Budem mať po skončení rodičovskej nárok na podporu?

violet88
8. okt 2020

Ženy pomooooc, potrebujem poradiť, od 2018 som na md/rd a momentálne som opäť md, ktorá mi končí 12.10 2020, dohodla som sa so zamestnávateľom, že 13.10 mi dá dv a od 14.10 nastupujem na rd, 31.10 mi končí PP, nakoľko firma ukončila svoje pôsobenie na sk kvôli momentálnej situácii a teraz otázka, budem mať po skončení rd v roku 2023 nárok na podporu v nezamestnanosti?

lucka_ke
8. okt 2020

na podporu musíš ísť do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru, inak ti nárok zanikne, rodičovský prehoď na muža ty na úrad práce

violet88
autor
8. okt 2020

@lucka_ke ďakujem za odpoveď, tiež som si myslela, že nebudem mať na ňu nárok a ešte sa spýtam, tým, že som si dala jeden deň dv, budem mať nárok na max podporu v nezamestnanosti? Môj nemôže na rd, teraz 1.10 nastúpil do novej práce

lucka_ke
8. okt 2020

však nemusí nastúpiť hneď, dva roky môžeš byť ty a potom na úrad práce, muž môže ísť aj na materskú ak splní podmienky a potom rodičovský (do 3 rokov veku dieťaťa)
a výška závisí od toho, kedy nastúpiš, berie sa do úvahy príjem za posledné dva roky

violet88
autor
8. okt 2020

@lucka_ke posledné dva roky som bola na rd, preto som si dala jeden deň dv aby mi vznikol nárok na max podporu, a viem, že nemusí hneď, minulý týždeň mu skončila materská na staršieho

lucka_ke
8. okt 2020

ak by si šla na podporu o dva roky a za toto obdobie nebudeš mať iný príjem, tak ti budú počítať z preplatenej dovolenky a odstupného ak bolo vyplatené, len si treba odsledovať termíny

violet88
autor
8. okt 2020

@lucka_ke bude veľa dv preplatenej a aj odstupné a neráta sa výška max podpory z toho jedného dňa dv čo som si zobrala? Keď som dva roky bola na rd

violet88
autor
8. okt 2020

@lucka_ke takže keď mi skončí pp 31.10, mám ísť na podporu 1.11 2022?