Čo treba k zmene priezviska dieťaťa?

victoriab
21. júl 2011

ahojte koníčkarky🙂 chcem sa vás spýtať - najmä žien - slobodných mamičiek, ktoré menili priezvisko svojim deťom (z otcovho na svoje). mne sa (pevne verím) v pondelok podarí podpísať s otcom čestné vyhlásenie, v ktorom so zmenou priezviska bude súhlasiť. viem, že toto treba potom so žiadosťou o zmenu (v ktorej budú uvedené i dôvody) podať na príslušný obvodný úrad. viete mi však poradiť, čo iné (aké veci, doklady, dokumenty, kópie) mi budú treba? bojujem o to už vyše pol roka, takže si len matne spomínam, čo mi pani na úrade vravela (ale tuším overenú kópiu OP - ale to treba u notára či staší na dákom "obyčajnom" úrade). budem vďačná za vaše odpovede a držte mi palce 🙂 V

kmetulec
21. júl 2011

Ahoj,OP sa da overit aj na matricnom urade,aspon u nas v TO to tak funguje.Zisti si ,ci nieco take na urade mate.Podla mna aj ked namam osobnu skusenost,budes potrebovat rodny list dietata,opatri si kopiu ale zober si aj original k nahliadnutiu,pre istotu.Radsej mat ako nemat.Ak ste rozvedeny asi aj kopiu rozsudku o rozvode a rozhodnutie sudu o zvereni do opateri dietata.Drzim palce,nech Ti vsetko dobre dopadne.Ja som mala podobne plany o zmene priezviska s mojou dcerou,ale byvaly manzel mi nakoniec nepodpisal papiere a doteraz sa volame obidve po nom ☹ .