Bývam so synom v podnájme. Mám nárok na príspevok?

ale_na
23. jan 2017

Ahojte nastupila som naspat do skoly mam IUP mam narok na nejaky prispevok s upsvar? 🙂 byvam v podnajme aj so syncekom 🙂

zanta3
23. jan 2017

@ale_na to neviem ci budes mat narok. Najlepsie budes mat ked sa pojdes popytat. Tam asi zalezi aj od prijmu a od situacii v akej si, sa mi aspon tak zda. Ale nie som si ista

fidorka7
23. jan 2017

@ale_na aký typ podnájmu? nájomná zmluva? tvoj príjem ? máš výživné na dieťa?

ale_na
autor
23. jan 2017

@fidorka7 ano mam aj najomnu zmluvu 🙂 ano vyzivne mam 30€

anjelic
23. jan 2017

Myslím,že nárok by si mala, len ak by si bola vlastníkom nehnuteľnosti /aj DB/. Napr. švagor býval u svokrovcov: dospelý, nezamestnaný, prispieval na nájomné - nárok nemal. Svokor zomrel, švagor získal malý diel ako spoluvlastník - nárok vznikol. Ale pre istotu sa informuj na úrade...

ale_na
autor
23. jan 2017

@anjelic davnejsie som dostavala hmotnu nudzu ale len 2mes. Aj prispevok na byvanie ale teraz ked studujem neviem ci mam narok na nieco 🙂

anjelic
23. jan 2017

@ale_na fakt netuším aké podmienky treba spĺňať, pretože som to našťastie nepotrebovala... len som udala príklad z môjho okolia, že sa podmienky niekedy menia. Navyše, keď švagor býval krátky čas v podnájme, nič mu nepriznali, ale to je pár rokov dozadu. Najlepšie je poradiť sa priamo na úrade.

fidorka7
23. jan 2017

@ale_na tak na úrad, nech ti prerátajú životné minimum a podaj si žiadosť.