Invalidný dôchodok a podmienky na jeho priznanie

merylivi
26. dec 2012

Ahojte potrebovala by som poradiť. Moja svokra mala pred 8 rokmi mozgovú príhodu no Chvalabohu jej nezostali žiadne následky. No odvtedy nepracuje nakoľko sa k tomu všetkému pridružili aj iné zdravotné problémy. Pred nejakými štyrmi rokmi absolvovala viac magnetických rezonancií z ktorých vyplynulo, že má vysunuté a poškodené platničky v hrudnej a krížovej chrbtici a stým spojené problémy so stavcami. a ešte aj nejaké výrastky. Lekár jej vtedy povedal, že zatiaľ to nie je na operáciu no neskôr sa jej možno nevyhne. A dnes som sa jej opýtala prečo vlastne nie je na invalidnom dôchodku (aspoň čiastočnom), keď má takto vážne poškodenú chrbticu. Moja svokra je jednoduchý človek a nie je z tých, ktorí by neustále chodili po úradoch a snažili sa odvšadiaľ vytlačiť peniaze, ako iní spoluobčania teda hlavne tí trvale opálení 😀 Povedala mi, že keďže už dosť dlhú dobu nepracuje, tak sa ani nešla pýtať, či by mala nárok. No ja si myslím, že niekto kto má odrobených viac ako 25 rokov by nárok mal mať, či? a to je hlavne aj moja otázka. Neviete ako je to s jeho priznávaním mala by naňho nárok, teda aj v tom prípade, keď už dosť dlhú dobu nepracuje? V zdravotnej karte má všetky potrebné lekárske správy so spomínanými diagnózami. (Viem, že by musela všetky vyšetrenia absolvovať nanovo) Poznám ľudí, ktorím bol invalid. dôchodok priznaný aj bez operácie, ale doba počas ktorej nepracovali bola kratšia. ĎAKUJEM

dida57
22. júl 2016

Ďakujem sak uvidíme potom poviem

nikusqa
22. júl 2016

@dida57 jasnee, urcite daj vediet 🙂

enusamt
13. nov 2016

ahojte, hádam sa tu nájde niekto kto mi bude vedieť odpovedať 🙂
mám sluchový hendikep a teda aj čiastočný ID... prvú posudkovú komisiu budem mať teraz v novembri /aspoň v papieroch je to tak uvedené/, takže vôbec netuším čo teraz... mám len čakať, kedy mi príde pozvanie alebo sa mám radšej telefonicky pripomenúť? keďže je už polovica novembra a akosi stále nič... predom vďaka za odpovede 🙂

nikusqa
14. nov 2016

@enusamt mne povedali na socialke, ze oni posielaju dalsie predvolanie a ze mozu kludne aj mesiac meskat.

enusamt
14. nov 2016

@nikusqa ďakujem, hneď som kľudnejšia 🙂

misicka199112
Autor odpoveď zmazal
Zobraz