Bude podnájom naše prechodné bydlisko?

vivi78
12. nov 2016

Baby poradte mi prosim....ideme sa stahovat do podnajmu. Ako to v takomto pripade funguje s trvalym a prechodnym pobytom? Podnajom bude nase prechodne bydlisko? Posta nam moze chodit aj tam aj tam? Dakujem

skyahiah
13. nov 2016

Ahoj, posta ti moze chodit kam chces, kludne aj na obe miesta. My sme pri byvani v podnajme nenahlasovali nikde prechodne bydlisko. Ak tam idete byvat dlhodobo, mozes si napr. v bankach, poistovniach a tak nahlasit zmenu korespondencnej adresy, inak ti bude vsetko chodit na trvale bydlisko. Ak si nieco objednas z netu, mozes si zadat adresu dorucenia podla lubovole.

katriona1
13. nov 2016

@vivi78 a trvalý pobyt si nemůžeš dát na adresu toho bytu bez souhlau mjitele a to ti dneska jen tak někdo nedá, nevím jak je to s povolením v případě přechodného pobytu

sissy27
13. nov 2016

@vivi78 trvalý / prechodný pobyt by ste si na tej adrese mohli zriadiť len so súhlasom majiteľa bytu, inak vám ostáva tam, kde ho máte teraz. Môžete si nalepiť menovku na schránku a nechať si tam posielať bežnú poštu, ale doporučené zásielky na základe oznámenia neviem, či vám pošta vydá, treba zistiť na pošte, prípadne ako doklad totožnosti predložiť pas, kde nie je uvedená adresa...

majka99999
13. nov 2016

@sissy27 posta vyda, ked sedi meno. 🙂

guiseppinka
13. nov 2016

Ked som dosla do ba na intraky tak sme sa museli ist do karlocky nahlasit na prechodny pobyt. Avsak veci zo skoly mi chodili na tp a ostatok som si davala posielat ku kamoske...

skyahiah
13. nov 2016

@sissy27 ako vravi @majka99999 , posta vyda v pohode ked sedi meno, ja som tak vyberala zasielky bezne, ked som este nemala nahlaseny TP v nasom byte a chodili mi baliky. Hlavne si dajte menovku na schranku, nech vas vie postarka najst.

norbar
14. nov 2016

Prechodný pobyt musí nahlásiť vlastník bytu alebo splnomocnená osoba, doporučene zásielky ti vydajú na základe potvrdenia z miestneho úradu - matriky