Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo vybaviť na matrike po narodení bábätka?

stelleluna
19. apr 2015

S priateľom niesme zobraty.. Boli sme na matrike,tam nám matrikarka urobila ten papier o tom že chceme aby sa malé volalo priezviskom po priateľovi.Ten papier mám odovzdať v porodnici..Oni to potom pošlú na matriku.. A potom si už môžem ísť po rodný list malého.. Dobre som tomu pochopila? Nič iné netreba vybavovať?.. Lebo v tom mám chaos..A viem že o tom je tu niekde určite písané,ale som na nete len v mobile a zle sa mi to tu hľadá :(

vydrnik
19. apr 2015

@stelleluna my zme to vybavovali tiez.po narodeni staci len zajst pre rodny list.to moze aj priatel ked este budes v porodnici.

stelleluna
autor
19. apr 2015

A môžem tam ísť aj sama? Napíšu mi do rodného listu malému priatelove priezvisko? Lebo priateľ asi nebude mať voľno v praci :( Ale máme len ten papier o priezvisku..nemáme to priznanie otcovstva na papieri.. Bude s tým problém?

fidka79
19. apr 2015

@stelleluna nechapem ako mozes mat potvrdenie o prizvisku a nemat o otcovste🙂)lebo ak ti na matrike vystavia suhlas s priatelovym prizviskom,automaticky ta mas ze za otca nenarodeneho dietata sa povazuje xy cize tvoj priatel a dohodli ste sana priezvisku xy napr priatelove...ako ti mozu dat papier na matrike o uznani priezviska bez uznania otcovstva kravina prepac...

fidka79
19. apr 2015

@stelleluna ozaj tvoj prispevok nechapem..bud mas papier o uznani otcovstva a priezvisku este pred narodenim alebo nemas...nato musia byt obaja...nie ze ja si poviem sused alebo kamarat je otec a matrika napise hheh

stelleluna
autor
20. apr 2015

@fidka79 chápať to nemusíš,to mi je jedno.. Aj keď neviem čo je na tom nepochopiteľné.. Na matrike nám dali len ten papier o priezvisku,žiadny iný..

ukulela
20. apr 2015

@stelleluna ten papier, co ste dostali na matrike, sa vola Súhlasné vyhlásenie rodičov o určení
otcovstva k nenarodenému dieťaťa
Iny uz z matriky nepotrebujes.

stelleluna
autor
20. apr 2015

@ukulela ďakujem.. Som teraz v nemocnici tak neviem čo presne je v tom papieri napísané..Mala som v tom chaos

ukulela
20. apr 2015

@stelleluna sanitarky uz behaju s portvismi, ze uz si hore? 🙂

stelleluna
autor
20. apr 2015

@ukulela nie,nemôžem spať.. Dnes by som mala ísť domov 🙂

havana_frost
20. apr 2015

@stelleluna Po rodný list po narodení musí ísť na matriku otec dieťaťa, tebe ho nedajú. Tam on súhlasí s prvým menom dieťaťa. Na priezvisku ste sa už úradne dohodli, avšak otec musí súhlasiť aj s prvým menom, a to si matrika nemá ako inak overiť ako že s tým bude súhlasiť pri vydaní rodného listu.

ukulela
20. apr 2015

nie,nemusi ist na matriku po rodny list otec!!!
my sme na matrike podpisali vyhlasenie - a tam sa neuvadzalo len priezvisko, ale aj krstne meno. myslim, ze to vsade robia rovnako. nie?

havana_frost
20. apr 2015

@ukulela Občas to počúvam (čítam), ale rozhodne to nie je pravidlo, uvádzať prvé meno vopred, keďže ho môžeš meniť ľubovoľne až po dobu, kým sa nevydá rodný list.

vydrnik
20. apr 2015

My zme na matrike dostali zapisnicu o priznania otcovstva a o priezvisku nenarodeneho dietata.to som mala v porodnici a z porodnice to poslali na matriku.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli