Ako odísť z Anglicka?

lucinka2016
28. okt 2016

Ahojte potrebujem poradiť. Ide o to že som v UK narodilo sa mi tu bàbo a ja potrebujem ìsť na SR. Malà nemà pas tu to trva 6 týž.aby mi ho vydali a na to už nemàm čas. Dà sa nieako vycestocať bez pasu ??? Už na SR by som malej vybavila na počkanie.
ĎAKUKEM

stardust
28. okt 2016

@lucinka2016 zavolaj si na konzulat, tam ti povedia presne.

lucinocka
28. okt 2016

@lucinka2016 nie, ako chces cestovat s dietatom bez dokumentu? to by si mohla kludne ukradnut hocijake cudzie dieta

lucinocka
28. okt 2016

@lucinka2016 a urcite tam maju zrychleny postup 48 hodin...len treba zaplatit

katka253111
28. okt 2016

Ked na Svk ti vyrobia pas doslova na pockanie, tak v Uk sa to neda?

zuna89
28. okt 2016

@lucinka2016 existuje tzv. náhradný cestovný doklad. Zavolaj si na slovenskú ambasádu, vybavia ti ho do 48h. Nám sa syn narodil v Nemecku a tiež sme potrebovali cestovať na Slovensko. Potrebuješ k tomu rodný list dieťaťa, jeho fotku a svoj pas. Zavolaj si tam, oni ti všetko presne povedia. Neriskovala by som, ísť bez dokladu.

henikav
28. okt 2016

@lucinka2016 nahradny cestovny doklad ti vydaju na ambasade na pockanie, musis tam prist s babom, lebo ho na mieste odfotia. Stoji to okolo 25 eur, je jednorazovy, plati len na cestu na sk a max mesiac. K tomu aby ti ho vydali ale potrebujes rodny list

englandgirl
29. jan 2017

Ahojte baby a potrebuje nás rodný list či stačí anglický?

henikav
29. jan 2017

@englandgirl na sk pas potrebuje sk rodny list

englandgirl
29. jan 2017

A v Uk?Ak by sme chceli vybaviť ten papier na cestovanie?

englandgirl
29. jan 2017

Máme len anglický rodný list...Potrebujem ho registrovať ze je slovak alebo niečo?

henikav
29. jan 2017

@englandgirl obaja ste slovaci, ci je otecko anglican? Od toho zalezi ake ma dieta obcianstvo a teda ci ma narok aj na anglicky pas
ak ano, tak potom nemusis vybavovat slovensky, ale ak ste obaja slovaci tak budes musiet riesit ten slovensky pas

katka253111
29. jan 2017

@lucinka2016 ako si to nakoniec vyriesila

englandgirl
29. jan 2017

Nie obaja sme Slováci a cheli by sme ísť začiatkom marca na sk len že vybavovanie pasu je strašne zdĺhavý proces...Musíme ho najprv registrovať ze je slovak a najbližší termín máme 20februara a potom sa čaká 4-az 9tyzdnou kým nám zašlú že máme skladom rodný list a až tak sa musime zase objednať na najbližší termín pre vybavenie pasu a tam sa za pásom znovu čaká 2-3mesiace vraj....Strašný systém...Preto chceme len papier len nevieme či stačí uk rodný list a či potrebujeme znovu termín na vybavenie toho cestovného papiera pre nášho drobca...Ďakujem za rady si zlatá 😋

katie555
29. jan 2017

@englandgirl doklad na vycestovanie vybavis na ambasade na zaklade anglcikeho rodneho listu..
avsak nerataj ze na svk vybavis rodny list /cas na pockanie .
potrebujes este tu v anglicku appostilovat anglciky rodny list, potom ho dat uradne prelozit ..a mozes poziadat o svk rodny list, bud cez ambsadu alebo na svk martrike ..
a legalne maju na vydanie 3 meisace. .takze aj ked budes na svk , rataj ze mozes byt doma viac nez je ti mile

englandgirl
29. jan 2017

Ďakujem pekne za radu...Na sk sa planujeme zdržať aj tak min.2mesiace tak ak by trebalo ja s drobcom ostanem dlhšie...Teraz je dôležité aby sme čím skôr vybavili papier na odcestovaný odtiaľ...Ďakujem ešte raz...

katie555
29. jan 2017

@englandgirl ano kontaktuj ambsadu ale neviem ci na toto prednostne dostanes termin, ale tak vo februari mas , poziadaj vtedy a mozes vycestovat v podstate hned ...

englandgirl
29. jan 2017

Určite budem zajtra telefonovať ...Ďakujem pekne za pomoc ☺