Daňový bonus na dieťa z prvého vzťahu

kapilanka
15. apr 2022

Ahoj chcem sa vás spýtať ohľadom daňového bonusu sú aj nejaké teraz nové zákony ale neviem aké žijem s priateľom nie sme zobraty budem na materskej už ale mám jedného syna ktorý chodi do školy toho mám z druhého vzťahu čo si môžem uplatniť namiesto daňového bonusu na neho ako to je mám na niečo nárok či musím chodiť do práce ? Nedávajú namiesto toho štát niečo iné ?dakujem

petamich
15. apr 2022

nic si nemozes uplatnit namiesto neho, stat nedava nic ine ako nahradu 🤷‍♀️ kedze nemas zdanitelny prijem, danovy bonus si nemas z coho uplatnit a tvoj partner tiez nie, kedze dieta nie je vlastne ani osvojene, teoreticky ak je to mozne sa mozes dohodnut s otcom maleho, ze si ho uplatni on (aj ked nezijete v spolocnej domacnosti) ak ale preukazatelne budu prostriedky pouzite na dieta

slavkadi
15. apr 2022

@kapilanka ak je dieťa na ZŠ a nepoberas naň ty ani otec daňový bonus, môže mať stravu v škole zadarmo, treba podať škole čestné vyhlásenie, že nepoberas daňový bonus na dieťa 6-15r. a škola požiada o dotáciu na stravu.

kapilanka
autor
15. apr 2022

@slavkadi a to kde musím vybaviť?Doplácať budem niečo za obedy ?

slavkadi
15. apr 2022

@kapilanka informujte sa v škole u vedúcej jedálne, platiť budete len réžiu, to má asi každá škola inu sumu.

kapilanka
autor
15. apr 2022

@slavkadi ďakujem pekne nevedela som že aj tak sa dá

lienka.7
15. apr 2022

@kapilanka podla mna dotácia na stavu v skole. Kedysi sa tu o tom polemizovať, ze co.je výhodnejšie. Ci danovy bonus ale obed v skole. Cize podla mna pytaj sa v skole.