Bude mi znovu plynúť výpovedná lehota?

misana84
3. aug 2022

Dobrý deň, mám otázočku… prerušila som rodičovskú dovolenku, dostala som výpoveď a chcem vedieť či keď sa opäť vrátim na rodicak mi bude plynúť výpovedná lehota…

mogaa
3. aug 2022

@misana84 ak si podpísala výpoveď alebo dohodu tak ano, ukončenie PP skončí dňom čo si podpísala

lucinka5051
3. aug 2022

@misana84 ak si bola oboznamena a podpisala si vypoved tak ano bude ti plynut vypovedna doba...

misana84
autor
3. aug 2022

@mogaa
@lucinka5051 dohodu o vypovedi som nepodpisala...dostala som vypoved postou...ale to je asi jedno, vsak?

misana84
autor
3. aug 2022

@lucinka5051
@mogaa a možem popritom zacat pracovat u ineho zamestnavatela?...kedže som si nasla pracu od 1.9 ale to mam este vypovednu lehotu...chcela som obdobie vypovednej lehoty cerpat dovolenku a navrat na rodicak

lucinka5051
3. aug 2022

@misana84 papier čo vám prišiel domov..aký je tam dátum ukončenia pracovného pomeru?

lucinka5051
3. aug 2022

@misana84 tak ale počas vypovednej doby by ste mali este pracovat u terajsieho zamestnavatela...vsak vypovedna byva dva tri mesiace... v tom obdobi este stale u neho zamestnana len ste vo vypovednej lehote... po jej skonceni ste oficialne nezamestnana a bud sa date na rodicak, urad prace alebo nastupite do inej prace 🙂

mogaa
3. aug 2022

@misana84 neviem...teoreticky ano, lebo do troch rokov dieťaťa sa dá kedykoľvek vrátiť na RD a počas RD môžeš pracovať aj u nového zamestnávateľa....skôr sa skús dohodnúť na skončení PP dohodou k dátumu kedy ešte dočerpáš dovolenku, inak im povedz že sa vraciaš na RD a dovolenku ti budú musieť aj tak preplatiť....nespomínaj im nového zamestnávateľa, len že chceš dohodu so skorším dátumom ukončenia PP....inak že sa vraciaš na RD,,,,ale čistejšie by bolo ukončiť 1PP a následne začať druhý PP

mogaa
3. aug 2022

@misana84 ale zase pozor,lebo ak to bude na dohodu, nie sú povinní ti dať odstupné...prípadne sa s nimi vieš dohodnúť na dohode aby ťa pustili k dátumu k akému potrebuješ ale s nižším odstupným - na to pristúpia určite.....teda ak sa ti ruší miesto alebo firma zaniká...

misana84
autor
3. aug 2022

@mogaa na akú dohodu??nerozumiem

misana84
autor
3. aug 2022

@misana84 nemôžem čerpať dovolenku a potom rodicak počas výpovednej lehote a pracovať inde?nemozem mat viacerých zamestnávateľov? Nemôžem sa dohodnúť lebo výpoveď bola nepravoplatna a idem to posunúť dalej

misana84
autor
3. aug 2022

@mogaa príspevok vyššie bol pre vás, dom zle označila