Dávka v nezamestnanosti predĺžená kvôli korona víruse.

edithp
5. apr 2020

Ahojte, nasla som toto na nete, nikde sa neviem o tom dočítať viac, správy nepozerám, preto idem pre radu sem, možno niekto z vás niečo bude vedieť.
A tak sa chcem opýtať, že či to predĺženie podpory v nezamestnanosti platí aj pre mňa, keď mi podpora končila v januári, a som stále evidovaná na úrade práce?
Ale pracujem na dohodu, ktorá mi bude končiť 14.aprila. Vzťahuje sa aj na mňa táto záležitosť, alebo nie?
Za každú jednu odpoveď vopred ďakujem.

poleva
20. jún 2020

@marianella tiež som zvedavá či ešte predlžia ...jedno miesto voľné a hlási sa na neho 100 ludí

fiafia
20. jún 2020

Ide ma poraziť z tejto situácie. Zbytočne sedím doma koľko mesiacov, čas beží, škôlka zavretá, robota v nedohľadne. Zachvilu mi končí podpora a ja vôbec neviem čo bude nárok na ocr nemám, rodičovský čo stále predlžujú sa ma netika, nárok v hmotnej núdzi by mi nevysiel, predĺženie podpory sa zrejme na mňa nevzťahuje no bude to zaujímavé 😪

poleva
20. jún 2020

@fiafia kedy vám oficiálne končí ? ja som bola na pár výberov, a na jedno miesto sa hlási neskutočný počet ľudí

fiafia
20. jún 2020

@poleva Na Up som od Januára 21 ale podporu som mala od Februára lebo som mala v Januári ešte RP

nikolino2
20. jún 2020

@evittam prosim ta o radu od 28.4.som evidovana na urade a papiere na soc som posielala 15.5.emailm.Nakolko som cakala na davku v nezamestnanosti ktora stale nechodila a korunky dochadzali nasla som si brigadu na dohodu o vykonani prace od 16.6.do 19.6..zo zvedavosti som v piatok volala na soc kedy mi pride prva davka a pani zo socialky mi oznamila ze nemam narok takze sok ze nic nedostanem chyba mi 80 dni poistenia moja otazka ak by som sa zamestnala na zmluvu napr.od 1.7. nieco sa mi risuje a napr.v skusobnej dobe tesne pred jej skoncenim dam vypoved uz by som mala splnat narok na podporu nie? Kolko budem mat narok na podporu tych 6 mesiacou alebo iba cca 4 mesiace kedze som bola evidovana od toho 28.4. Dakujem za odpoved neviznam sa v tom.

evittam
21. jún 2020

@nikolino2 Narok na podporu mas ak máš za posledné 4roky aspon 730dni PvN.
Narok je 6mesiacov. Evidencia na UPSVaR na to nemá vplyv.

poleva
21. jún 2020

@fiafia tak to vám skončí asi v auguste , plus minus posledná dávka, no uvidíme ako to bude dalej

poleva
21. jún 2020

@nikolino2 ak natrafíte na dobrú prácu, určite nedávajte výpoved, kvôli podpore, ta vám neutečie

nikolino2
21. jún 2020

@poleva to jasne len aby som vedela ako to tada je vdaka

nikolino2
21. jún 2020

@evittam dakujem 730 dni aj ked to bude nepretrzite?lwn som nevedela ze ked som teraz evidovana cca 1,5 mesiaca ak sa budem znova hlasit napr.o 6 mesiacou ci by som poberala podporu tych 6 mesiacou alebo len zosratok 4,5 mesiaca

evittam
21. jún 2020

@nikolino2 730dni PvN za posledné 4roky pred žiadostou o podporu.

nikolino2
21. jún 2020

@evittam dakujem krasne za pomoc

poleva
27. jún 2020

@marianella no zatiaľ žiadne nové info , podla mna ukončia aj mimoriadnu situáciu k 30.6

kajusaaa
28. jún 2020

@poleva prosím ťa ...vieš mi poradiť? Na podpore som od 2.12.2019 ..predlžuje sa mi podpora do júla či? Mala by mi končiť teraz 1.6.2020 ale ani na sociálke mi nevedia povedať či platí to predĺženie aj pre mňa ..

poleva
29. jún 2020

@kajusaaa podla mna ano...lebo jún bude vyplatený v júli...inak ak si orevoláš pani na sociálnu poistovnu, das jej rodné číslo musí vedieť či ti posiela peniažky či nie...ja som zavolala rovno vedúcej oddelenia

kajusaaa
29. jún 2020

@poleva volala som dnes na sociálku a že mi nevie ešte stále povedať...že budúci pondelok vychádza nový zákon že v pondelok mi bude vedieť povedať až ..

poleva
29. jún 2020

@kajusaaa dakujem za info 🙂

fiafia
1. júl 2020

@poleva ja som na Up od Januára. Podporu mam od Februára.koncim v Júli, poslednú dostanem v Auguste. Takze sa má tyka predĺženie do 31.8 o jeden mesiac? Prosím o radu,ďakujem

poleva
1. júl 2020

@fiafia ktorého jula končíte ? lebo júl má 31 dní

fiafia
1. júl 2020

@poleva podporu beriem od 1.2. takže predpokladám 31.Jula. aspoň myslim.UP som evidovaná od 21.1.ale keďže som do konca mesiaca mala rodičovský príspevok, na podporu som nemala nárok,keďže sa súbežne nepoberá. Pozerám papiere zo SP ale presný dátum skončenia nieje nikde.

poleva
1. júl 2020

@fiafia čiže nárok máte od 1.2 - 1.8 / to je 6 mesiacov / ....čiže dostanete za celý júl v auguste ...A predlžuje sa vám od 1.8 - 31.8 ...čiže dostanete celú dávku v septembri, tak mi to vychádza

fiafia
1. júl 2020

@poleva bože, keby ste tak mali pravdu. Teraz mám veľké neočakávané náklady a ten jeden mesiac by mi veľmi pomohol. Vedeli by mi to povedať v SP alebo to je skoro riešiť?

poleva
1. júl 2020

@fiafia pozrite si do rozhodnutia o priznaní podpory, ak je tam dátum že 1.2 ....tak predlženie vám určite patrí,,, ja mám do 16.4 ...čiže dostanem do 16.8 🙂 v septembri mi vyplatia polovicu mesiaca, vám by mali celý 🙂

fiafia
1. júl 2020

@poleva pozerám to tak by to malo tak byť, budem v to aspoň dúfať 😃 keďže momentálne nemám inú možnosť. V každom prípade ďakujem za ochotu a radu. Prajem vám pekný deň

poleva
1. júl 2020

@fiafia aj vám 🙂

zanetka1989
3. júl 2020

@poleva baby prosím Vás mne teraz konci podpora v júli no má sa to ešte do 31.8. predlžovať mám tomu chápať tak že ešte v auguste mi príde podpora?

poleva
12. júl 2020

@zanetka1989 ano ...za júl...a za augustové dni v septembri 🙂

zanetka1989
12. júl 2020

@poleva Fakt??? ☺️☺️☺️☺️

poleva
12. júl 2020

@zanetka1989 no je predlžené do 31.8 ...takže logicky mi to takto vychádza 🙂 kedy oficiálne vám končí podpora ? mne skončila 16 .4