Hromadné trestné oznámenie

7. sep 2020

Dobry večer. Chcela by som sa opýtať. Sme 10 žien ktoré okradla jedna osoba. Predavala veci. Chcem sa opýtať aku sumu musime mať aby sa to bralo ako trestný čin ?
A ak tu sumu danu nemame ale chyba nam zopar eur - budú to policajti riešiť aspoň ako priestup ? Alebo vobec nič sa stym neda robiť. Ďakujem pekne

miskooo1987
7. sep 2020

aby mohol byť skutok považovaný za trestný čin je potrebné, aby spôsobená škoda predstavovala sumu aspoň 266,01 €.

autor
7. sep 2020

@miskooo1987 dakujem a ked tolko nemame ? Budu to nejak riesiť ?

miskooo1987
7. sep 2020

Priestupok.... potom v občianskom konaní pýtať náhradu škody a trovy konania...

Ale ak bola za takýto priestupok riešená už, tak sa na hranicu neprihliada...

autor
7. sep 2020

@miskooo1987 dakujem a chcem sa este opytat ak sa do toho vyzname mame jednu zienku ktoru okradla pred 2 rokmi to uz pouziť asi nemôžme ze ?

autor
7. sep 2020

Prepacte pytam sa ako blba na hranicu sa preihliada. To znamena ze ak uz bola raz riesena policiou je jedno ako sumu my mame ??

lienka737
7. sep 2020

Skus v skupine Pravne poradenstvo

miskooo1987
7. sep 2020

Áno, trochu... musel by ale ten čin voči Vám, až potom ako bola sankcionovaná... a do 12 mesiacov...

f) bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý.

mima_23
7. sep 2020

Anonym--mohla by si mi napísať do IP, ohľadom ženy,ktorá Vás okrádla bola som tiež oklamaná možno ide o tú istú osobu
Ďakujem

autor
8. sep 2020

Pridajte sa na fb je tam tych podvodniciek vela

piece
8. sep 2020

tak toto si musím pozrieť, tiež sa mi niečo podobného stalo a som zvedavá, či tam meno dotyčnej náhodou aj nenájdem

autor
8. sep 2020

@piece skuste aj podla cisla uctu. Tie zeny menia nicky mena priezviska