Daňové, ako ďalej vyplniť tlačivo?

amalia001
13. feb 2019

Ahojte podavam si sama danovo priznanie nakolko som minuly rok pracovala isty cas a potom do konca roka bola na PN-ke. Zacala som tlacivo vyplnat online ale zasekla som sa pri bode zakladu dane na danovnika, neviem aku sumu tam mam dat a co mam vyratat. Po dalsie by som chcela vediet ci mozem aj ja odviest 2% dane niekomu alebo nie, čim je to podmienene. A ci sa do toho danoveho uvadza a PN po pracovnej zmluve a ako to zapisat. Ak by sa niekto nasiel kto by mi s tym pomohol bola by som velmi rada. Dakujem. Sice celkovo ide iba o malu ciastku, no lepsie ako nechat statu prepadnut.

evittam
13. feb 2019

@amalia001 Malo info na to aby sa dalo poradit. A odporúčam ak tomu nerozumies najst cloveka co ano. Btw.preco nepoziadas o RZ zamestnavatela? Mas potvrdenie o príjme? PN je nezdanitelna čiastka.

queenofdisaster_7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
13. feb 2019

@queenofdisaster_7 To je co za blbost. Ako ti mozu zdaniť vratku na dani?! Ale vdaka za pobavenie. Vidno, ze tomu určite rozumieš. Nic v zlom.

evittam
13. feb 2019

@queenofdisaster_7 Keby sa dan zdanovala tak to iste musis spraviť aj v DP. No fakt uz som pocula vselijake "perly". Ale toto je top.😂😂😂
@majusqa77 😁😉

queenofdisaster_7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
13. feb 2019

@queenofdisaster_7 Tak ked nevies na co zbytočne píšeš kraviny? Aj kolegyne tomu evidentne rozumeju.😁😉 Ak pracuješ cely rok tak je normálne,ze ti nemaju co vrátiť, nakolko vychadza rozdiel vždy par centov. Viditeľné je to ak si dlhsie PN, cast roka MD. Prípadne robíš len cast roka, atd.
Odkaz kolegyniam,ze dan sa uz nezdanuje-staci len logicky mysliet.😉

evittam
13. feb 2019

No vďaka za zmazanie.

majusqa77
13. feb 2019
evittam
13. feb 2019

@majusqa77 No dievča tvrdilo,ze ludia si väčšinou radšej spravia DP sami lebo v RZ im vratku dane zamestnavatel este zdani.😁😉

majusqa77
13. feb 2019

@evittam stava sa 🙂

miriam439
13. feb 2019

@amalia001 Skús ísť na stránku finančnej správy, nájdi si v elektronických formulároch tlačivo DP, ak si bola len zamestnaná a PN a iné druhy príjmov nemáš, tak budeš podávať DP typ A.
Tam si určité sumy nahodis podľa potvrdenia zo zamestnania a určité riadky stačí len dvojklik a ono ti to pomôže vyplniť. A tú sumu čo myslíš, to asi myslíš nezdaniteľnú sumu na daňovníka, tú si môžeš uplatniť za celý rok aj za obdobie, keď si bola PN. Je to 3830.02 ak teda myslíš toto.

amalia001
autor
13. feb 2019

@miriam439 áno presne pochopila si to spravne tam som ho dnes vyplnala len na tej jedinej polozke som nevedela co dalej. Podla coho je ta suma, alebo je to nejaka urcena suma? Inak všetko som sla podla papiera od zamestnavatela.

amalia001
autor
13. feb 2019

@evittam neviem co je natom nezrozumitelne je to rozpisane presne to co potrebujem, nebudem niekomu platit za vyplenie 20 eur ked suma vratenia mi vychadza na 60 eur. Pritom to staci opisat od zamestnavatela. Len to jedno som nevedela

amalia001
autor
13. feb 2019

@majusqa77 robim si sama lebo uz zamestnana niesom

evittam
13. feb 2019

@amalia001 Aj keď nie si zamestnana mozes podat žiadosť o RZ.

evittam
13. feb 2019

@amalia001 NCZD je pevná suma kazdy rok.

amalia001
autor
14. feb 2019

@evittam Ďakujem

dadymima
18. mar 2019

ak mozem votriem sa tu do tejto skupiny, nechcem otvarat novu 🙂 Vyplnam si DP sama typ A. Viete mi poradit prosim, od 18.1-13.2.2018 som čerpala neplatene volno, ZP som si zaplatila az v tomto roku. Mam tieto vydavky na ZP zaratat do riadku 37 a potom 37B? Alebo nie? Taktiez ma zaujima ak sa tam tato suma rata, ci staci potvrdenie z IB o tejto platbe ako priloha k DP? Dakujem za radu

majusqa77
18. mar 2019

@dadymima nie, nezaratava sa