Aký je rozdiel medzi parcelou A a D?

crystal333
11. dec 2022

Ahojte,vie mi niekto prosím poradiť čo to znamená? Prípadne aký je rozdiel medzi A a D.

marci77
11. dec 2022

D-ckova parcela je taka, kde dana parcela patri konkretnemu clovekovi, ktory je zapisany v katastri, vacsinou na tych miestach, kde uz prebehla komasacia alebo jeden vlastnik vyplatil uz vsetkych ostatnych vlastnikov

potom su parcely E .....tam su viaceri vlastnici na tej ktorej parcele a kazdy z nich ma v kazdom m2 svoju cast

Ackove parcely, o takych som nepocula

viac info
https://www.polacekpartners.sk/clanok/viete-aky...

crystal333
autor
11. dec 2022

@marci77 ďakujem za odpoveď,ono to totiž máme záujem o jednu nehnuteľnosť ktorá je takto označovaná , ostatné domy dookola sú všetky D,a táto jediná A.

selena_luna
11. dec 2022

@crystal333 su parcely C a E. ziadne acka, becka, decka...C je nové oznacenie, Ecka su este stare parcely... takze oznacenie A a D je nieco ine. ak chces, posli mi to konkretne do spravy ze co to je a pokusim sa zistit.

marci77
11. dec 2022

@crystal333
dala som do google parcela A .....a vobec nic mi nenaslo

tu si viete k tej ktorej parcele najst vsetky info online
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster

alienkami
11. dec 2022

jediné, čo mi v spojitosti s A napadá je list vlastníctva. Ten je rozdelený na A (zoznam nehnuteľností),B (vlastníci) a C (ťarchy)

danieladeley
11. dec 2022

@marci77 E parcela vobec neznamenena, ze ma viac vlastnikov. Raz sme taku kupili, jediny rozdiel bol, ze bola zkreslene podla starych katastralnych map a ak sme na nej chceli nieco stavat (plot, stavbu), museli sme ju preklasifikovat na C parcelu.

deti95060810
11. dec 2022

tiež mám skúsenosť že parcela E bola zakr. podľa starých máp kedysi dávno...

crystal333
autor
11. dec 2022

@marci77 zle som napísala , nevzťahuje sa to ako na dom ale dvor teda pozemok čo patrí k domu.

selena_luna
11. dec 2022

@crystal333 no napisala si to uplne zle. Lebo 3ste raz parcela a neexistuje. Nemyslis nahodou ze druh pozemku??? A orna poda, b trvale travnate porasty, c zahrady, d lesne pozemky, e rybniky, f zastavane plochy, g stavebne pozemky h ostatne plochy? Podla toho sa plati dan ...

frantiska0077
11. dec 2022

@crystal333 zle si sa vyjadrila. Z mapy je to oznacenie druhu pozemku
d- dvor a zastavane plochy
A- ostatna plocha
V pripade kupy to nic neznamena, jedine obec moze mat rozne dane podla druhu pozemku

hipuska
12. dec 2022

@frantiska0077 v prípade kúpy to práveže znamená. Nie na každom.druhu pôdy sa môže dalej stavať napríklad