Bývam v Bratislave, trvalý pobyt mám v Bystrici. Kam ísť na matriku?

mata1988
14. nov 2012

ahojte, v marci sa nam ma narodit prve babatko, zijeme v BA ale nemame tu TP. mozem nahlasenie dietata na matrike a detsku lekarku tu v BA poriesit? alebo to musi byt v mieste TP?
dakujem za rady

ockayova
14. nov 2012

detskú lekárku maj určite tam kde bývate a myslím že aj na matriku patríš tam kde bývaš, myslím BA, ale možno bude treba aspoň nahlásiť prechodný pobyt, to je otázka 5 minút

rebecca16
14. nov 2012

Tiež som ten prípad. Trvalý pobyt mám mimo BA. Pediatricku maj urcite v mieste kde sa budeš s babom vyskytovat najčastejšie. Dieta sa automaticky po porode nahlasuje na matriku v mieste TP matky. Ty si ho potom môžeš (ak chceš) prehlasit na trvalý pobyt v BA. Ale potrebujes k tomu suhlas otca, resp. Majiteľa nehnuteľnosti, v ktorej bude mat dieta trvalý pobyt.

kmkke
14. nov 2012

Na matriku sa ide v mieste narodenia dieťaťa, čiže v BA. Tam si vyzdvihneš rodný list, ale následne budete musieť ísť do Bystrice a prihlásiť dieťa na trvalý pobyt - dieťa má stále ten istý trvalý pobyt ako matka. Jedine žeby si medzi tým zmenila trvalý pobyt do BA a tým pádom vybavovala všetko v BA (pokiaľ máš takú možnosť). Detskú lekárku si môžeš poriešiť kde chceš, ale pokiaľ bude mať tvoje dieťa trvalý pobyt v Bystrici, môže lekárka pýtať peniaze - môja sesterka je od Bardejova a keďže je v KE na škole chcela chodiť tu, tak platila jednorazový poplatok 20Eur za to, že ju vzala. Avšak ak ide o malé bábo, ktoré ešte nemá žiadneho lekára, myslím žeby nemal byť problém a každý detský pediater ju vezme. Veľa šťastia 🙂

silviatko
14. nov 2012

my sme taktiez v Ba..a TP mam uplne inde..ked sa maly narodil, muzik bol na matrike v Ba..samozrejme.podla toho kde rodis..napr.ja na Antolskej takze musel ist na matriku v Petrzalke..a trvaly pobyt maleho sa dava tam kde ma matka, to som ho potom nahlasila 🙂..a pediatricku mame tu blizko v Ruzinove 🙂

matafen
14. nov 2012

Matrika sa vybavuje v mieste narodenia dietata - tam vydaju rodny list, trvaly pobyt mozes nahlasit kde chces, nemusi byt zhodny ani s jednym rodicom, k prechodnemu pobytu sa netreba prihlasovat a k detskej lekarke sa tiez mozes prihlasit hocikde, ak ma volne kapacity. My sme podobny pripad, mozno este komplikovanejsi - odkedy sa mala narodila, tak sme vystriedali 3 podnajmy, az po 4 rokoch mame vlastny byt a spolocny trvaly pobyt na jednej adrese, dovtedy bol manzel prihlaseny u svojich rodicov v MT, ja s malou u mojich rodicov v DT, mala ma rodny list zo ZV, byvali sme v SL a detsku lekarku sme mali v BB 🙂

euka210
14. nov 2012

rodny list Ti (skor teda mm) daju dam, kde sa babo narodi a prihlasit ho musis podla Tvojho trvaleho pobytu. Lekarku hoci kde.