Cestovanie za prácou mimo okres. Potrebujem potvrdenie?

25. okt 2020

Zdravim,
vopred sa ospravedlnujem za mozno hlupu otazku, avsak nemam v tom uplne jasno. Zajtra mam ist do prace (brigadnicka zmluva kedze som studentkou), ktora je mimo moj okres aj kraj a cestujem vlakom. Nemam vsak ziadne potvrdenie (viaceri znami vraveli, ze v praci dostavali nejake potvrdenia o zamestnani, ak pracuju mimo okres trvaleho bydliska) a pri sebe nemam ani pracovnu zmluvu. Nedohladala som sa k tomu, ci je to potreba pri pripadnej "kontrole", takze otazka znie, je potreba nejakeho potvrdenia o zamestnani, ak cestujrm mimo okres pripadne je mojou povinnostou ju mat pri sebe / hrozi pokuta ak by ma zastavila (vo vlaku alebo niekde po ceste) pripadna kontrola? Vdaka za reakcie

avril299
25. okt 2020

mas na tuto brigadu uzavretu zmluvu o brigadnickej praci studenta? ak ano, tak myslim, ze by mohla stacit

autor
25. okt 2020

@avril299 ano mam, len som ju zabudla na studentskom byte (z ktoreho som odisla kvoli lockdownu na miesto trvaleho bydliska), ale skusim napisat do prace, ci mi ju mozu poslat na mail preistotu.. dakujem 🙂

sasa1310
25. okt 2020

ukáž mi niečo, kde máš napísané, že nemôžeš ísť mimo okres. Či to si si len vymyslela?

veronikaszabova
25. okt 2020

Mozes ist, nepotrebujes ziadny papier.

mata1001
25. okt 2020

Ja idem zajtra vlakom z okresu do druheho okresu, nemam ziadny papier, neberiem zmluvu, nic.nikde som nezaregistrovala ze by sa okresy zatvarali.budem mat rúško tak ako ine dni a hotovo...ked ma zastavia, poviem ze idem do prace.