Iné trvalé bydlisko pre dieťa ako matka a otec

Ahojte, potrebujem sa poradit ohladom trvaleho bydliska. Ja, manzel a dcera mame trvale bydlisko v Trencine. Byvame uz v Ziline, este sme si ho ani jeden nestihli zmeni a narodil sa nam syn tu v Ziline. Nechcem ho uz zahlasovat tam kde mame mi trvale bydlisko. Pocula som, ze na to aby dieta bolo zapisane niekde inde ako rodicia, potrebujem list vlastnictva a suhlas manzela ze suhlasi o zahlasenie mimo nasho trvaleho bydliska. Ja neviem, ci sa to vobec da, aby dieta bolo trvale bytom inde ako rodicia, len to je otazka casu kedy si to vybavime aj my. Ako by som mala postupovat? Dakujem 🙂
skoricaxx
17. okt 2013
No neviem podla mna dieta ziska automaticky trvalí pobyt Vás dvoch, viac by som to neriešila apotom to zmeníš všetkým naraz....
AJ my stým máme oštaru, partner trvalé bydlisko jedno, ja druhé, a bývame úplne inde....
jaja29
17. okt 2013
Dieta automaticky ziskava trvaly pobyt ako ma matka. Uz v porodnici tam musela prist nejaka osoba z uradu co vydavaju to oznamenie o narodeni....
livka299
17. okt 2013
Jednoduchšie to je asi takto. Malá bude mať automaticky trv. bydlisko po tebe a keď sa rozhodnete že sa prehlásite na trv. pobyt na novom mieste nahlásite sa tam všetci a hotovo. Načo si to komplikovať.
miku1
17. okt 2013
@afronikaa Dieťa má trvalý pobyt automaticky tam, kde ho má aj jeho mama.
babulina
17. okt 2013
dieta ma trvaly pobyt kam ho nahlasis, my byvame v byte mojich rodicov a museli davat suhlas ze tam chceme nahlasit svoje dieta, aj ked ja tam trvaly pobyt mam

Začni písať odpoveď...

Odošli