Daňový bonus verzus obedy

noemikatka
2. sep 2021

ahojte vie mi niekto poradiť ohladne obedov všimla som si že mi zvýšili daňový bonus na dieťa ale ja som chcela obedy zadarmo neviete skym kde to mám riešiť a či sa to ešte dá zmeniť mňa sa účtovník nič nepýtal len automaticky mám zvýšený DB nebola som informovana že kde sa to nahlásujé ak chcem radšej obedy ako DB ďakujem

zafir01
2. sep 2021

@noemikatka no ja myslim, ze prave u uctovnicky ci ? a preco chces obedy ? financne by sa mali viac oplatit prave zvyseny DB , kedze ten sa vyplaca aj pocas prazdnin, co obedy vtedy nemas

noemikatka
autor
2. sep 2021

@zafir01
@zafir01 chcem Radcej obedy je to výhodnejšie pretoze 33e su obedy a daňový bonus zvýšeny len o necelých 20e🙆🏽‍♀️🤣

anesim
2. sep 2021

@noemikatka ale db mas vyplacany aj pocas prazdnin, alebo ked dieta ochorie. A ktovie ako dlho budu otvorene skoly

noemikatka
autor
2. sep 2021

@anesim nevadí mi to chcem zadarmo obedy ako mať zvýšený bonus o 15e🙆🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

mariamagdalena212
2. sep 2021

@noemikatka dievcata opravte ma... ak ma rodic narok na danovy bonus a vyberie si obedy zadarmo, straca narok ba danovy bonus uplne cize aj tych povodnych cca 23e na dieta od 6r rodicovi vezmu ...

lucka_ke
2. sep 2021

v práci zrušiť poberanie DB a v škole odovzdať tlačivo čestné prehlásenie, že DB nepoberáš, ale už sa to bude dať až od októbra

noemikatka
autor
2. sep 2021

@lucka_ke juj jaj tak nevedela som to cestné vyhlásenie budem mať od účtovníka či?

noemikatka
autor
2. sep 2021

@mariamagdalena212 nie je pravda že stráca úplne narok na DB kukni

lucka_ke
2. sep 2021

nám posielali zo školy cez edupage

zafir01
2. sep 2021

@noemikatka aha, no my máme obedy teda lacnejšie. Plus teda keď počítam 2 mesiace naviac vyplatene oproti obedom.. Každý to ma zrejme iné

noemikatka
autor
2. sep 2021

viete aj čo nepochopím je tám písané že od 6r do 15r je 43,60 ale ja som mala menej 🤔🤔

noemikatka
autor
2. sep 2021

@lucka_ke dnes išla dcérka prvý krát do školy prihlasim na edypage možno to tam bude alebo sa spýtam učiteľky ale pochybujem že niečo otom bude vedieť

noemikatka
autor
2. sep 2021

@zafir01 všímal som si aj ja dostala som papier kde he písané že za obedy 33e😱 nechápem prečo každá škola ma inu sumu 🤔🤦🏽‍♀️

mariamagdalena212
2. sep 2021

@noemikatka aha. Ja som nasla tento clanok ale to je pravda ze oni to menia kazdu chvilku

tinka_21
2. sep 2021

@noemikatka toto je finálna verzia. https://www.danovecentrum.sk/aktuality/informac...
od 1.7.2021 do 31.12.2021 platí prechodné ustanovenie

noemikatka
autor
2. sep 2021

@tinka_21 nenašla som nič čo sa týka obedov

dusankomoj
2. sep 2021

@noemikatka nás zase v škôlke upozornili,že ak škôlku pre coronu zatvoria,tak obedy zadarmo budú prd platné😉

noemikatka
autor
2. sep 2021

@mariamagdalena212 kedy to presne bolo zverejnené?

tinka_21
2. sep 2021

@noemikatka plus toto:
https://www.danovecentrum.sk/aktuality/informac...
poľa tohto buď daňový bonus alebo obedy zadarmo

tinka_21
2. sep 2021

@noemikatka https://www.danovecentrum.sk/aktuality/v-niekto...
Píšu:
"Rodičia dieťaťa od šesť do 15 rokov, ktoré navštevuje základnú školu a ktoré nespĺňa definície spojené s hmotnou núdzou, dostanú zvýšený daňový bonus 39,47 eura. Ak si ho neuplatnia alebo nemôžu uplatniť, dieťa dostane dotáciu na stravu. Pri tomto prípade však Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny upozornilo, že rodičia by mali preferovať zvýšený daňový bonus, ak naň majú nárok - ak si totiž namiesto toho vyberú obed zadarmo, zanikne im nárok aj na základný daňový bonus."

andrea_82
2. sep 2021

Nám to tiež tak písala personalistka - ak máš dieťa od 6-15 rokov, tak si musíš vybrať - buď zvýšený daňový bonus alebo obedy zadarmo. Ak máš obedy, nemáš nárok na žiadny daňový bonus.

tinka_21
2. sep 2021

@noemikatka z toho vyplýva BUĎ dostaneš 39,47 Eur a cca 33 eur zaplatíš na obedoch a ostane ti aspoň tých 6 Eur a pár centov ALEBO budeš mať dotované obedy a nedostaneš nič, ani ti nič neostane. V prvom prípade, ak dieťa ochorie, budú prázdniny atď, budeš mať "ušetrené" peniaze za odhlásené obedy u seba a za to dieťaťu navaríš doma (úplne sedliacky povedané) a v druhom prípade, neušetríš nič, akurát nebude obedovať za štátne peniaze ale budeš musieť variť doma a nikto ti ten "obed doma" nezaplatí.

anesim
2. sep 2021

Ano, toto som citala al pozerala niekde v spravach este cez leto. Je to bud danovy bonus ( zvyseny), alebo obedy. Neda sa to rozdelit, ze cast bonusu + obedy

odesi
2. sep 2021

@tinka_21 presne tak ako pises. Zas je to vsetko spravene len na oko

zafir01
2. sep 2021

@noemikatka akurat idem zo skoly s detmi. a pozeram ze my platime na prvom stupni 1,18 eur za obed . co je pri beznom mesiaci napriklad oktober 24 eur . na druhom stupni je to na den viac asi o 10 centov

eila88
2. sep 2021

Podla tejto tabulky je asi najlepšie sa rozhodnúť co je najvyhodnejsie.
Zalezi vela aj aka je vekova kategoria.

ankare
2. sep 2021

Baby, otázka... Ja som na rodičovskom, muz ma sro a vykazuje nízky príjem. Ani jeden nemáme nárok na DB. Teda sme si zvolili obedy zadarmo. Dnes má upozornila učiteľka, že tým pádom už nikdy nebudeme mat nárok na DB na syna. Je to pravda?

zafir01
2. sep 2021

@ankare nemyslim, ze nikdy .. len v ramci tohto uctovneho roka , aspon tak som pocula v spravach

ankare
2. sep 2021

@zafir01 to, čo vravíš ty, mi dáva logiku. To, čo povedala učiteľka, nie.

jankapepe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz