Daňové priznanie aj keď som nepresiahla sumu 1900€?

sim318
12. feb 2019

Ahojte prosím o radu...som momentalne evidovana na urade práce a môj zarobok za minuly rok nepresiahol v hrubom sumu 1900€ ale domov mi prišli papiere na daňové priznanie z byvaleho zamestnania...mám robiť daňové priznanie keď som nepresiahla tu sumu a som na urade práce??? Vďaka za radu 🙂

sintra
12. feb 2019

pripnem sa, aj mna to zaujima 🙂

1andrea111
12. feb 2019

@sim318 nemusíš podávať daňové priznanie ak máš menej ako 1900 EUR, ale ak na potvrdení o prijme máš zrazené preddavky na daň podľa §35 - (čo zrejme máš), táto suma sa Ti vráti, takže by sa TI oplatilo podať DP

sim318
autor
13. feb 2019

@1andrea111 ďakujem veľmi pekne za radu 🙂

adma11
16. feb 2019

To uz aj ked clovek zarobil cely rok minimalnu mzdu odvadza dan, a nic mu nevratia?

gaaspi
22. jan 2020

Nevrátia. Mne nikdy nič nevrátili. Len starosť navyše so zháňaním tlačív pre personálne a nič z toho...

Kamarát čo už roky žije a pracuje v zahraničí (na území slovenska sa nezdržiava) zdravotnú poisťovňu, dôchodkové atď. Platí v danom štáte ale slovensko po ňom chcelo aby si spravil daňové priznanie! To prečo??? Veď na slovensku mal nulový príjem teda žiadny a ani tu neni vedený ako nezamestnaný tak čo vlastne daňový úrad chce?