Dražba

mili252
14. mar 2012

Prosím Vás o pomoc,
otec narobil exekúcie na majetok.

Došiel nám už predaj od exekútora, môže sa moja matka zúčastniť dražby? Kedže sa obávame, že jeho rodina si to vydraži za lacnejšie...(exekútor je ich známi.
Môžeme dražbu presunúť v mieste nášho bydliska? Dražba sa nekoná v našom okolí, ale úplne na druhom konci SK, tam kde je exekútor.
Čo máme robiť keď nám začnú predávať byt, kedže nemáme s matkou kam ísť? Máme isť na políciu? Absolútne nám nikto nevie už s tým pomôcť, ale nikoho nezaujíma, kam máme ísť...
Súd zastavil exekúciu, ale bohužial tak to je v dnešnom svete, že exekútor sa na to iba odvolal. A ma odrazu exekúcie otca na byt odblokované.
Bsm je pozastavené, pretože čaká na exekúcie. Poprípade by sme mohli dať vedieť nejakým Cestovným kanceláriam, aby to ak by chceli vydražili?

Prosím pomôžte nám nejak...
Ďakujem

lili_mia
14. mar 2012

@mili252 ahoj, pýtaš sa či si mama môže vydražiť byt? nie, je to spoločný majetok, kedže píšeš, že bsm nie je zrušené, ale či to môže urobiť iný člen rodiny, trebárs jej brat, sestra, mama ... tu si nie som istá, do akej miery je exekútor povinný toto oznámiť zvyšku rodiny, že môžu získať byt za nižšiu cenu, info mám iba ohľadom rozvedených partnerov
.. kedy má prebehnúť exekúcia? či sa stíha podať sťažnosť na exekútora v zmysle rodinná zainteresovanosť, či skôr známosť, ale to treba aj doložiť
.. podľa mňa info tým cestovkám dať môžeš, len nechápem, prečo práve im .. máš tam známych, ktorí to kúpia a vy im to budete splácať?
.. teraz kde bývaš?
.. pohľadaj na nete centrum právnej pomoci, myslím, že splňaš podmienky poradenstva, prípadneho zastupovania právnikom zdarma .. idem pohľadať nejaké centrum, možno budeš rýchlejšia

mili252
autor
14. mar 2012

@lili_mia ďakujem ti veľmi pekne za pomoc ono je to takto:
Otec si požičal (akože) od svojich 2 sestier peniaze, pre svoje potreby, za trvania manželstva. Jedna sestra ma velmi dobre známosti lebo pracuje u exekutora a hrozne peklo je stým 😒 Totiž sa otec dávno nám vyhrážal, že jeho sestra si obe nehnutelnosti na dražbe za lacno kupi (nejakeho známeho tam dá). Zajtra napíšem aj na súd, pretože sumu si davaju nehoraznu. Ja som sa pomýlila prepač, myslela som realitné kancelárie : ☹ Exekucne prava na nehnutelnosti maju obe sestry a je tam strasna tarcha na to...Otec narobil pôžičky na nehnutelnosti a nebýva s nami, rodicia su rozvedeny, ale BSM je pozastavene kvoli exekuciám...Uplne hrozne, pretože ked nám príde predaj bytu, neviem kam pojdeme...Ďakujem ti/Vám každopádne veľmi, zajtra tam volám :-*

lili_mia
15. mar 2012

@mili252 v legal aid určite budú vedieť, čo s tým a s tým, že je to exekútor po známosti ... všetko je zrejme pomsta za rozvod ... majú papierovo, že si požičal? rozumiem, že akože, no ako to dokazujú? podľa mňa urobil kravinu, dogabral si týmto život, ak by chcel novú rodinu, tam možno nejakú pôžičku a nedajú mi, lebo exekúcia .. ale jeho problém .. súd by som riešila až po rozhovore s legal aid, aby si vedela, čím máš agumentovať na súde, to si myslím ja

mili252
autor
15. mar 2012

@lili_mia ďakujem ešte raz, ale vieš jemu je to jedno.Zistila som, že na SK je to tak, že alkoholici a bohaté rodiny majú jednoducho moc!Otec sa nám vyhrážal, písal mi vyhražné smsky, obťažoval maminu v práci aj polícia zakročila a všetko je v poriadku.Kradol mal aj súd a všetko je v poriadku. Na výživnom mi dlží viac ako 2600 EUR a všetko je v poriadku a keď človek nechce pracovať je v hmotnej núdzi. 🙂 -ale na alkohol má.
Tie doklady o tom, že si požičal sme vždy žiadali aby nám zaslali, ale aj súdu stačilo, že to videľ rozhodcovský súd a bolo ok. (musím podotknúť, že rozhodcovský súd je obyčajná s.r.o-čka a ten človek, ktorý ju vlastnil tam aj upratoval aj ju vlastnil). Samozrejme všetko sme argumentovali na súde, ale nič s toho. 🤐
Rodičia sú už rozvedený od roku 2007. Ešte raz veľmi ďakujem 🙂

lili_mia
15. mar 2012

@mili252 to o súdoch viem, viem aj to, že sa treba na patričných miestach na to sťažovať, sú ľudia, ktorým postačí pohroziť sťažnosťou za ich robotu, iným naozaj musí dôjsť papier z vyššieho orgánu, že na nich bola podaná sťažnosť a ide to .. skús napísať do Lampárne, či sa chcú toho ujať .. samozrejme bez skutočných mien, nech zmenia aj miesto pobytu, aby susedom nedocvaklo .. ozaj susedia, vedia o tom? kedže je na byt exekúcia, tak sa to týka .. neviem či poplatkov za udržiavanie spoločných priestorov, alebo niečoho iného, ale vraj musia byť aj oni o tom upovedomení .. proste treba hľadať drobnosti, chyby vo výkonoch ... čo povedali v legal aid? ak nechceš verejne, tak napíš do IP