Ako postupovať pri oznámeni zamestnávateľovi o predĺžení OČR?

bibinka78
25. mar 2020

Ahojte,
nakoľko MŠ aj ZŠ sú do odvolania zavreté a OČR ma tým pádom neurčitý koniec. Môj zamestnávateľ chce vedieť presný termín nástupu do práce ide o fabriku kde sa vyrábajú káble do zdravotných prístrojov. Taktiež ak som ukončenie OČR dala do 29.03. 2020 mám podať znova žiadosť?

ovaaa
25. mar 2020

Ano novu ziadost a nevyplnuj do....

liliana363
25. mar 2020

https://www.socpoist.sk/aktuality--vga/48411s68...
Ústredie Sociálnej poisťovne informuje

Sociálna poisťovňa automaticky – bez žiadosti – predĺži aktuálne začaté 14-dňové OČR-ky
20.03.2020
Ústredný krízový štáb odporučil, aby Sociálna poisťovňa priznala ošetrovné pri osobnej a celodennej starostlivosti o dieťa vo veku do 10 rokov (10 rokov + 364 dní) počas celého obdobia, na ktoré príslušný orgán vyhlásil mimoriadnu situáciu/núdzový stav a svojim rozhodnutím uzavrel školské a predškolské zariadenia. V takýchto prípadoch sa poistencom nebude ani prerušovať povinné sociálne poistenie.

Sociálna poisťovňa preto automaticky predĺži trvanie a následnú výplatu aktuálne začatých 14 – dňových OČR-iek bez to, aby si rodič musel podávať novú žiadosť.

O dávku bude poistenec žiadať novou žiadosťou len vtedy, ak sa na OČR rodičia potrebujú vystriedať. Rodičia sa môžu striedať najskôr po uplynutí 10 dní, pričom každý nástup do zamestnania musia Sociálnej poisťovni ohlásiť najneskôr do konca kalendárneho mesiaca.

evca123456
25. mar 2020

@liliana363 tiez som na ocr s dcerou uz druhy tyzden. Od dalsieho tyzdna moze muz byt s malou 3 dni v prac tyzdni a ja mna volaju do prace a nadalsi tyzden tiez. Tak mam prerusit ocr ? A potom znova ocr , ale citam ze musi byt 10 dni.... neviem ako to pospajat, ma to niekto podobne ? Dakujem

tina7729
25. mar 2020

@bibinka78 aj ja som dala do 29.3 ale vraj to pokračuje alebo keď tam je dátum znovu to treba dať? Tiež nevien

evittam
26. mar 2020

@tina7729 Vraj. Odkial ma SP vediet ci si vraj naozaj skoncila a ideš do práce alebo chces pokračovať?

mnaamkaa
27. mar 2020

@evittam všade oznamujú že sa to automaticky každému predlžuje, ja som informovala zamestnávateľa že ostávam po 29 ešte ďalší týždeň. Ako mám postupovať keď ju budem chcieť ukončiť úplne? Stačí tiež len zamestnávateľovi oznámiť ci si zavolať na sociálku o ukončenie? Poraďte prosím

evittam
27. mar 2020

@mnaamkaa Ano automaticky tym co nedali dátum. Fakt skus zapojit trosku myslenie a hlavne logické. Odkial maju vediet ze ty nejdes do práce?

mnaamkaa
27. mar 2020

@evittam tak logicky by ľudí na to mali informovať aj médiá, v každej diskusnej relácii uistuju že každému sa osetrovne predĺži každý kto vyplnoval tlačivo písal dátum do 29.

mnaamkaa
27. mar 2020

Už som sa informovala áno vypĺňa sa tlačivo o predĺžení dik za info evittam.

evittam
27. mar 2020

@mnaamkaa Rado sa stalo. Logicky na to nie su ľudia. A ked raz nieco ukoncim tak je to ukoncene.

mnaamkaa
27. mar 2020

@evittam ešte raz ďakujem, a pekný dnik prajem.

pehavcek
27. mar 2020

@mnaamkaa ake tlacivo? Nedava sa len cestne prehlasenie u vsetkych ocr? My sme davali do 29. ale chapeme to taj ze ich predlzuju automaticky

pehavcek
27. mar 2020

Nenasli sme ziadne tlacivo o predlzeni

pehavcek
27. mar 2020

Inak socialna poistovna vytvara sama chaos lebo 19 teho dala na stranku iny formular, kde sa uz datum ukoncenia nepisal. Vsetci co sme posielali pred tymto datumom sme museli vyplnit aj datum ukoncenia. Takisto cestne vyhlasenie, ktore bolo na stranke vcera sa uz ku dnesnemu dnu zmenilo. Ja rozumiem ze su to len ludia ale vytvaraju chaos a podavaju neuplne informacie

strelka11
3. apr 2020

Ja som tiež napísala v žiadosti že je OCR do 29.3.2020 ale vo vyhlásení, ktoré podľa mňa budú skôr brať na zreteľ, som napísala do 31.3.2020. Tak som zvedavá.