Čo vybaviť po zmene trvalého pobytu?

26. jan 2024

Ahojte tak oficiálne máme od 5.1. prepísaný byt na katastri na seba teraz chceme zmeniť trvalý pobyt a ostatné veci okolo toho. Chcem sa spýtať či treba ešte niečo iné okrem toho trvalého pobytu a potom občianske, vodičské, zdravotná a sociálna poisťovňa a zamestnávateľ? Odpad ,elektrinu,plyn už na seba máme a daňové priznanie máme robiť až budúci rok 2025 keďže sme prepísani v katastri až od januára však? Preto sa pýtam že či náhodou ešte niekde treba hlásiť niečo ohľadom pobytu? Ďakujem 😊

andrea_82
26. jan 2024

Banka, mobilny operator, poistovne, elektrarne - tam vsade sme boli oznamit zmenu trvaleho pobytu.

e1i
26. jan 2024

@andrea_82 bola som prekvapena ale operator,soc poist,zdravotka to mali automaticky prevzate z registra FO. Vodicak a pas napr menit netreba iba OP a technicak od auta ak mas
Riesili sme 2t dozadu

andrea_82
26. jan 2024

@e1i ja som napr. zistila, že aj PSS to má, aj keď sme im to nehlásili. Ale napríklad v ČSOB banke sme boli 2x a ČSOB poisťovňa, ktorá je s nimi prepojená, si to pozrieť nevedela. 🙉 My sme menili už pred rokom, ale ešte stále na nás občas niečo vyskočí, čo treba ešte nahlásiť.

autor
27. jan 2024

@e1i super tak to sú také aktuálne informácie...mne tiež niekto hovoril že už to je v tom systéme ale predsa si to radšej obehneme nech máme istotu že je to všade oznámené a už potom ak sa niečo nájde tak si to dodatočne zmeníme

autor
27. jan 2024

Prosím vás a v meste pôvodného trvalého pobytu treba niečo oznamovať? Alebo sa to automaticky zruší keď nahlásime ten nový? Vďaka

e1i
27. jan 2024

Netreba,ked sa prihlasite na tp pobyt tak z mesta, obce poslu odhlasovaci listok na povodne mesto,obec

autor
27. jan 2024

@e1i ďakujem vám 😊