Cestujem s cudzím dieťaťom do Čiech. Potrebuje pas?

akejka
18. máj 2009

Viete mi poradiť ? V sobotu ideme na 1 dňovú oslavu do Českej republiky. Chceme naň zobrať aj kamoškinu 5 ročnú dcéru, ktorá však nemá svoj pas a už si ho ani dovtedy nestihne vybaviť. Môžme ju zobrať aj bez pasu len s kartičkou pistenca ? Alebo nám hrozí zadržanie políciou a obvinenie z únosu ? 😒

lienocka235
18. máj 2009

no ani s valstnym dietatom nemozes cestovat bez toho ze by malo vlastny pas.. alebo ho mas do 5 rokov zapisane vo svojom pase..

je to riziko ak vas policajti alebo hraniciari zastavia tak vam hrozi to co si popisala..
karticka poistenca nie je relevantny doklad.

hasleerka
18. máj 2009

presne ako píše lienocka ... ja osobne by som asi neriskovala , náhoda je blbec a stopnú vás policajti

prasiatko30
18. máj 2009

a esste by k tomu vsetkemu mal mat aj potvrdenie od rodicov ze suhlasia aby isiel s vami - v esp - taku autorizaciu vydavaju na policii neviem ako je to na sk

akejka
autor
19. máj 2009

dik za odpovede. Riskovať teda nebudeme. Horšie je, že som včera večer zistila, že ani mladšiu ročnú dcérku nemáme ešte zapísanú v pase. 😕 Zajtra budem upaľovať na políciu, dúfam, že to robia na počkanie.

bibinka
19. máj 2009

akejka- robia to na počkanie

janulka2001
23. mar 2010

prosím poradte mi chem ísť s dcérkou na moravu. stačil by mi aj rodný list ako doklad že je moja?