Ako na PN, keď nie je dom skolaudovaný?

29. mar 2023

Ahojte,

Som tehotna a musim ist na PN, ale nas dom est enie je skolaudovany. Co robit v tomto pripade? Na ine miesto ist neviem.....

Svokra byva v susednom dome. Dat zatial jej adresu? U nas to bude skolaudovany cca do mesiaca.

Na PN ist musim.

Dakujem!

matullienka
29. mar 2023

Daj popisné číslo svokry a poznámku, že to dom vedľa, prípadne tvoje tel. číslo

maranco
29. mar 2023

O adresu môžeš požiadať obec aj pred kolaudáciou, ale je to len možnosť a nie povinnosť ti vyhovieť. Teraz to už nevyriešiš.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1...

Ak už budete mať skolaudované a obec pridelí adresu skontroluj si ju na stránke https://zbgis.skgeodesy.sk či je umiestnená na správnom dome a obec ju zapísala správne. Občas sa stáva, že úradníci urobia preklep a potom operátor zo 112 posiela sanitku na neprávne miesto.

senan
29. mar 2023

Urcite sa to da vyriest s pracovnikom/pracovnickou na socialke...

anesim
29. mar 2023

A cislo nemate aj bez kolaudacie? Sestra ( na dedine) cislo maju odkedy tam byvaju ( par rokov), no skolaudovane nemaju. Ani TP tam nemaju, maju ho v meste - kvoli skolke, a skole. Smeti plati tam, a aj tam, kde maju Tp

martul
29. mar 2023

Čo máš v občianskom?

matullienka
29. mar 2023

@anesim ale o to popisné číslo museli nejak požiadať, vtedy sa to možno dalo. My sme žiadali po kolaudácii a musela som doložiť papiere od kolaudácie a zameranie adresneho bodu

matullienka
29. mar 2023

@martul ale veď keď si na Pn tak nemusíš ju mať vypisanu iba na trvalý pobyt, miesto pobytu si vieš určiť aj inde

erikab82
29. mar 2023

Mala som to rovnako ako ty. Bola som na sociálke a vyžiadala osoby, ktorá má na starosti lokalitu kde som bývala. Vytlačila som mapku a zaznacila dom, napísala som telefónne číslo. Taktiež sme kúpili zvonček. Pani to odomna prevzala a ešte mi s úsmevom povedala, že isto nepríde. Len prosím ťa nedávaj čísla na inú osobu a podobne, lebo to fakt môže byť prúser

martinp288
29. mar 2023

@matullienka áno určiť vie aj inde, ale musí sa na danom mieste aj zdržiavať.

matullienka
29. mar 2023

@martinp288 to mi je jasné, ja reagujem na to, že aký pobyt má v op