Ako vypísať ročné zúčtovania preddavkov na daň?

sonja2
26. jan 2007

Ahojte , viem ,že to sem nepatrí ale s tou žiadosťou mám problém ...
Neviem, čo všetko tam mám vypísať , ak ste tu niektorá kt. sa tomu venujete tak pomozte... Pošlite aspon vzor , lebo sa nepohnem,,, Ďakujem ...
😀

alex21
26. jan 2007

V com konkrétne máš problém. Skusim nieco napísať ale až ked prídem z práce domov.

alex21
26. jan 2007

Takže už som tu. Vzor ti sem hodit neviem tak to skusim aspoň popísať.
Idem od začiatku:
Zdaňovacie obdobie rok :2006
Osobné udaje su hádam jasné.
Zamestnávateľ pre ktorého podpisujem žiadosť: uvedieš názov firmy, v ktorej ti budu robit ročné zúčtovanie.
Údaje o manželovi nemusíš vypisovať vypíšeš len keby mal menší príjem ako 90816,- korun.
bod Ia: vypíšeš podľa toho či si robila ešte niekde inde. Ak si nerobila dáš 0 ak áno tak dáš taký počet, koľko si mala ešte iných zamestnávateľov a od nich musíš doložiť potvrdenie o príjme.
Ib : prečiarkneš som (predpokladám, že nepoberáš dôchodok).
1. si dáva ten kto si v priebehu roka u zamestnávateľa neuplatnil daňový bonus na dieťa (dáva si ho len jeden z rodičov)
2. Vypisuje sa vtedy ked mal manžel/ka príjem menší ako 90816,- korun
3. vypisuje ten kto poberá starobný dôchodok.
4. vypisuje ten kto má uzavreté doplnkové dôchodkové sporenie a prispieva si tam. Beria sa do úvahe jeho príspevok. Ak náhodou prispieva aj zamestnávateľ ten sa tam nedáva.
5. účelové sporenie je také ktoré môžeš vybrať najskôr v 55 rokoch. Vačšinou je to nejaký vedľajší produkt sporenia na dôchodok.
6. sú príspevky na životky. Samozrejme len tie ktoré splnaju určite podmienky. Zistiš to podla toho či ti príde papier na uplatnenie uľavy alebo nie. Poistovne ho posielaju sami bez vyžiadania.
Ak máš niektorý z bodov 4,5 a 6. musiš o tom dať potvrdenie ak máš súčet týchto príspevkov viac ako 12000,- vypíšeš si to len do sumy 12000,-
II dáš podľa toho či chceš aby ti dal zamestnávateľ potvrdenie na to aby si mohla darovať 2 % zo svojej dane nejakej spoločnosti. Zoznam spoločností ktorým sa dajú darovať nájdeš na stránke wwww.rozhodni.sk
Dúfam, ze som to napísala zrozumitelne.
Ak bude ešte niečo nejasné tak napíš.

sonja2
autor
29. jan 2007

Ďakujem Ti velmi pekne ... 😀

susika
30. jan 2008

ahojte.idem pokračovať v téme, lebo moja mzdárka vo firme, kde som pracovala pred MD nevie, čo má robiť, tak zisťujem sama,lebo už si s nou neviem rady.
rok 2007 som odpracovala až do 28.7.2007 od 29.7.2007 som na MD.ona nevie, že či mi má rátať celý rok, alebo len tú dobu, čo som mala naozaj odpracovanú.ja mám zmluvu na dobu neurčitú, a stále som ich zamestnanec aj počas materskej.ráta sa aj materská do ročného zúčtovania.poradte, lebo sa ho asi nedožijem . ďakujem 😀

elise
30. jan 2008

ráta sa celý rok lebo matersá sa ráta ako odpracovaná doba ale nešiel ti za nu príjem

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katty22
31. jan 2008

ziza, ty musíš podávať DP, kde uvedieš všetky svoje príjmy, keďže si živnostníčka/ materská je príjem , ale rodičovský príspevok už nie!!/ a pokiaľ máš menší príjem ako 95.tis- /neviem presne tú sumu, ktorá je na tento rok ako odpočitateľná položka/ , tak si manžel môže na teba odpočítať rozdiel medzi tvojím príjmom a touto sumou.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julka
31. jan 2008

skúste si prečítať článok od p. Mihála:

http://mihal.blog.sme.sk/c/128244/Rocne-zuctova...

luckas8
3. feb 2008

katty22: čiže keď si manžel bude robiť žiadosť o výpočet dane,tak ja tam budem mať len príjem za rok 2007,len to čo som bola na materskej,zvyšok čo som dostávala ten rodičovský to sa tam rátať nebude?
a ešte sa chcem opýtať,že keď som dobrovoľne poistená v nezamestnanosti,tak aj s tým treba niečo robiť?ďakujem

penelope10
6. feb 2008

chcem sa spytat, ak si idem robit dan. priznanie sama, existuje nejaka lehota, ze musim poziadat zamesatnavatela o potvrdenie o prijmoch?
dik 😉

julka
6. feb 2008

to penelope 10: ak si ides robit danove priznanie sama, zamestnavatel ma povinnost ti potvrdenie o prijme zaslat do 10. marca, ak si o to nepoziadala do 5. februara.

http://hn.hnonline.sk/c3-22767420-k10000_d-na-c...

jana776
8. feb 2011

Ahojte, neviete mi prosim niekto poradit? Idem poziadat zamestnavatela o rocne zuctovanie dane. Prvy polrok 2010 som bola na materskej, poberala som matersku, rodicovsky uz nie, potom som nastupila naspat do prace. Mam k ziadosti prilozit aj potvrdenie zo socialky o vyske materskej? Ci nie? Dakujem.

zanetak
9. feb 2011

ahojte potrebujem poradiť. minulý rok som bola do 18.3. na rodičovskej dovolenke, potom som od 18.3.-30.9. bola zamestnaná a od 01.10. nezamestnaná. Mám si podávať DP? a aké tlačivo? Potvrdenie o príjmoch FO od zamestnávatela mám. dakujem 🙂

maznacik007
9. feb 2011

@zanetak podavas si typ A danove priznanie a oplati sa ti ho podat lebo ti pravdepodobne budu vracat peniaze ... mozno aj celu sumu odvedenych preddavkov na dan...

danovy bonus si predpokladam uplatnuje manzel .. na dieta myslim...

olifcek
9. feb 2011

@jana776 priloz potvrdenie o MD, nezdanuje sa to, ale rata sa to do prijmov, podla toho budu vediet vyratat, ci Ti cosi vratia

zlatusik28
9. feb 2011

@jana776 ahoj, potvrdenie môžeš doložiť, ale výšku nemusíš, nakoľko MD nie je príjmom, ktorý sa ti ráta do daňového. Ak by si chcel uplatniť manžel na teba úľavu na dani (ak by ti vyšla), tak ti treba aj sumy 😉

sveti
11. feb 2011

pisem aj sem....prosim Vas babenky ked si manzel cche uplatnit odpocitatelnu polozku na manzelku rata sa do prijmu manzelky aj podpora v nezamestnanosti? dakujem

timea27
13. feb 2011

dobry vecer, poprosim vas o pomoc (po vyse roku na materskej som vygumovana ☹ )...na MD som nastupila v 12/2009 cize cely rok 2010 som nepracovala no zamestnavatel mi poslal tlacivo "Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z týchto príjmov...". preco by som ho mala vyplnat?
dakujem za rady

lalus
13. feb 2011

nečerpala si medzi MD a RD dovolenku?

timea27
18. feb 2011

@lalus nie necerpala...

lalus
18. feb 2011

@timea27 tak neviem, však do tej práce zavolaj....však Ti povedia 😉

denisamko34
20. jan 2016

Zdravim.Aj ja by som potrebovala radu ohladom rocneho zuctovania predavkou na dan z prijmov za rok 2015.V roku 2015 som bola do 20.6.2015 na RD.Od 20.6.2015 do 31.8.2015 som bola na predlzenej RD.Od 1.9.2015 do 30.9.2015 som bola evidovana na Urade prace.Od 1.10.2015 som nastupila do zamestnania. Prosim kto mi moze poradit co potrebujem k ziadosti o vykonanie rocneho zuctovania dane?Potrebujem nejake potvrdenie z uradu prace? alex21 ak vies poradis? Vdaka

denisamko34
20. jan 2016

@alex21 ak tu este si mozes prosim pomoct ak vies?Vdaka

majusqa77
20. jan 2016

@denisamko34 spytaj sa radsej tvojej mzdarky. Moze chcet zdokladovat vsetky doby

evittam
20. jan 2016

@denisamko34 Presne ako píše @majusqa77 - ja ako mzdárka by od teba chcela zdokladovať celý rok až kým si nenastúpila k nám do zamestnania t.j.:
1.1.-20.6.2015 - potvrdenie o trvaní RD - UPSVaR
21.6.-31.8.2015 - trvanie predĺženej RD - UPSVaR
1.9.-30.9.2015 - evidencia na UP ako nezamestnaná -UPSVaR

denisamko34
20. jan 2016

@evittam Dakujem.Tak musim skocit na UPSVaR.Pomohla si mi lebo ja v tom vobec nevyznam.

ivulkap
20. jan 2016

@denisamko34 Presne tak musis mat zdoklad.cely rok, takze sup na UPSVaR,kde ti daju vsetky potrebne potvrdenia. Pytaj si ich radsej 2x ak by si tvoj manzel na teba uplatnoval nezdanit.cast,lebo do septembra si ju moze odpocitat. Potom si ju uz uplatnujes ty sama na seba.

evittam
21. jan 2016

@denisamko34 Rado sa stalo a presne urob ako píše @ivulkap 😉