Daňový bonus za mesiace, keď bol manžel na MD

ivka1163
29. jan 2022

ahojte,ako mam požiadať, a ci sa vobec da o daňový bonus za mesiace kym bol manžel na MD (8.3.21-18.9.21) jemu to vyplácajú mesačne ku výplate a ja by som požiadala iba za tie mesiace (marec-september) kym bol na MD. V tom tlačive moznost vpisat mesiace nie je,ako to urobit?

dadulamamula
30. jan 2022

@ivka1163 daňový bonus sa vypláca s príjmu, veď poberal materskú, takže ani jeden z vás nemá nárok na daňový bonus, a ty pracuješ?

ivka1163
autor
30. jan 2022

@dadulamamula keby som nepracovala,tak daňový bonus neriešim.. Ide mi o to,za ktoré mesiace mozem požiadať ja,kedze v marci a v septembri mal prijem od zamestnávateľa aj bola vyplácaná MD,nastupoval 8.3 a koncil 18.9 mozem aj marec a september?alebo ako to je.

judit47
30. jan 2022

A v tom marci (teda v aprilovej vyplate) a v septembri teda v oktobrovej vyplate nemal ten bonus?

Ty ked pracujes a vedeli ste o tom ze ide na MD preco ste to neprehodil na cely rok na teba?

V kazdom pripade takto spatne za konkretne dva mesiace mozes ziadat ale porad sa s uctovnickou ako to zaziadat-ak splnas podmienku rocneho zarobku a nevyplatiki ich jemu tak ano zaziadaj.