Trvalý pobyt

3. feb 2023

Moj priateľ prednedávnom kúpil nový byt, vravel ze caka na rozhodnutie z katastra aby si mohol ist zmenit trvaly pobyt a hlavne novy obciansky. Par dni potom to spomenul na navsteve u svojej mamy (kde este stale trvaly pobyt ma) a ona ostala uplne taka direktivna aby si trvaly pobyt nemenil, naco by to robil atd. Vtedy som to neriesila a dnes mi priatel povedal ze rozmyslal a ze si trvaly pobyt menit nebude len si vymeni obciansky za novy. Co myslite aky moze mat jeho mama dovod na to aby jej tak zalezalo na tom aby si nezmenil trvaly pobyt ale nechal si ho u nej? Ja ked som si kupila byt a odstahovala sa od rodicov tak ich ani nenapadlo mat vyhrady voci tomu ze si zmenim trvaly pobyt. Nerozumiem tomu.

janai1
3. feb 2023

Mamičkin cecok.. Výborný výber priateľa👍🏽 bude len horšie

mata1001
3. feb 2023

A na co si chce vymenit op ked nebude menit trv.pobyt?

autor
3. feb 2023

@mata1001 aby mal ten novy s cipom, len nerozumiem preco uz ked tam bude si nezmeni aj trvaly pobyt teda

lucik194
3. feb 2023

hlavne keď je u mamy na trvalom musi platit smeti tam, taktiez mnohe ine veci sa rozpocitavaju v bytoch v spolocnych priestoroch podla poctu osob ...
jeho mama by par eur usetrila ked tam nebude napisany

crazy_cat_lady
3. feb 2023

Spytala by som sa priatela, aky ma dovod neprehlasit si novy trvaly pobyt.. aby mu mama kontrolovala postu, ci coho sa boji? :D

mata1001
3. feb 2023

Ved sa ho opytaj aky ma dovod si nemenit TP.

zuzanaete
3. feb 2023

@lucik194 Zalezi od mesta. U nas sa nic neriesi podla trvaleho pobytu, ale podla poctu nahlasenych ludi u spravcu bez ohladu na trvale bydlisko.

autor
3. feb 2023

@mata1001
@crazy_cat_lady viete co mi povedal? ze keby bola vojna aj na Slovensku tak nech ho hladaju na adrese kde nebude. Pytala som sa ho ci su robi srandu, tak povedal s vaznou tvarou ze nie, ani som na to co nemala povedat lebo som si pomyslela svoje teda..

lucik194
3. feb 2023

@zuzanaete to ano, nahlasujes na spravcovsku spolocnost pocet ludi, aj my v BA, pocet mesiacov verzus pocet ludi......ale napr kamoska v obci pri nitre idu smeti podla trvaleho bydliska....

lucik194
3. feb 2023

myslim ze toto hovori za vsetko.....

crazy_cat_lady
3. feb 2023

Uf.. neviem co na toto povedat 😂 jedine asi ze by som si rozmyslela, ci je toto osoba, s ktorou chcem zostat/planovat buducnost

monillia
3. feb 2023

@autor po jeho dôvode by som si tiež silno rozmyslela či chcem takeho priateľa

luliu
3. feb 2023

@lucik194 to čo píšeš nemá nič s trvalým pobytom, môžeš mať TP a nemusíš platiť nič z toho, čo si napísala, ak tam reálne nezijes

kitycat
3. feb 2023

Mas priatela egoistz, mam taky pocit 😬

zuzkaa1991
3. feb 2023

My mame u svokrovcov trvalý pobyt jedine ja som menila s malou TP k nim ked sme skolaudovaný dom.sme nemenili zbytocne papierovacky kedze aj tak posta väčšinou uz chodi všetko na email...len nas starosta donútil zmenit kvoli skolke takze po6r.menime....inac by sme nemenili TP

sheila121
3. feb 2023

🤣🤣🤣🤣🤣tak táto jeho odpoveď je čistý hnoj.

ukulela
3. feb 2023

@zuzkaa1991 ono mesta a obce dostavaju € podla poctu obyvatelov. Ak mate tp v trencine a byvate v lozorne, dostanu podiel z dano na vas v trencine.... skolky prevadzkuju samospravy prave z podielovych dani. preto chceli od vas tp.

zuzkaa1991
4. feb 2023

@ukulela ja to chápem ja riesim malu dedinu nie mesta v meste chodi 3r len kvôli dochadzanu s autom....ale starosta ma aj ine dôvody ako len dane z nas ;) podla mna 3ludi az tak ho z biedi nevytahne