
10. okt 2011

@maminuska vies mam druheho manzela, sktorym zijeme od synovych piatich rokov, on je fakticky jeho otec (len nie bio). chcel, aby som to nechala tak, ze sa nebudeme nikomu prosit. ja verim tomu, ze vsetko sa v zivote vrati.
samozrejme, keby sme na tom boli horsie, konala by som inac....

majkl81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dajna11
10. okt 2011

@maminuska ato ho treba do predu nahlásiť že tam príde so mnou či on sa zahlási?

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 dáš mu plnu moc a on ju zašle na sud alebo priamo na pojednávaní ju predloží. Plná moc sa v tomto prípade neoveruje u právnika.
Ak sa ti len trocha dá , doporučujem ti obrátit sa na neho , dobrý právnik je dobrá investícia pri akomkolvek spore.

dajna11
10. okt 2011

@maminuska a to on tam za mna všetko hovorí???nechcem byť ako nejaká harpija....ako sa na to bude pozerať sudkyna?neviem...ale veru určite by to vypapuloval za mna.

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 ano on sa vyjadruje k právnej otázke, v podstate hovorí za teba, ty sa vyjadruješ len k veciam osobného rázu ( napríklad ked sa ta opýta sudkyna kolko krát perieš 😀 ako mna lebo môj exmanžel argumetoval že vela mínam praním ), ale hlavne argumentuje jednotlivými právnymi predpismi a dobrý právnik sa ta vie aj zastat ked na teba útočí neprimerane druhá strana.
Ak ti mám poradiť, najdi si ženu v tejto veci .

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 tak kľudne buď harpia veď prečo nie, ide o tvoju dcéru , ja sa ani tým netajím že sa budem max. snažiť dostať z exmanžela čo najviac čo mi dovolí zákon , mňa teda nezaujímaju jeho problémy, ani jeho nezaujímaju ako živím deti, či sú choré , či niečo nepotrebujú , že majú narodeniny , meniny ......
Tiež má manželku ktorá mi vyvolávala kvôli nášmu spoločnému majetku ...., jasné že aj ja som sa napočúvala ako som ho okradam , aké mám neúmerné výživné ......
Neber to do úvahy, ak sa dá v danej veci niečo robit ešte tak urob pre to maximum - jeho čierna práca, nezáujem o dcéru , nedávanie darov a ak sa len trocha dá obráť sa na právnika.

dajna11
10. okt 2011

@maminuska ja som v tomto neskusená,neviem ako to chodí.....ale nechcela som dnes pristupiť na zníženie na 50eu..to by som bola tam,kde pred prá mesiacmi ked mi zvýšili...načo som potom to všetko absolvovala?

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 tak máte odročené pojednávanie ? Ak ano , máš šancu si ešte nejat aby ťa v ďalšom pojednávaní zastupoval právnik.

dajna11
10. okt 2011

@maminuska nemám veru peniazí na zvyš,ale asi by toto bola dobra investicia

dajna11
10. okt 2011

@maminuska máme nA 7.11 na ráno

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 tak ak sa ti dá, popýtaj sa známych na nejakú dobrú rozvodovú právničku - oni riešia aj výšku výživného , styk a to aj ked si už rozvedená.
Možno nejaku tvoju kamarátku rozvádzala právnička a bola s ňou spokojná 🙂

maminuska
10. okt 2011

@maminuska mne právničku ktorá ma rozvádzala a aj ktorá mi vymohla pri súčasnej situácii max. možné výživné doporučila kamarátka, bola som s nou velmi spokojná , bila sa za mňa ako tigrica 🙂

dajna11
10. okt 2011

@maminuska noooo...nemám rozvedene kamošky,ja som len čierna ovca 😖

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 to hore patril tebe.

dajna11
10. okt 2011

@maminuska takú chcem aj ja.......ach jaj.....

maminuska
10. okt 2011

@dajna11

https://www.sak.sk/blox/cms/sk/sak/adv/vyhladan...

tú sú všetci advokáti v Nových Zámkoch , pozri si to a nájdi si tam niekoho kto má v profile rodinné právo

maminuska
10. okt 2011

@dajna11 ešte by som sa mohla opýtať známych právnikov s ktorými spolupracujem či by mi nevedeli niekoho odporučiť v Nových Zámkoch prípadne v Nitre

dajna11
10. okt 2011

@maminuska no v &nz,tam je to bližšie

gloria9
10. okt 2011

ahojte kocky ked potrebujete poradit ohladom navrhu na vymahanie vyzivneho ktory sa podava exekutorom ale aj ine veci pytajte sa rada pomozem

dajna11
10. okt 2011

@maminuska teda inak ty máš známych,to ja sa v tomto neorientujem,iba moj manželko ma za sebou dva roky práva...škoda že to nedokončil ☹