Dohoda o ukončení pracovného pomeru

23. jún 2020

Ahojte, rada by som sa poradila a utvrdila v niečom.

Pracovný pomer mi aktuálne trvá. Som zamestnaná od aprila 2016. Na matersku som nastupovala v júli 2017 a následne v septembri rodila. Syn bude mať 12 septembra 3 roky. Medzi MD a RD som dovolenku nečerpala.

Ak by nastala situacia že do dovŕšenia synovych 3 rokov zistím že som tehotná ( viem neda sa to naplánovať ale keby nahodou sa podari ) je možnosť že by som deň po synovych 3. narodeninách zobrala 1-2 dni dovolenky a následne samozrejme ak zamestnavatel bude súhlasiť dohodla sa s nim na skončení pracovného pomeru dohodou? Bola zaregistrovaná na úrade prace a poberala podporu v nezamestnanosti? Ide mi cisto o to, že ak by som bola tehotná či nebude mat problem mi tu dohodu podpísať 🙂 Viem, že výpoveď mi zo zákona nemoze dať.

Vopred ďakujem za odpovede.

mogaa
23. jún 2020

pokiaľ požiadaš o ukončenie PP sama, nevidím v tom problém.....rovnako zamestnávateľ nemusí vedieť či po RD si alebo nie si opäť tehotná ak mu to oficiálne neoznámiš😉

mogaa
23. jún 2020

...len o dohodu o skončení PP požiadaj skôr a nie až po tom dni dovolenky😉treba sa dohodnúť aby si mohla čerpať 1deň dovolenky a ostatnú aby ti preplatil a samozrejme k tomu tá dohoda o skončení PP

autor
23. jún 2020

@mogaa Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, áno planujem za ním ísť, len zevraj by sa malo zamestnávateľovi oznámiť mesiac pred či nastupujem alebo nie. Takze vtedy to musim aj riešiť či stačí aj trochu neskôr?

mogaa
23. jún 2020

o tom že nastupuješ po RD by si mala dať vedieť zamestnávateľovi mesiac pred nástupom.....kludne to môžeš riešiť ten mesiac pred nástupom aby sa vedel aj zamestnávateľ zariadiť ak s tebou náhodou počíta po RD....