Dcérka ide do škôlky ešte pred 3.rokom - čo treba vybaviť?

13. jún 2020

Ahojte, chcem sa opýtať všetkých mamičiek, ktoré dali dieťatko do škôlky ešte pred dovŕšením 3.roka, kde všade ste potom museli ísť na úrad? Tiež sa chcem opýtať ako to je s rodičovským prispevkom, či ho budem dostavať naďalej. Chcem sú hľadať prácu, ísť aj na kurz, aby som si ju ľahšie našla, pokým bude dcérka v škôlke, treba sa mi prihlásiť na úrad prace dnom ako dcérka nastúpi do škôlky? Co všetko je potrebne vybaviť? Ďakujem za rady

lenka2710
13. jún 2020

No ja ti napíšem ako som bola cca pred dvoma rokmi, ale myslím, že sa nezmenilo nic! Malá mala 3 roky v októbri, rodičak som dostávala normálne, posledný som dostala v novembri za október (celý mesiac) a na úrad práce som sa išla zaregistrovať až keď dcérka dovŕšila tri roky, a tam som tuším aj vyplnovala nejaké tlačivo, že kde sa bude nachádzať dieťa od tých troch rokov, čiže moja bola v škôlke

fiafia
13. jún 2020

Rodicak dostaneš ešte v ten mesiac ktorý dieťatko dovŕši 3roky, je jedno či má tri roky 4. alebo 27.narodeniny RP za celý mesiac. Mne pred dovŕšením 3roku prišiel papier z UP s termínom, tam som musela hlásiť kde sa dieťa nachádza(škôlka). Potom ešte raz UP evidovať sa, socialka.

katulka1992
13. jún 2020

moja dcéra tiež išla do škôlky pred 3. narodeninami...dovtedy som to neriešila ani nikde nenahlasovala...až po 3. narodeninách som vypisovala žiadosť yy úradu práce, kde sa moje dieťa nachádza...skúste si zavolať na úrad práce

deginko
13. jún 2020

Až keď dovŕši 3 roky pôjdeš na UP nahlásiť,kde sa nachádza...dovtedy klasika ty do 3rokov poberať rodičovský...až keď doberies rodicak potom sa môžeš zaregistrovať na UP ako nezamestnana,alebo teda už budeš pracovať..podľa toho či si dovtedy nájdeš prácu.

autor
13. jún 2020

Ďakujem Vám krasne za odpovede. Nevedela som presne, pretože dcérka bude mať 3 roky až za pár mesiacov či kvôli tomu, že už nie som s ňou doma, ale pôjde do škôlky musím ísť hneď na úrad, ale budem to teda riešiť až jed bude mať 3 roky.