Ako momentálne fungujú priepustky od lekára?

jahu348
19. feb 2021

Nevie mi niekto poradit ako to je s priepustkami? Viem ze narok mame na 7dni pre seba a 7 na rod.prisl. na rok. Pracujem len do konca aprila. Su kratene aj priepustky ako dovolenka alebo nie. Dakujem za info.

h2
19. feb 2021

@jahu348 Áno, sú, ale minule som sa práve tu, na koníku, dozvedela zaujímavú informáciu: na priepustku k lekárovi máš nárok vždy, keď to potrebuješ, čiže aj častejšie, než 7+7 dní. Len potom už to nemáš platené.

jahu348
autor
19. feb 2021

@h2 fakt? No super dakujem za info. Pomohli ste mi

h2
19. feb 2021

@jahu348 No aspoň dúfam, že to tak je. Ale baby, čo sa v tom vyznajú, to písali. Dúfam, že sa ešte niekto ozve, kto by to potvrdil.

nafka0483
19. feb 2021

@jahu348 Ano, je to presne tak. Za rok mas narok na 7+7 dni ospravedlnenej absencie kvoli lekarskemu vysetreniu s plnou nahradou mzdy.
A po vycerpani tychto dni mas narok na neobmedzene mnozstvo ospravedlnenej absencie kvoli lekarskemu vysetreniu bez nahrady mzdy.

Takze zamestmavatel musi akceptovat nevyhnutne lekarske osetrenie v akomkolvek mnozstve a teda takuto absenciu musi ospravedlnit, ale nahrada mzdy ti patri len za tyc prvych 7 (+7 na rodinu).