Používame cookies. Viac informácií tu. OK
gabriellka
11. jan 2019

@moniikka co konkretne

moniikka
autor
11. jan 2019

@gabriellka chcela by somsom vedieť či si mam dávať DP ak pracujem od 23.10.Dovtedy som bola na rodičovskom.Moj príjem za október,nov.a december je cca 1200€.
A potom ohľadom manžela.Do 28. 2.bol SZCO,ja ho príjem v r.2018 zo živnosti bol 140€ ale nema to ako zdokladovat,keďže pracoval u sukromnika a ten mu faktúru nevystavi.Od 1.3.je normálne zamestnaný na zmluvu (živnosť prerušil) .Môže si dať na mňa úľavu ako zamestnanec,alebo mám si aj ja podať DP či mi náhodou nevrátia nejakú daň .čo by bolo lepšie

moniikka
autor
11. jan 2019

@gabriellka ďakujem

moniikka
autor
13. jan 2019

Nikto?

veronikazoja
13. jan 2019

čo sa teba týka, tak ty nemusíš podľa zákona podávať daňové priznanie, lebo tvoj príjem nepresiahol sumu 1915€
ale určte DP podaj !!!!! tvoj zamestnávateľ za teba počas tých 3 mesiacov odviedol preddavok na dani a keď podáš daňové priznanie, tak ti daňový úrad vráti celú sumu preddavkov a každá korunka sa zíde, tak prečo ich nechávať štátu, keď nemusíš

45kacenka45
15. jan 2019

@moniikka Monika mohla by som Vas aj ja poprosit o raduohladom DP? Ja som bola na rodicovskej do 28.10.2018 od 29.10.2018 som sa do 31.10.2018 vratila do zamestnania kde som pracovala pred materskou. Vyplatili mi dovolenku . Od 1.112018 som na urade prace , avsak v 11-12/2018 som pracovala na brigadu. Mam podavat aj na danove prizanie? myslim, ze by mi mohli vratit nejake euro. Ak by ste mi vedeli poradit bola by som velmi rada.Mockrat dakujem.

moniikka
autor
15. jan 2019

@45kacenka45 ja sa tomu nerozumiem,preto som pýtala radu tu.snáď vamvám niekto poradí

45kacenka45
15. jan 2019

@veronikazoja mohla by som Vas aj ja poprosit o raduohladom DP? Ja som bola na rodicovskej do 28.10.2018 od 29.10.2018 som sa do 31.10.2018 vratila do zamestnania kde som pracovala pred materskou. Vyplatili mi dovolenku . Od 1.112018 som na urade prace , avsak v 11-12/2018 som pracovala na brigadu. Mam podavat aj na danove prizanie? myslim, ze by mi mohli vratit nejake euro. Ak by ste mi vedeli poradit bola by som velmi rada.Mockrat dakujem.

veronikazoja
15. jan 2019

@45kacenka45 podľa zákona DP musí podať každá osoba, ktorá mala príjem väčší ako 1915,01€, ak ste za tie tri dni v práci aj s preplatenou dovolenkou a brigádou nezarobili viacej ako uvedená suma DP podávať nemusíte
ale !!! pokiaľ vám zamestnávateľ strhol preddavok na dani (treba pozrieť výplatnú pásku), treba podať DP a daňový úrad vám strhnutú daň vráti

45kacenka45
16. jan 2019

@veronikazoja ďakujem pekne mali by mi vrátiť nejaké to euro. K daňovému potrebujem doklad od úradu prace o poberani dávky za jednotlivé mesiace roku 2018 (myslím rodičovský), treba mi aj potvrdenie o poberani podpory ktorá je od 1.11.2018? Treba mi aj nejaké tlačivo od sociálnej poisťovne k daňovému. Vopred Vám dakujem.

veronikazoja
16. jan 2019

@45kacenka45 nie som si síce 100% istá ale myslím, že nepotrebujete žiadne tlačivo o poberaní rodičovského a dávky v nezamestnanosti, nakoľko je to príjem z ktorého sa neodvádza daň a nezaratúva sa do príjmov v daňovom priznaní, podľa mňa stačí len vaše písomné vyhlásenie, že v období od-do ste poberali rodičovský príspevok a od 1.11. ste evidovaná na úrade práce (prípadne sa skúste na to spýtať na podateľni daň.úradu) . Určite ale budete potrebovať priložiť ročné zúčtovanie preddavkov na dani od zamestnávala a z brigády (ja dávam vždy kópie, originál si nechávam pre seba).

45kacenka45
16. jan 2019

@veronikazoja áno tie potvrdenia o príjme mam aj zo zamestnania aj z brigady

mirec97
11. feb 2019

Ahoj vsem, taky hledam pomoc: byla by mi nejaka znala osoba ochotna pomoci vyplnit nulove danove priznani typu B? Dekuji

gabriellka
12. feb 2019

@mirec97 naco vyplnas nulove?

katarinka136
12. feb 2019

Mozem poprosit radu? na Potvrdeni o zdanitel.prijmoch mam v riadku 10 uvedenu sumu 60€ - suma zamestnavatelom zrazenych prispedvkov na DDS; Mozem ju uviest v DP typ A v riadku 41?
Dakujem

mirec97
12. feb 2019

@gabriellka protože je to pro přítele, žijeme v zahraničí a teprve až teď jsme mu zavřeli živnost no a musí stejně za předešlý rok podat danove přiznání 🙂 no a vzhledem k tomu že na SK nic nevydelal tak nulové 🙂

gabriellka
12. feb 2019

@mirec97 pockaj este raz. On je slovak? A aky prijem ma? Ake dp podava?

mirec97
13. feb 2019

@gabriellka ano Slovák, žije v UK, nemá na Slovensku žádné příjmy a žádné příjmy z UK ani na Sk nepriznava, jde jen o to jak správně mu v papírech vyplnit nulu. Teď už je živnost zrušena a díky tomu mi bylo přímo z úřadu oznámení ze muže podat papírovou formu když už je živnost uzavřena. A protože je to jednodušší poslat papíry než litat na úřad vyřizovat elektronické přihlášení shodnotili jsme to jako nejlepší možné řešení, teď jen jak to nulové vyplnit 🙂

gabriellka
13. feb 2019

@mirec97 podla mna sa mylite. Ak mal prijem zo zahranicia musi ho tu priznat. Dan z neho platit uz nebude ak bol prijem uz zdaneny.

mirec97
14. feb 2019

@gabriellka neuvádíme z jiných důvodu, navíc si to SK nemá jak ověřit. Jediné co potřebujeme je vyplnit ho nulové tak jako předešlé roky ;) má otázka je jen kdo by mi mohl poradit které kolonka vyplnit protože to na netu nemůžu nikde najít. Děkuji 🙂

lukandre
17. feb 2019

Zdravim, potrebujem poradit. Danovnik 31.5.2018 ukoncil zivnost, od 1.6. Mal prijmy z pracovneho pomeru. Musi podavat DP elektronicky?Prisiel mu aj preplatok zo soc. Poistovne za rok 2017, rata sa ako prijem v roku 2018? Moze si uplatnit NCZD na manzelku, ktora je invalidna dochodkyna a pobera invalidny dochodok a zaroven aj prispevok za opatrovanie. Ak ano, do vlastneho prijmu sa rata aj dochodokaj prispevok za opatrovanie?Dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli