Dieťa narodené v Rakúsku slovenským rodičom a rodný list

lulura
5. júl 2015

Ahojte mamicky.viete mi poradit ako treba postupovat,ked sa dieta narodi v Rakusku s rakuskym rodnym listom.citala som ,ze treba vybavit sk rodny list,potom pas, aby dieta mohlo byt s nami v Rakusku.chcem sa opytat ,ako je to s poistnym.obaja rodicia pracujeme na TPP v Rakusku.bude mat dietatko poistne od nas alebo treba na sk vybavit?je to zlozite,prosim ak ma niekto skusenost ,napiste mi.mame trvale pobyty aj tu v AT aj na Sk.dakujem

eri28
6. júl 2015

@lulura ja neviem ako je to v rakusku.Ja zijem v holansku.Ale mozno to bude podobne.Maly ma papier z holanska neviem ci je to rodny list ale tusim ano.Potom som na ambasade vybavila rodny list slovensky a potom neskor aj pas.Poisteny je zadarmo na moje meno, len ma svoju karticku poistenca.Naco by si vybavovala na svk poistenie.My den sme potrebovali na svk doktora ked sme boli na dovolenke osetrili nas s nasou holanskou kartickou.Asi tak.

lulura
autor
6. júl 2015

Dakujem pekne.bo som niekde citala ze boli s dietatkom na svk a ochorelo a vraj nechceli dietatko osetrit.preto ma to vylakalo.v novembri mam termin a na vianoce chceme ist domov .dakujem za reakciu .